Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#16326

2014-01-11 10:12

bai basistilor de rahat, si pe petii nu va mai saturati de aruncat cu rahat, javrelor ordinare ce sunteti ... sa ardeti in iad javrelor ordinare in frunte cu basescu
George

#16327

2014-01-11 10:12

Va multumesc ca va pasa
Adrian Nastase

#16328 Re: Re: Re:

2014-01-11 10:13

#16308: - Re: Re:

Asa este. Cand ma joc cu curuletul lui Ponta mai ajunge si putin rahat in cap...


Musafir

#16329

2014-01-11 10:13

Am decis sa plec din tara din cauza acestui sistem care nu face bine oamenilor. Deși aveam un loc de munca stabil financiar. A fost prea de tot e a făcut in toți acești ani asa numitul președinte. Pana la urma cu ajutorul vostru sper ca va plăti cum trebuie pentru toate ilegalitățile care le-a făcut. Si va mai spun ceva: ANTENA 3 E SI AICI! Multumesc.




Musafir

#16330

2014-01-11 10:13

ATITUDINE, SCHIMBARE, DREPTATE !

Musafir

#16331

2014-01-11 10:13

Romania trezeste-te !

Musafir

#16332

2014-01-11 10:13

va multumim camunviti si va zbate-ti ot noi sper sa avem succes ca sua sa fie corecti cu aceasta tara bogata in resurse si frumusete va multumim ca existati antena 3 cel mai bun post de stiri adevarate din romania cu respect

Musafir

#16333

2014-01-11 10:14

S-a tot vorbit ca oficiali americani sustin neimplicarea politicului american in justitie. Am inteles ca Radu Tudor are exemple ale politicienilor americani care comenteaza hotarari ale justitiei americane. De ce nu le aduceti si la cunostinta d-nei Victoria? Sa nu ne ia numai pe noi de prosti.
tzitzi

#16334 Re: Rusine sa va fieeeeeeeeeeeee antenelor

2014-01-11 10:14

#16303: Pontaciul - Rusine sa va fieeeeeeeeeeeee antenelor

Rusine sa va fie voua basistilor,la puscarie cu elena udrea basescu pt cit a furat inpreuna cu fica lui si cind a fost primar sa plateasca si sa mearga la puscarie pt.ce a facut cu flota!


Musafir

#16335

2014-01-11 10:14

Americanii ne spun ca la ei nimeni nu comenteaza deciziile justitiei.
• Dar cum sa am incredere intr-o justitie care condamna oamenii fara probe afirmand : “desi nu sunt probe clare de incalcare a legilor, este de notorietate ca acea persoana a fost cea mai corupta persoana din Romania”?! Nu am nimic impotriva ca acea persoana sa fie condamnata. Dar pe baza de probe.
basist la greu

#16336 Re: am facut kkt chiar acum

2014-01-11 10:15

#16326: -

si n-am pututt sa-l arunc pe petitia voastra, a venit Gadea si tare i-a placut !

Cristian

#16337 Re:

2014-01-11 10:15

#16329: -

Multumim antena 3 pt tot ce faci!


Musafir

#16338

2014-01-11 10:15

Bravo domnilor!Sper din tot sufletul ca veti fi salvarea acestei tari atat de draga romanilor adevarati!Sa ne traiti!!!!
Angela L Sibley
Musafir

#16339

2014-01-11 10:16

Daca România nu se va trezi din Letargia în care a intrat după lovitura de stat din Decembrie 1989, Copiii Viitorului nu vor mai avea o Țara în care să trăiască, liberi, deoarece vor deveni Slugi, care vor sluji la masa Opulenței. Trezește-te odată, ROMÂNULE, din acest somn de moarte si lupta împotriva Minciunii, a Corupției și a Fățărniciei practicate pe scară, largă, de acest așa-zis ”onorat” domn președinte Traian Băsescu, precum și de către aparatul său, politic. NU UITAȚI CĂ PENTRU VOI LUPTAȚI ȘI PENTRU VIITORUL CELOR CĂRORA SE VOR NAȘTE DIN COPIII VOȘTRI. Nu este numai vorba de opinia populației, ci, de o REALITATE și de un ADEVĂR, ambele, călcate în picioare de către Nepăsarea și de Injustiția dirijate de Traian Băsescu și promovate La rangul de Legi, autoritare.


Musafir

#16340

2014-01-11 10:16

Este un demers binevenit,sa faca cunoscuta parerea populatiei despre presiunile ce se fac de catre presedinte asupra justitiei.
MIHAI GADEA

#16341 De ce nu doresc multi semnatari ai petitiei sa le apara numele

2014-01-11 10:16

#15927: - Re: De ce nu doresc multi semnatari ai petitiei sa le apara numele

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN HOTIE.


Musafir

#16342

2014-01-11 10:16

succes

Musafir

#16343 Re:

2014-01-11 10:16

#16233: -

NU MAI PLANGE CA STAI LA UMBRA , ALTII INCA LUCREAZA SI AU SALARIU DE 800 ASA CA MAI USUREL. TU DE CE N AI FACUT DREPTATE IN ULTIMII 60 DE ANI?


Musafir

#16344

2014-01-11 10:16

Am simnat petitia pentru simplul motiv ca este corecta. Eu as incerca sa nu o denumesc petitie, pentru ca, de fapt, reprezinta un punct de vedere ce reflecta realitatea romaneasca. In engleza se numeste TO WHOM IT MAY CONCERN. Cat despre vizita doamnei asitente a secretarului de stat, sunt foarte curios daca dl. ministru Corlatean i-a inmanat un exemplar al Constitutiei noastre, tradus in limba engleza, sa-l poata lectura in avion. Cat despre libertatea de exprimare a politicienilor, aceasta nu poate fi ingradita de o opinie (pe care o respectam tocmai din acest motiv!) chiar daca aceasta opinie vine din partea unei administratii care urmarea executia inamicului no.1, in direct, la TV, cu sufletul la gura, precum copii desenele animate cu testoasele ninja...

Musafir

#16345

2014-01-11 10:16

sunt in intregime de accord cu absolut tot ce s-a scris in petitie, si am speranta ca demersurile pentru o Romanie mai buna nu se va opri aic. aceasta petitie este primul pas si am speranta ca intr-o buna zi, voi avea si eu unde sa ma intorc pentru a construi un viitor mai bun (in momentul de fata sunt in Londra pentru a-mi construi acest viitor). Felicitari celor cu initiativa sa faca ceva importiva sistemului curent pentru a construi un viitor mai bun daca nu pentru noi, pentru cei ce urmeaza sa vina dupa existenta noastra...

Musafir

#16346

2014-01-11 10:17

Felicitari pentru idee!
Semnat, bășină

#16347 Boicotarea democratiei

2014-01-11 10:17

Democratia a fost boicotata de catre regimul portocaliu al lui basescu in diverse moduri::::: 1. Democratie in banci 2. Democratie pe bani, pe bani publici 3. Democratie prin asumare, te pot strînge de gât, îți pot tăia salarii, pensii,,, pentru că mi-am asumat guvernarea 4. Democratie fara parlament,europeana,,,,,WIR SIND EINIGE BERLINERS;5. Democratie cu cvorum la demitere de 50%+1 si fara cvorum in rest, 6. Democratie prin minciuna, dezinformare si manipulare, ca să putem merge și noi spre europa, iar basescu este beat la volan; 7. Democratie cum vrea basescu si clica lui de mafioti, adică o democratie damboviteano-europeana, 8. Democratie fara separarea puterilor in stat, adică noi suntem calare pe democratia europeana; 9. Democratie prin instigarea poporului pentru neparticipare la vot, care este o DEMOCRATIE PENALA;

Musafir

#16348

2014-01-11 10:17

dacă am putea sa reusim ar ft minunat abuzurile din tara noastra au depasit orice limita,nu mai suport



Musafir

#16349 Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 10:17

#16328: Adrian Nastase - Re: Re: Re: tie rahatul de la cap ti se trage

 


Musafir

#16350

2014-01-11 10:17

sper sa aiba ceva efect desi sunt sceptic .conduita actuala a sua in Romania este mult mai sfidatoare si dominanta decat pe vremea cand aveam consilieri rusi in tara.pe scurt-o crunta bataie de joc.sa auzim de mai bine!