Vrem sa muncim,dati-ne atestatele Adr

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem sa muncim,dati-ne atestatele Adr


Musafir

#1

2013-04-30 13:02

In data de 09.02.2013 am sustinut examenul pentru dobandirea atestatului ADR.In urma examenului am dobandit ADR colete si ADR cisterna.Cum era si normal cu fluturasul de la scola am mers la posta si am achitat taxa care se stia atunci de eliberare in contul ARR,si impreuna cu copiile dupa buletin si permis am mers la sediul ARR GALATI.Aici am fost intampinat cu niste explicatii care m-au lasat cu gura cascata:"Veniti peste o luna pentru ca s-a schimbat tipul de atestat si deocamdata nu se stie metodologia de eliberare a ADR-ului.De atunci nici in ziua de azi nu am reusit sa ridic acest atestat,pierzand astfel doua locuri de munca pe comunitate.Mentionez ca din februarie si pana acum eu nu mi-am mai gasit de lucru aici pe tara si stau si sunt intretinut de sotie.Cu parere de rau trebuie sa spun un lucru:AM AJUNS SA-MI FIE RUSINE CA M-AM NASCUT SI CA TRAIESC IN ACEASTA TARA IN CARE UNII AU PREA MULT IAR ALTII NU AU DELOC.RUSINE ARR,RUSINE MINISTERUL TRANSPORTURILOR,RUSINE ROMANIA.

Musafir

#2

2013-05-07 11:25

RUSINE !!!!!!!!!!!!SINT BUCUROASA CA AM PLECAT DIN ROMINIA!ASA VRETI SA INTRATI IN EU?????NICIODATA !!!VA BATE-TI JOC DE OAMENI FARA PIC DE RUSINE!
Marse

#3

2013-05-12 20:56

Ne-au mintit cu nerusinare. Licitatia pentru tiparirea cardurilor este in desfasurare: http://www.e-achizitii.com/view_anunt.php?id_anunt=440538

Musafir

#4

2013-05-13 08:47

..............

Musafir

#5

2013-05-15 14:08

DESTEAPTATE ROMANE ... nu degeaba asea incepe cintecul de suflet al fiecarui Roman.Pacat ca nu prea mai sint Romani si totusi eu personal mai cred ca legile trebuesc respectate chiar si de ministri ,ministere , autoritatii , e.t.c. P.S.astept mai mule initiative dor sinteti baeti unblati[SOFERI]..

Musafir

#6

2013-05-17 05:32

am pierdut locul de munca din cauza lor,niste incompetenti,numai in tara asta e posibil asa ceva.
musafir

#7

2013-06-08 11:23

nu mai stie nimenea nimic de atestatele adr ? au inceput sa se elibereze ?sau mai asteptam pina in 20014....

Musafir

#8

2013-06-19 19:11

sunt nesimtiti
am luat examenul pe data de 15/06/2013 si la arr nu mau luat in seama din cauza unei mici greseli de la posta cu trezoreria
in loc sa fie la buc a fost la bc putea sa vb frumos
e un chelios la arr de pe strada frunzei
nu isi merita salariul stand in fund pe scaun
mare pacat

Musafir

#9 Re: poti merge sa iti depui actele.......dar mai asteapta.sotul le-a bagat de 3 saptamani dar nu a v

2013-06-25 20:09


Musafir

#10

2014-03-10 22:42

Dureaza enorm de mult si mai ales nu vor sa depunem actele dupa ce am luat permisul in baza dovezii eliberate de pol rutiera.Aberant cat tergiverseaza pe banii nostri.Si costa nu gluma.
Florin

#11 Re:

2015-01-13 14:36

#8: - acest ARR este o institutie de 2 lei coordonata am inteles de curand de nimeni alta decat Daciana Sarbu


Musafir

#12

2015-02-24 09:24

Si acum in 2015 dupa doi ani atestatele adr intarzie maimult de 30 zile
vaxy

#13

2018-11-04 16:24

batae de joc cu atestatele ADR  soferul trbue sa fie nu chimist si sa aiba doctorat in chimie.....cine intelege sau sindicatul soferilor trebue sa faca ceva cu aceste examene nui posibil ca un sofer care transporta substante ,cimice, inflamabile ,etc sa fie mai expert ca cel care le produce sau e o afacere a firmelor care ne examineaza inpreuna cu ministeru.....bani bani ....faceti ceva voi cei care sunteti competenti in acest domeniu  .....