Cerem Parlamentului sa il acuze pe Basescu de inalta tradare


Musafir

#1

2012-08-22 15:25

jos basescu!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#2

2012-08-22 15:36

jos basescu
Vendetta

#3 2

2012-08-22 16:15

La puscarie basescu cu familia si impreuna cu gloata lui!!!
cetatean umilit

#4 256

2012-08-22 16:17

La "Puscarie"!!!

Musafir

#5

2012-08-22 16:23

Vreau sa se termine odata cu clasa asta politica compusa din securisto-comunisti scursorile si pleava societatii romanesti !

Adrian Gheorghe Cirlea

#6

2012-08-22 16:30

Romanii chiar nu isi dau seama in ce situatie se afla. Intoarcerea lui Base la Cotroceni in ciuda demiterii lui prin votul a mai mult de 80 la suta dintre votantii la referendum este cu adevarat lovitura de stat. O astfel de incalcare grava a democratiei nu am mai avut de la chemarea minerilor la Bucuresti de catre Iliescu. Iesirea acum in strada si rezistenrta in fata lui Basescu inseamna apararea Patriei. Romania se afla in razboi cu Traian Basescu si fortele oculte interne si externe pe care acesta le slujeste. Acum mai mult ca oricand suntem datori sa ne aparam tara! Traiasca Romania libera! Jos Basescu!
papleaca

#7

2012-08-22 16:39

frati Roamani. Ne meritam soarta. Suntem un popor (scuzati-ma)o populatie de curve si tradatori.Istoria nu ne iarta. ar trebui sa inventam oameni sa ne conduca. Nu am incredere in niciunul dintre cacaciosii astia de politicieni care sunt aserviti pana la ultimul interesului meschin.
dinaura

#8

2012-08-22 18:10

Sant intru totul de acord cu textul si continutul cererii
Antibasist

#9

2012-08-22 18:20

Vinovat de participare la planul de distrugere a Romaniei.
MARIUS

#10 NU ESTE COREC DELOC CE SE INTAMPLA IN ROMANIA

2012-08-22 18:38

NU ESTE CORECT CA VOTUL MEU SA FIE ARUNCAT LA GUNOI DE CE ESTE ASA DE NESIMTIT ACEST OAMENII LUI BASESCU SA SPUNA CA 86,65% SA FIE NEINVALIDAT LAURA KOVECI SI DE LA CCR SA PLECE PROCURORII SI JUSTITIE SI AIEA DE LA CCR AFARA DEMIS DEFINITIV SA NUMAI ARE DREPTUL SA MAI LUCRE SI JOS BASESCU SI NU MAI NE BAGATI PE BASESCU PE GAT CA NEAM SATURAT DE EL SI AJUNGE PANA AICI ESTE LIMITA MAXIMA
Maria

#11

2012-08-22 20:54

Am mers la vot cu sufletul,mi s-a furat votul si asta nu-mi place.
Toate lucrurile se fac pe fata si atunci stim ca institutiile statului sunt supuse lui TB
El amana numirea in functie a Monei Pivniceru,stie sigur ca daca ea va fi in fruntea Ministerului de Justitie ,sigur TB va intra la puscarie
Tacerea lui TB dupa intilnirea cu Gordon,este iarasi suspicioasa....

Musafir

#12 Un presedinte sumbru pentru noi

2012-08-22 22:22

Am observat inca din 2005 ca acest om a avut ca arma santajul. A inceput cu santajul lui Tariceanu si apoi cu multi altii. Mai are ceva, in afara de institutiile de forta, asa cum au toti dictatorii: dosarele de la vechea securitate care, din pacate nu au fost predate. Asta este foarte periculos. Un astfel de om nu poate sa ne conduca si totusi... ne conduce. Mai recent instituie FRICA. Au murit atatia in 1989 ca noi sa nu ne mai fie frica si sa avem alegeri libere. Iar acum si asta ne-a luat. De aceea petitia este bine venita dar, cred ca nu o sa iasa nimic in continuare iar noi vom avea un viitor sumbru. Toti stim asta. Sper sa ma insel si aceasta petitie sa aiba succes.

Musafir

#13

2012-08-23 00:43

... și cui va fi Dl. Băsescu Președinte !? A celor care nu a votat niciodată, a celor care au plecat în lune, în urma traiului "bun" din România și nu-i mai interesează romanii rămași, a celor îndemnați de PDL și mai ales de Dl. Băsescu să nu se prezinte la vot? A celor morți și încă pe listele electorate?” Dl. Băsescu dacă ar avea demnitate și-ar da demisia, dar nu cred...
Rezultatul CCR face ca circul dea-bea acum începe. Să auzim și de bine, dar nu cred….
Anonim

#14

2012-08-23 01:59

Ce a patit BASESCU acum este cea mai elocventa demonstratie ca(fara virgula)COMUNISMUL nu a MURIT, mai mult s-a organizat prin SECURISTII si CIORBARII trimisi la plimbare in 90 cu pensii marete, acum scot in fata prostimeaca ca si in 90 sa poata pastra
tot ce au furat din tara asta.
Dobitocii le fac jocul.
Cine greseste odata si nu invata nimic,iar a
doua oara face aceeasi gresala, inseamna ca este
tampit si isi merita soarta.
Cand isi vor da seama peste ani v-a fii prea tarziu( si acum este). Si ca o dovada a LASITATII nu vor avea puterea si curajul sa recunoasca.
Pupati-l inauntru pe ilici care ne-a adus aici, la fel cum l-ati pupat pe cizmar.
Milogilor, puneti mana si capul la treaba
si nu mai stati la mila statului. )pe el,statul
are cine sa-l fure cu acte in regula,cateodata cu girul adunaturii ce-si zice parlament -vezi PETROM,cica privatizare.
Regretati ca 25 de ani ati furat( a se citii
descurcam )fiecare pe unde lucrati,iar
acum va ofticati ca doar o mana de smecheri
pusi tot de voi acolo, in prostia voastra in 92au furat si fura ceea ce inainte furau 70-80% dintre voi.Punctul 8 de la Timisoara era pre greu sa-i
intelegeti esenta.
ˇˇIMGB facea ordine, noi muncim nu gandimˇˇ (acum nu munciti nici nu gaditi)ˇˇ nu ne vindem tara( au vandut-o altiˇˇNu a-ti inteles nimic.
Este unul care a vrut sa schimbe ceva si in loc
sa-l sustineti a-ti sarit cu mic cu mare sa-l dati jos pe VODA.
Vorbiti de Constitutie. Cati din voi a-ti citit
macar un rand? Dar a-ti votat-o ca dobitocii
Avem Constitutie facuta de comunisti, acum urmeaza sa mai faca una. Hai turma la vot, nu sunt suficienti in turma in una doua zile o tinem o saptamana (eventual il chemam pe bombo ca stie el.)

Musafir

#15

2012-08-23 02:11

Fatulescule, du-te si te culca ba neocomunistule!!!
Nu mai instiga lumea, caci romanii s-au mai desteptat, nu mai sunt ca in 90 cu mineriadele!
Vrei sa apari iara la haznaua 3 si la realitati si nu stii cum, si te-ai gandit sa mai pupi un fund voiculescian, poate te mai da si pe tine la TeVeu, ca tare iti mai place exhibitionismul! Jalnic!


Musafir

#16

2012-08-23 10:09

Aprob si sustin demersul pentru a ne apara dreptul de votanti neluati in seama. Parlamentul ramane singura institutie care ma mai poate asculta, ultuma SPERANTA.
Radu Humor

#17

2012-08-23 12:03

Lansarea de zvonuri false,culminând cu acea lovitura de stat, care l-a făcut să declare cu de la sine putere boicotul unui Referendum cu prag electoral obligatoriu, ba mai mult cerând și sprijinul prietenului său Victor Orban care le-a cerut imperativ maghiarilor să nu iasă la vot, dezinformarea lui Merkel că nu este prevăzută suspendarea președintelui în Constituția României, iar a lui Gordon că la Referendum sunt fraude electorale ce depășesc 2 milioane de voturi, venite de la un președinte de țară sunt motive suficiente pentru a fi demis !

Musafir

#18

2012-08-23 14:30

Destui ani pierduti cu incultul periculos, om al serviciilor - pe numele lui basescu

Musafir

#19

2012-08-23 15:04

Nu este posibil sa fim umiliti dupa ce ne-am castigat libertatea si drepturile cu sange .
Van Kiparos

#20

2012-08-23 15:13

D-l Basescu niciodata , in nici o postura a crierei sale politice , nu a fost de incredere. Indiferent ca luam in calcul pozitia sa ca primar al capitalei , ca ministru , ori ca presedinte al Romaniei , a avut o prestatie sub demnitatea functiei ce a ocupat-o , mai grav , a adus atingere grava intereselor nationale ca presedinte . Pzitia sa , fara echivoc ,de amicitie stransa cu Viktor Orban , cel care sprijina cu autoritatea sa ideile de autonomie ale etnicilor maghiari , este suficient pentru a i se aduce acuza de tradare nationala.

Musafir

#21 Re:

2012-08-23 15:28

Du-te tu ce te culca...oooo..sorry...esti prea busy..trebuie sa te uiti " labeunu"

Musafir

#22

2012-08-23 16:26

...as merge mai departe si as solicita o exceptie in cazul acestui infractor dusman al neamului romanesc, si as solicita o pedeapsa atipica sistemului judiciar actual, pedeapsa ce ar implica urmatoarele: Ticalosului (t.basescu) sa-i fie "asigurata" o viatza FIX ca si cea pe care a vrut acesta sa o aplice romanilor. Intr-un regim de detentzie semideschis, sa-i fie atribuita lunar o pensie in acelasi cuantum ca si cele pe care le-a recomandat acesta. Sa-i fie aplicat acelasi sistem medical marshav pe care l-a impus. Familiei acestuia (care...numai nevinovata nu e) sa-i fie aplicat acelasi regim (de cele mai multe ori acesta fiind greul cel mai apasator al romanului, respectiv, imposibilitatea de a-si salva familia).Comfortul acestuia (in toate privintzele) sa fie asemanator cu al celor mai multi romani. Toate situatziile ce le-a impus acest ticalos sa-i fie aplicate lui (norocul sau e ca nu mai este elev, student, rezident...cu toate ca (chiar daca-i foarte tarziu) nu i-ar strica ceva carte).

Musafir

#23

2012-08-23 17:21

Slugarnicia acestui impostor fata de 'inaltele porti' este o blasfemie! A pangarit acest popor!NU MA REPREZINTA!
Ii doresc Doamnei Pivniceru forta, credinta si sprijin Divin in actiunile pe care sper ca va reusi sa le intreprinda pentru vindecarea acestei tari. Justitia e baza pe care se poate cladi democratia!

Musafir

#24 Basea penalul

2012-08-23 18:35

Basescu, la boulangerie !

Musafir

#25

2012-08-23 19:33

m-as bucura sa existe o astfel de initiativa a usl!eu insumi am propus-o roxanei pe blog ,ieri si alalteieri dar nu mi-au aparut comentariile!