NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Geo
Musafir

#301 Re: Re: Lady Gaga

2012-08-09 13:20

#300: - Re: Lady Gaga

Cine vorbea de incuiati la minte =)) Daca ati putea, ati arde-o pe rug ca in perioada Inchizitiei (care, apropos, a fost condusa de "biserica"). Scoteti-va capatanile seci dintre bucile popilor, ca nu va iarta nimeni pacatele daca dati banu' la biserica... se vede cat de "credinciosi" sunteti dupa comentariile pline de ura si prostie.


Musafir

#302

2012-08-09 13:40

In ultimii ani au venit sa concerteze in Romania toti cantaretii care nu mai au nici un fel de credibilitate in Occident.Ceea ce este mai grav, este ca acesti "cantareti" sunt adeptii a tot felul de "credinte", secte periculoase, sunt, bietii de ei, prinsi in mrejele vrajmasului.Nu au ce cauta intr-o tara crestin ortodoxa, cu influenta lor daunatoare. Dea Bunul Dumnezeu ca, odata ajunsi in tara noastra, Duhul ortodoxiei sa-i lumineze.
Unu de pe net

#303

2012-08-09 13:40

Nici mie nu-mi place Gaga... Dar voi sunteti dementi cu totii.
In primul rand vreau sa va aduc aminte de libertatea de exprimare, care este un drept fundamental. Libertate pe care o aveti si voi, o are si ea in egala masura. A cenzura sau interzice libera exprimare pare sa fie admis in religie.. incercati sa va obijnuiti cu ea, va deveni din ce in ce mai greu s-o faceti.
In al doilea rand, nu va obliga nimeni sa participati la concert, sau sa-l urmariti "live sau in reluare pe TV. Ii spune Liber arbitru, daca nu ma insel, si toata lumea ar trebui sa-l aiba.
In al treilea rand, va aduc aminte de toleranta si de respectul pentru preferintele altora. Nici voua nu v-ar conveni daca cineva ar incerca sa interzica clopotele si toaca pe motiv ca ii deranjeaza zgomotul in FIECARE duminica dimineata.
Si in ultimul rand.. ce considerati ca justifica superioritatea morala pe care o afisati? Mie mi se pare ipocrizie si prost gust ce incercati sa faceti.
Va multumesc.
Elena

#304 Re: Re: :)

2012-08-09 13:42

#289: Florin - Re: :)

Da, eu ma plac pe mine. Cred ca de fapt ti-ai spus tie toate astea. Poate ma insel, dar viata nu e o tragedie, e facuta sa te bucuri de ea, nu sa imprastii ura si sa faci oamenii sa se simta mici si vinovati si neimportanti. Incearca sa gandesti obiectiv, nu mai imi aplica stereotipuri. Desi poti sa faci si asta, nu te impiedica nimeni, dar mi se pare o pierdere de timp.

Nu mai imprastia ura. :) Zambeste :) si incearca sa fii fericit! :)

Btw, sunt atee :) Boom!


Musafir

#305 Re: Re: Re: Lady Gaga

2012-08-09 13:42

#301: Geo - Re: Re: Lady Gaga

Ai auzit ceva despre posedati? Noi credem in Dumnezeu nu in "popi". Fii putin mai atent. Domnul sa te lumineze.

mingul

#306 Dobitocilor!

2012-08-09 13:58

Sunt curios cati de aici fac misto si cati sunt atat de cretini incat sa creada in aceasta petitie:) Astia care o ard cu biserica mi se par sub nivelul revolutionarilor PC din fata de la Inter ca si inteligenta:)

Musafir

#307

2012-08-09 14:11

Acest personaj ma oripileaza pur si simplu. Mesajele pe care le transmite sunt de cea mai joasa speta, nu au ninic moral, constructiv sau luminos. Nu vreau ca tanara generatie sa o foloseasca drept model, desi, datorita mass-mediei este foarte "apreciata". Cred ca este timpul sa ne opunem acestui val de "personaje" care ne invadeaza si sa ne promovam adevaratele valori, care, din pacate, stau in umbra unor asfel de creaturi. Pacat de voce !

Musafir

#308

2012-08-09 14:12

este un element nociv pentru tineri! sa ramana unde............
Geo
Musafir

#309 Re: Re: Re: Re: Lady Gaga

2012-08-09 14:12

#305: - Re: Re: Re: Lady Gaga

Ai auzit ceva despre bolile psihice? Sa-ti aduc aminte de calugarita "posedata" care a murit acum cativa ani la o "exorcizare"? Cred ca i-ar fi prins mai bine niste calmante si un doctor care stia ce face, decat "credinta" celor care au omorat-o. Si ce legatura are una cu alta? Consideri ca lady gaga e posedata sau te refereai la extremistii crestin-ortodocsi de pe aici? :)) Ar fi o noua teorie... satanista, masona, posedata... asta doar pt ca nu va place voua :)) Amuzanta rau petitia asta... nu ca ar avea vreo valoare.

Oh, da, credinta in dumnezeu... si in ciolane uscate, icoane din aur si argint (nu va inchinati la idoli?!), sfinti peste sfinti, sarbatori peste sarbatori, din ce in ce mai multe de la an la an...

Si care "noi"? Esti purtatorul de cuvant al gloatei furioase? Sunt foarte atent... mai ales sa ma luminez singur, nu asteptand minuni.

p.s: sunt ateu, si totusi stiu mai multe despre religie decat multi alti "credinciosi".

Geo

#310

2012-08-09 14:17

Pt toti care comenteaza referitor la influenta asupra tinerilor... daca sunteti incapabili sa va cresteti copiii, nu-i mai faceti! Nu mai dati vina pe diverse persoane publice pt ca voi nu sunteti in stare sa oferiti o educatie corespunzatoare si copiii va ajung niste distrusi.
Chiar si un exemplu negativ poate fi folosit intr-un sens pozitiv... cum sa NU faci ceva.
Si biblia e un element nociv... imi dau seama uitandu-ma la voi :))
Ajungem ca in Idiocracy in curand...

Musafir

#311 Re:

2012-08-09 14:18


Musafir

#312

2012-08-09 14:21

E inadmisibil pentru un popor crestin ca in ziua celebrarii Sf. Martiri Brancoveni sa acceptam asemenea spurcaciuni pe pamant romanesc. Rugam pe sf. Constantin Brancoveanu si pe fiii sai ce si-au dat viata pentru Hristos si credinta neamului nostru sa nu lase sa se intample o asemenea batjocura!

Musafir

#313

2012-08-09 14:28

Dorinta de normalitate
Geo

#314

2012-08-09 14:37

E inadmisibila atata prostie... rock'on and show me the horns \m/ :))

Musafir

#315 Re:

2012-08-09 14:39

#303: Unu de pe net Argumentarea persoanei care a realizat aceasta petitie este justa din punctul de vedere a unui crestin ortodox. Incearca sa-ti cunosti propria religie si sa o intelegi si dupa mai discutam daca vei mai sustine acest concert sau ba. Chiar intr-o tara i s-a interzis sa concerteze din diverse motive. Cauta sa intelegi de ce nu suntem de acord sa concerteze, de ce si alte religii nu sunt de acord cu Lady Gaga: http://www.semneletimpului.ro/stiri/Liderii-religiosi-din-trei-tari-asiatice-sunt-alarmati-de-efectul-Lady-Gaga--6326.html. Ca sa nu fim exclusivisti. Mai am de adaugat ca sunt oameni care de nenumarate ori au facut reclamatie la politie ca ii deranjeaza zgomotul clopotelor. Nu cred ca mai auzi clopotele cum se auzeau duminica acum ani de zile. Cat bateau clopotele cand era o slujba? Acum sunt trase de cateva ori ca sa nu deranjeze. Sa tii cont ca nimeni nu e superior moral altcuiva. Poate tu faci distinctii si cataloghezi oamenii cu superior si inferior. Un crestin niciodata nu ar face asta.


Musafir

#316 Re:Evolition

2012-08-09 14:43

#182: crestin -

Buna comunism. Viitorul si-l face fiecare cum doreste... nu prin SUPUNERE. imoralitatea p care o vezi tu in occident ii vazuta ca o decenta neegalata , artistica si de un lux de inalta clasa.  Asa te rog tineti tu copii ascunsi in BECI legati cu lant dar lana-ne copii nostrii in pace, Si revenin la Lady gaga femeia a facut mai mult bine la 25 d ani pt fonduri contra Sida si egalitate decst biserica ta mulgatoare de bani paruita si plina te batrani care va murii impreuna cu ei.

Si cu petitia asta TOTAl inutila ... femeia asta are BANI , FANI , CONTRACTE, si FAIMA  rahata voastra de petitie e mai efiienta ca un cui in pluns in titanic ca sa nu se fi scufundat.  Deci dak nu va convine stai ascuns sub pat pana din 16 pana in 17 august si dupaia poti sa mergi sa faci matanii la biserica pana ametesti.


Musafir

#317 Re: Re: Re: Re: Lady Gaga

2012-08-09 14:47

#305: - Re: Re: Re: Lady Gaga

Pastreaza-ti Domnul ... si arzi cu el


Musafir

#318 Re: Re: Lady Gaga

2012-08-09 14:47

#300: - Re: Lady Gaga

Pai ba nebunule paote nu m-am explicat bine una e sa iasa bulangii pe strada si alta e cu lady gaga pe bulangi nui opreste nimeni de ce morti lor nu luati masuri ca acolo vad copii vostri care nu ar trebuie sa vada asa ceva pe strada nus daca m-am facut inteles da sa va ia dq cu asta ca pe lady gaga asta o doare undeva de noi..........

Sfantul Gheorghe

#319

2012-08-09 14:48

e buna de cardan, eu m-as baga. mai ales imbracata in niste cefe de porc, ca parca mi-a si un pic fomita.

Musafir

#320

2012-08-09 14:50

Ba da roakeri astia pletosi si cu belciuge in nas ce vad copii la ei de tot va plangeti de aceasta femeie ca face nus ce voi sunteti incuiati.........
Satana

#321 MUHAHAHAHA

2012-08-09 14:50

EU AM TRIMIS-O PE GAGA IN ROMANIA SI CAND VA AJUNGE O SA FACA CEL MAI MARE RITUAL SATANIST ANTI-CRESTIN DIN ISTORIA ROMANIEI MUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAhahahahahah...*coughs*

Musafir

#322

2012-08-09 14:53

Nu vreau ca copiii romani sau chiar si adultii sa vada aceasta urmasa a lui satana ...nu are ce cauta in tara noastra !!!
maxx

#323 Re:

2012-08-09 14:55

#1: -

Daca o numesti superstricata deja incalci voia Domnului la care te inchini.

Daca Domnii Arhangheli sau alte fapturi unicorniale ar vrea ca Lady Gaga sa nu concerteze s-ar da jos de pe norisori si ar face cea in privinta asta, nu si-ar pune lacheii sa faca o amarata de petitie online.

Si mai presus de toate , daca nu-ti place , nu te duci. Din cate stiu eu concertele nu-s obligatorii.

 

iOS

#324 hoo

2012-08-09 14:58

femeia e bolnava cu capu!Ea ar face orice sa fie in centrul atentiei
Diana

#325 Re: Gaga in Ro

2012-08-09 15:08

#63: Diana - Gaga in Ro

Ai dreptate, astia sunt pocaiti care nu au ce face, sunt ei marii credinciosi, dar in fapt sunt doar niste ipocriti care judeca oamenii aiurea, ca si cand ei ar fi Dumnezeu. Dumnezeul lor nu judeca pe nimeni, toti suntem egali. DA pentru venire!!