NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Elena

#151 :)

2012-08-08 16:13

Ba voi sunteti sanatosi la cap? Lady Gaga e un om. Cum puteti sa fiti crestini si sa urati in acelasi timp un om? Ce legatura are asta cu crestinismul?
In acelasi timp, in comparatie cu fetele puse prin toate revistele goale sau semi-goale, Lady Gaga chiar e acoperita din cap pana in picioare. Va rog sa nu va luati dupa val si sa incercati sa ganditi obiectiv si de unii singuri. Intrebati-va va rog de ce faceti asta.

Va rog sa incercati sa priviti acest concert cat mai obiectiv. Lady Gaga e un om. Mai mult, chiar si-a salvat tatal platindu-i operatie de cord. Nu mai urati, nu mai fiti suparati. Ce poate fi crestin in asa ceva?
cucurucu

#152

2012-08-08 16:13

lady gaga nu e o doamna. si ea suge pula ca si noi, celelalte.
cacat_tarnacop

#153 lel

2012-08-08 16:14

OPUNETI-VA VENIRII SATANEI IN TARA NOASTRA PURA SI SFANTA.

Musafir

#154

2012-08-08 16:16

Putrefacţia e periculoasă, mai ales pentru o societate fără anticorpi. Când mai pui că (sic!), ca orice cacofonie, costă şi un sac de bani!

Musafir

#155

2012-08-08 16:17

Lady Gaga este un simbol pentru rau, pentru dispret, pentru haos. Noi suntem aici in urma sacrificiului stramosilor nostri, care au luptat si au murit pentru ca noi sa ducem mai departe bunatatea sufletelor noastre.
A veni la noi aici acest om inseamna sa scuipam pe obrazul celor care si-au dat viata pentru acest pamant.
Lady Gaga, pentru fiecare om e un loc sub soare, dar cand omul nu isi stie locul, e posibil sa il inghita pamantul. Gandeste-te de doua ori inainte sa vii aici!

Musafir

#156

2012-08-08 16:20

"Iadul" nu are ce cauta la noi in tara!
ala

#157 NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

2012-08-08 16:22

CRED IN DUMNEZEU nu sunt fanatic religios insa si eu cred ca femeia/barbatul cee o fi e antihristul
Comentator

#158 @Elena

2012-08-08 16:26

E un om, dar si oamenii isi mai pierd faţa umană, şi atunci e mai bine să stea la ei acasă, nu să se suie cu trompeta în vârfu dealului, ba să se caute la un doctor. O fi ea acoperită, dar cu ce? Cu... toate dejecţiile artei punk? Nuditatea în sine nu e un păcat, injuria este. Şi prostia - ascultaţi-o cum vorbeşte când nu e "acoperită" de designerii videoclipurilor! Ca o fătucă de la Crevedia ce-şi suge degetul... Toţi bănuţii pe care-i face din sacrilegii îi face. De-aia e plătită şi promovată.
Cuviosul Curfutenie

#159

2012-08-08 16:30

Cele 10 porunci popesti:
1. Eu sunt popal tau. Sa nu ai alt popa in afara de mine.
2. Sa nu dai bani altui popa in afara de mine.
3. Sa nu iei numele BORdelului in desert, ca altfel vin si te afurisesc.
4. Adu-ti aminte de ziua popii si o cinsteste cu bani multi si cu aghisma de prune (a.k.a. ţuică).
5. Cinsteste pe episcop si pe patriarh daca vrei sa-ti mearga bine.
6. Sa ucizi ateii si pe cei de alte religii.
7. Sa nu recunosti niciodata ca ortodocsii au pacate. Pacatele au doar ateii si celelalte culte.
8. Sa nu furi. Acest privilegiu e rezervat doar clerului.
9. Sa nu te dai nici macar mana cu cu ateii sau cu cei de alte religii pentru ca Domnu’ Zeu cel cool te va pedepsi.
10. Sa nu poftesti nimic din ce apartine popii, dar ce apartine ateilor sau celor de alte religii poti sa iei cu forta daca doresti.

Musafir

#160 Re: Re:

2012-08-08 16:32

#131: Mormon - Re:  

 Esti un bun crestin/mormon/ce-oi fi tu. Bravo, asa, cat mai multa ura, cat mai multa razbunare, cat mai multa violenta fata de altii.

Du-te repede si pupa-te in oglinda de mare om ce esti tu.

Maria

#161 Vai si amar

2012-08-08 16:34

Da, suntem un popor complet imbecil si ne meritam soarta cu varf si indesat!!!! Nimeni nu distruge nimic, este un live act a unei artiste care incearca sa iasa in evidenta astfel, daca va place va uitati daca nu, nu. Staff-ul ei a hotarat datele tour-ului si acesta a fost anuntat din timp, e basic artist management. Nu o admir in nici un fel si nici nu o sustin, dar ce faceti dumneavoastra aici este complet absurd!!! Ce legatura are satanismul with anything here??? Homosexualitatea este legala aproape peste tot si nu are nici o legatura cu religia. Promovati o imagine gresita a Bisericii si Crestinismului prin aceste hate speech-uri. Eu am invatat la orele de religie cum sa fii un om bun, intelegator si cat mai milostiv. Nu stiu de unde domniile dumneavoastra au inteles si apoi raspandesc asemenea comportament in numele cui?
Desi suntem descendentii maimuletor nu cred ca trebuie sau exista vreun motiv in a-i imita comportamentul....Cred ca poporul roman este fff "conservator" in sensul gresit al cuvantului...dar oricum e mai bine asa fiindca toti tinerii capabil pleaca, iar restul raman aici in apararea acestor "valori" conservatoare. RUSINE!!!
MihailAndrei

#162

2012-08-08 16:34

Potrivit unui document descoperit in podul bisericii cu hramul sfantului Curfutenie din satul Dâlga, judetul Vaslui, legendarul Iisus nu a fost rastignit, ci ghilotinat, situaţie care modifică extrem de mult fundamentele creştinismului prostodox. Specialiştii in aghiasmologie consideră că semnul crucii ar trebui să fie schimbat cu semnul sfintei ghilotine, iar crucile şi cruciuliţele să fie şi ele înlocuite cu ghilotine in miniatura.
Patriarhul Daniel a anunţat deja că va schimba toate crucile din Patriarhie cu ghilotine şi va dispune, de asemenea, înlocuirea lor în toate bisericile si manastirile din ţară.
Adevarul

#163

2012-08-08 16:37

Bai oameni buni, sunteti bolnavi mintali (vorbesc in cel mai serios mod posibil)? Am citit printre picaturi cateva comentarii si am ramas de-a dreptul socat ! In primul rand, ce dracului v-a facut ma' oameni cu zero neuroni femeia aia (Lady Gaga)? V-a taiat pensiile? NU ! V-a taiat salariile ? NU ! Din cauza ei, pretul combustibililor sare pe zi ce trece? NU ! Uitati-va in jur ! Tara se avanta intr-o groapa enorma, din care cu greu vom iesi, iar pe voi va freaca venirea unui artist in tara. Oricum va spun de pe acum, ca de venit vine, pentru ca are zeci de milioane de dolari, si voi, ciu-ciu (sau pe romaneste, nimic). Vroiam sa va recomand sa mergeti la un preot, dar cum ala deja v-a prostit, mergeti la un psihiatru ! Internati-va intr-un spital de nebuni ! Faceti orice pentru a intra intr-o stare psihica normala, caci acum sunteti praf ! Da-o dracului de religie, biblie, biserica, caci daca Il iubesti pe Dumnezeu, n-aveti nevoie, oameni buni, pardon, prosti, ca asta de fapt sunteti, de purtatori de cuvant (adica preoti) sa va transmita ei rugaciunea catre Dumnezeu, si pentru o suma modesta de bani. Aveti chef sa va rugati, faceti-o fratilor unde vreti, caci El tot va asculta ! Cred ca mersul des pe caldura asta la fel de fel de ritualuri de pupat de moaste va cam topeste singurul neuron pe care il aveti pentru gandit, caci restul de 3 sunt pentru mancat, cacat si mers ! In ce hal a ajuns tara noastra, vai de noi !
mama lu musafir e curva

#164

2012-08-08 16:37

@mMusafir#1 superstricata-i mata. Sau se spune sfanta daca a luat muie de la un slujitor al bisericii? Eu pe toti v-as strange intr-un loc si v-as da foc cre(s)tinilor!
666

#165 huaaa

2012-08-08 16:38

la balamuc cu voi, sectantilor!
unu' obisnuit

#166 Lady kk

2012-08-08 16:38

Nu trebuie sa fii o persoana religioasa ca sa iti dai seama ca depravarea importata din vest a produs ravagii in ultimii 20 de ani in Romania. Oameni care promoveaza drogurile, alcoolismul, lipsa de discernamant, ergoliul exacerbat nu trebuie sa fie modele pentru romani... Ma bucur ca mai exista bun simt si oamenii actionaza impotriva acestor otravuri
Adevarul

#167 Re: Vai si amar

2012-08-08 16:39

#161: Maria - Vai si amar

Bravo ! In sfarsit nu sunt singurul om "treaz" mintal de-aici ! Felicitarile si respectele mele !

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-08-08 16:39



Musafir

#169 Re: Re: Vai si amar

2012-08-08 16:41


Musafir

#170

2012-08-08 16:42

Sunt total impotriva prozelitismului pentru partari!

Musafir

#171

2012-08-08 16:42

Este o infamie sa vina aceasta cantareata la noi in tara.Este satanista.
Părintele Găozarie

#172

2012-08-08 16:43

Fiilor, va prezint ghidul de mantuire rapida al parintelui Găozarie.

Iata principalii pasi:
1. Pentru inceput va indopati cu sarmalele furate din mainile babei de langa voi;
2. Va spalati pe dinti cu aghiasma pentru ca va trebui sa lingeti icoanele din biserica. Ideea e sa nu mai aveti resturi de sarmale pe dinti, astfel incat sa nu le imbalosati;
3. Cotizati la buzunarul meu pentru ca altfel nu va permit sa molfaiti ciolanele profanate (a.k.a. sfintele moaste);
4. Va indepartati impartind coate si pumni babelor si prostodocsilor zelosi;
5. La sfarsit, cu o satisfactie imensa ca ati reusit sa molfaiti moastele si ati ajuns sa iesiti pe poarta bisericii, incepeti sa trageti rafale de băşini cu stropi, pentru a va demonstra evlavia.

Ghidul de mantuire rapida al parintelui Găozarie nu poate da gres. Efect duhovnicesc garantat.

Musafir

#173

2012-08-08 16:43

Cumpar bilete la concert Lady Gaga, are cineva ?

Musafir

#174

2012-08-08 16:45

Pentru orice om normal este inadmisibila prezenta acestei persoane care promoveaza imoralitatea, anormalitatea. Avem destule probleme in tara noastra de care trebuie sa tinem cont: saracie, somaj, educatie, sanatate locuri de munca si multe altele necesare unei vieti decente.
Adevarul

#175 Re:

2012-08-08 16:46

#172: Părintele Găozarie -

Doamne, genial comentariu ! :))) Nu m-am putut abtine, si am inceput sa rad necontrolat ! Uite domne, ca mai sunt si oameni destupati la minte ! Bravo !