Apel pentru Schimbare Adevărată!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

#176

2012-01-25 20:31

doamne ajuta,uniti putem shimba infatisarea tarii,macar pentru copiii nostri si generatiile care vin

Musafir

#177

2012-01-25 20:31

felicitari sunteti adevarati romani

Musafir

#178

2012-01-25 20:36

Sunt dr. ing, cercetator stiintific gr.I preocupat de situatia dezastruoasa si de lipsa cronica de fonduri pentru cercetare, care afecteaza grav creativitatea acestui popor.
Doresc o politica rationala in acest domeniu si un buget decent, care sa puna in valoarea capacitatea de creatoare a romanilor.

Musafir

#179

2012-01-25 20:43

ma numesc gunciu ana din popesti leordeni strada soseaua oltenitei nr 157 si va aduc la cunostinta ca ma alaturi si eu la aceasta petitie adica la o noua schimbare datorita faptului ca sant o femieie bolnava cardiaca .diabetica si cu tensiune ...avand o pensie de mizerie de 384.cum sa traiesti ? cu o pensie asa mica il intreb eu pe tov.basescu???jos cu toti de la putere nu am bani sa-mi cumpar medicamente va multumesc gunciu ana

Musafir

#180

2012-01-25 20:50

Este timpul unei transformari reale. Romania are nevoie Adevar. 22 de ani de minciuni ne sunt suficienti. Merita sa traim intr-o tara in care sa existe decenta, bun simt, justitie pentru toti nepolitizata, administratie obiectiva. Este timpul sa ne dorim cu Adevarat sa traim bine.
Vasile

#181 Acum sau niciodata!

2012-01-25 20:51

Nu este perioada mai neagra in istoria tarii ca acum. Este inacceptabil sa nu putem trai in tara noastra sa nu avem nici un viitor acolo. Distrugerrea sistematica a economiei facuta de cei care s-au perindat la putere si acolitii lor, precum si vinzarea avutiilor nationale puterilor straine fac acesti oameni nedemni sa mai fie vreodata la friiele tarii sau in vreo functie publica.
Societatea trebuie asanata de aceste capuse, prin intermediul unei justitii adevarate care sa fie fara mila indiferent de cine este infractor.
Din banii confiscati se poate plati datoria tarii si repune treptat pe piciore industria si agricultura distruse de la Iliescu si Roman incoace.
Romanii sint un popor talentat si sint sigur ca se va trezi din letargie si va schimba singur porcaria care e acum in tara.

Musafir

#182 Re: 5

2012-01-25 21:05

#5: - 5 

 


Musafir

#183

2012-01-25 21:08

Felicitari pentru demers!

Musafir

#184

2012-01-25 21:08

Stiu ca se poate...trebuie...TREBUIE!!!

Musafir

#185

2012-01-25 21:08

Da doresc schimbarea nu atit pentru minecit pentru nepotii mei ,care nu vor mai avea nici un viitor daca mai ramine la putere Basescu.

Musafir

#186

2012-01-25 21:10

Dupa 22 de ani de balbaieli, avem nevoie de o schimbare majora, mai ales sa scapam de acest presedinte si acest guvern genocid.Dumnezeu sa ne ajute si sa ajute ROMANIA!

Musafir

#187

2012-01-25 21:10

a dus tara la rapa

Musafir

#188

2012-01-25 21:13

sper ca initiatorii sa ia in seama opiniile semnatarilor;
si o sugestie pentru Schimbare: cel ce vrea sa ne reprezinte sa renunte la orce forma de implicare politica (intr-un partid anume, oricare ar fi el, sa nu fie membru al niciunui partid, sa aibe in spate doar sprijinul popular - prin adeziuni - al celor care il sustin... Cred ca vremea partidelor politice a trecut...

Musafir

#189

2012-01-25 21:14

Nu incompetentei, in general, si mai ales celei crase si arogante. Ar trebui pedepsita penal !!!

Musafir

#190

2012-01-25 21:33

In Romania contemporana schimbarea adevarata (profunda)este asteptata de foarte mult timp.Consider ca a venit momentul.Atentie!!! Nu trebuie ratat.

Musafir

#191

2012-01-25 21:47

da,sunt de acord cu solicitarile stipulate in cererea dvs-tra APEL!numai uniti vom invinge!

Musafir

#192

2012-01-25 21:50

Am semnat apelul cu toate ca pentru Traioan Basescu vocea noastra nu exista, pentru dansul, singura sursa de inspiratie, informare si decizie este oglinda.. Totusi, cred ca este necesar si acest demers, cine stie, si oglinzile se pot farama si atunci "regele" obeserva ca, de fapt, e gol, lumea ii spune asta, dar el crede ca are hainele cele mai frumoase, din tara pentru ca asta ii spune mereu oglinda..

Musafir

#193

2012-01-25 21:59

Romania,te iubesc!

Musafir

#194

2012-01-25 22:20

Sunt stresat de presedinte si guvern sa plece

Musafir

#195

2012-01-25 22:21

In aceasta seara am vazut INTERVENTIA CU ROMANII a presedintelui Basescu.Un discurs gol de continut,lipsit de realism,plin de aroganta,total diferit de cel balbait de ieri,dar in stilul basescian obisnuit.Cu dedesubturi amenintatoare,cu categorisirea de NEAVENITI a miilor de oameni care protesteaza,dar si a MILIOANELOR care sunt in total acord cu acestia,prin mesaje de sustinere pe retele de socializare,internet in speta.Nici nu ma asteptam la altceva.Mi-e SCARBA de acest presedinte bolnav,mai bolnav chiar decat Ceausescu,care crede ca el este stapanul adevarului absolut si trebuie sa-i salveze pe romani de raul pe care,fara el,si l-ar putea face.
De fapt nu poate sa dea inapoi,este incercuit de grupurile de interese pe care le-a promovat si sustinut,al caror exponent principal este,care nu-l lasa sa demisioneze sau macar sa demita guvernul,deoarece si-ar pierde privilegiile,poate chiar libertatea unii dintre ei.
Asta e unul din motive.
Nici un cuvant despre revolta celor din PIATA si a cererilor acestora:
-jos Basescu,demnitate,libertate,jos Guvernul,vrem locuri de munca pt. copii nostri.
Doar laude despre REFORMA pe care a facut-o si pe care va continua sa o faca.
Sunt multe de spus,dar ma opresc aici,nu inainte de a exclama:
Romani treziti-va,se atenteaza la fiinta NATIONALA de catre cei ce ne conduc,in frunte cu BASESCU!
Sa ne manifestam nemultumirile impotriva actualilor guvernanti, prin participare la mitinguri, manifestari si alte cai de protest.
ROMANIA nu e NAVA pe care vrea BASESCU sa o conduca prin CRIZA,cu pretul atator sacrificii din partea POPORULUI!

Musafir

#196 Constantin Camelia- Schimbare

2012-01-25 22:33

Trebuie sa plece toata clasa politica, toti arivistii si mincinosii care au stat la putere dupa '89! Avem nevoie de oameni pusi in functie pe competente, nu pe prostitutie si interese mafiote. Traian Basescu trebuie sa demisioineze, nu mai are nici macar respectul celor care l-au votat. Minciuna parsiva, cu criza, inventata de oamenii din umbra care conduc lumea si au nevoie de sclavi, e o gogorita, ca sa puna tarile sa se imprumute la maleficul FMI. Cine a cheltuit banii din visteria tarii, de a fost nevoie sa ne imprumutam la ei? Populatia, nu. Daca e criza de ce clasa politica are salarii de sute de milioane si nu fac nimic pentru ei? Nu avem nevoie de un parlament de capuse care traiesc din banii nostri. In alta ordine de idei, unde este punctul de vedere al bisericii ortodoxe romane, ca doar sunt atatia naivi care se spovedesc la aia cu masini scumpe si vile. Romanii merita respect, cei din clasa politica si toti functionarii, sunt angajatii nostri, ai celor care platim taxe si impozite si din care sunt platite salariile lor.Nu mai vrem diversiuni si manipulari. Dorim o viata decenta, salarii de asemeni si mai multa integritate.


Musafir

#197

2012-01-25 22:42

Fara candidati implicati in scandaluri de coruptie, care au probleme cu D.N.A. sau detin averi pe care nu le pot justifica! Pentru a putea cere sacrificii, clasa politica din Romania trebuie sa devina in primul rand credibila si in al doilea rand solidara cu populatia. Aceasta si prin renuntarea la atitudinea superioara, aroganta si depreciativa pe care o manifesta de foarte multa vreme.

Musafir

#198

2012-01-25 22:52

Acest presedinte este o rusine, acest guvern este compromis. Trebuie reluat totul de la capát, trebuie redescoperitá DEMOCRATIA, altminteri locul nostru nu este in UE, ci aláturi de Belarusia si Lukaschenko! Jos Básescu! Jos Guvernul Boc! Alegeri anticipate!!!

Musafir

#199

2012-01-25 22:59

SPER CA TOTUL SA SE TERMINE CU BINE

Musafir

#200

2012-01-25 23:02

Jos Basescu si TREBUIE SCHIMBATI TOTI CARE AU FOST IN GUVERN DIN 1990 PANA ASTAZI