Vrem secție de vot în Dallas, Texas!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem secție de vot în Dallas, Texas!


Musafir

#1

2016-11-02 01:24

Va apreciem consideratia

Musafir

#2

2016-11-02 02:07

Am semnat aceasta petitie pentru ca vreau sa imi dau votul pentru viitorul tarii noastre


Musafir

#3

2016-11-02 02:09

Sunt studenta in Dallas, dar nu doresc sa-mi neglijez datoria de cetateam al RM.

Musafir

#4

2016-11-03 05:19

Cine ea bani pentru petitie si pentru ce ?

Musafir

#5

2016-11-03 08:14

Imi pasa si trebuie sa luam ATITUDINE!
Colegii nostri profesionisti au fost nevoiti sa paraseasca tara pentru a putea sustine familiile.
Lucrind in Moldova alaturi de noi au investit foarte mult, lucrind la niste salarii mizere (la care noi inca incercam sa mai rezistam - cu credinta in zile mai bune).
Ei si in prezent sustin prin diferite actiuni parinti, tinerii, colegii, care au ramas in RM, fara a cere nimic in schimb - o fac din suflet.
Sunt cetateni, carora le pasa de tara in care s-au nascut, de parinti si de oamenii care au mai ramas sa traiasca in ea.
Ei merita sa fie tratati ca Oameni si au tot dreptul de conditii pentru a-si exercita dreptul la vot.
Ultimii ani RM mai exista, in mare parte, din suportul financiar si atitudinea Lor.
Cheltuielile pentru crearea acestor conditii de vot din partea RM sunt incomparabile cu investitia facuta de concetatenii nostri.
Eu nu cer nimic mai mult. Este strigator la cer crearea unor astfel de situatii, cind cetatenii nu sunt auziti.
ATITUDINEA este TOTUl!