Cinematograful Gaudeamus nu trebuie demolat!/

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cinematograful Gaudeamus nu trebuie demolat!/


Musafir

#1

2016-10-19 15:17

Sustin initiativa.Cinematograful trebuie protejat ca monument arhitectural al epocii.

Musafir

#2

2016-10-19 17:24

Nu trebuie destrămat oraşul şi istoria lui.Cine doreste sa construiasca o poate face la periferia orasului.Se poate crea un sector nou si dezvoltat.Orasul e supraincarcat de constructii.Plus la toate e un loc istoric si drag pentru multi locuitori.

Musafir

#3

2016-10-20 04:53

Consider argumentele expuse in petitie a fi absolut corecte. Lipsa spatiilor publice, sarcina prea mare pe retelele deja existente, aflarea in vecinatatea imediata a blocurilor locative in constructie sunt probleme la care trebuie sa primim raspunsuri. Deja e o zona supraaglomerata. Aditional as dori sa cunosc despre modul in care a fost instrainat terenul.
Alexandru Raevschi

#4

2016-10-20 07:55

Хватит уже уничтожать достойную архитектуру в Кишинёве! А таких жуликов как Грозаву, под суд надо отдавать, за то, какие он проекты подписывает на строительство, нарушая при этом все разумные нормы и правила в строительстве. Он остался архитектором только на бумаге...


Musafir

#5

2016-10-20 09:09

E istoria arhitecturii a orashului Chisinau

Musafir

#6

2016-10-20 16:11

Am semnat aceasta petitzie ca oamenii sa se gandeasca mai intai la cap,, dupa aia la burta......
p.s. ''tabula rasa'' bl*adi


Musafir

#7

2016-10-20 17:09

NU!Ajunge cu vanzare orasului la firmele de constructii

Stop demolarii

#8 Re:

2016-10-22 19:37

#2: -  

 de acord!!


Musafir

#9

2016-10-23 12:24

este o parte a istoriei orasului meu.

Musafir

#10

2016-11-02 11:28

Am semnat petitia, fiindca nu vreau ca asa-numitele "autoritati locale" sa demoleze putinele obiecte shi institutii de cultura din orashul meu care au mai ramas. Accesul la cultura trebuie dezvoltat, reanimat local shi la nivel de fiecare cartier al orashului nostru. Nu vreau sa avem o societate de pur consum cu tineret limitat care isi petrece timpul liber doar prin reso shi cafenele. Chisinauienii trebuie sa aiba ca loc de intrunire institutii de culturi, asociatii, parcuri etc. 

In afara de acesta, construtiile haotice shi urite strica imaginea orashului, asha ca daca vor mai construi inca o prostie la "40 de ani", strica tot aspectul shi amenajamentul de acolo. In curind n'o sa avem unde ne plimba, unde merge neincordat pe un trotuar.