Ucigasii ursuletului sa plateasca!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ucigasii ursuletului sa plateasca!

Cici

#876 Re:

2016-10-13 09:47

#857: -  

 Exact! Sa se inaspreasca legea impotriva celor care omoara si chinuie animale!! 


Musafir

#877

2016-10-13 09:47

Ne-am saturat de criminali incompetenti, de abuzuri si coruptie! Replantati padurile, salvati animalele, nu va mai comportati ca niste brute iresponsabile!!

Musafir

#878

2016-10-13 09:48

Pentru a se face dreptate atat in fata legii cat si in fata lui Dumnezeu !



Musafir

#879

2016-10-13 09:49

Pentru ca pur și simplu mi se rupe sufletul,nu pot sa înțeleg de ce este nevoie de atâta cruzime,de atâta răutate. Nu înțeleg cum de exista astfel de oameni,de fapt nu se pot numi așa sunt monștri cu chip de oameni.

Musafir

#880

2016-10-13 09:49

cineva trebuie sa inceapa sa dea socoteala si pentru animale si sa le respecte drepturile!

Musafir

#881

2016-10-13 09:49

Sunt asa de supărată pe noi,,suntem un popor de tâmpiți guvernați de ignoranta! Omul e singurul animal care nu poate trai în armonie cu natura!

Musafir

#882 Re:

2016-10-13 09:49

#25: emil -  

 cred  ca pericolul este in oameni ca tine, in  cei care au impuscat un pui de urs, in toti care au adus tara asta unde este. Fa-ti un control la cap, si in timpul liber uitata-te pe Animal planet, National Geographic etc. si vezi ce trebuie facut in situatii asemanatoare. Si in tarile civilizate mai ajung animale salbatice prin orase dar nu intra lumea in panica ca au venit sa manince copii si sa le impuste o armata de autoritati, dupa ce le haituiesc citeva ore . Esti vinator de placere sau idiot? Citi oameni au murit , altii se chinuiesc sa supravietuiasca din cauza hotilor pe care ii stim cu totii , aia nu sunt pericol? Cu ei ce facem? sau poate faci parte dintre ei ? stai cu coada intre picioare poate iti pica vreun os..... Rusine, mare rusine, sper ca esti tinar ca sa ai totusi o scuza, dar oricum esti lipsit de sentimentele care caracterizeaza o fiinta umana, empatie, ratiune etc. Nu te-am jignit pur si simplu meriti criticile daca ai vazut amaritul ala de pui, armata aia de BARBATI si AUTORITATI, si pui problema asa


Musafir

#883

2016-10-13 09:52

Sa plătească ucigașii!

Musafir

#884 Re: Re:

2016-10-13 09:53

#49: meee - Re:  

 În 3 ore nu a atacat  pe nimeni și a trecut pe lângă  atâția oameni  .....măcar pentru  acest lucru trebuia sa nu îl omoare, nu crezi??????

 

 


Musafir

#885

2016-10-13 09:54

Nu se mai poate!

Musafir

#886

2016-10-13 09:56

Oamenii se cred stapanii absoluti ai lumii si n -au respect pentru viata altor fiinte, nu avem doar drepturi, ci si obligatii . Se puteau gasi si alte solutii ptr acest suflet nevinovat.

Musafir

#887

2016-10-13 09:56

Civilizatia unui popor se defineste si prin modul cum sunt protejate animalele

Musafir

#888

2016-10-13 09:58

Pentru ca animalele sa nu mai fie chinuite!

Musafir

#889

2016-10-13 10:00

Bietul de el, ghinionul lui ca s-a nascut in singura tara din Europa care nu vrea sa-l protejeze. Pacat, mare pacat...
faust

#890 Re:

2016-10-13 10:00

#50: Faust -  

  1.  Sictir  mài  jegule  satanist ,esti la fel ca acei GARCEA,care se lupta cu un pui de ursulet  disperat ,speriat ,flàmand  si care lupta cu disperare sa ajunga la Mama lui,jeg imputit ce esti.

Musafir

#891

2016-10-13 10:01

sintem un popor de barbari. indivizii aceia nu au putut tranchiliza ursuletul , dar l-au nimerit cu gloante in plin de la mica distanta.aceasta a fost placerea lor sa-l execute."oameni "inspaimintatori care merita aceeasi soarta ! sinteti ORIBILI !!! ori cum parerile noastre nu conteaza in aceasta tara unde legea e "facuta " si aplicata de astfel de handicapati !

Musafir

#892

2016-10-13 10:01

Parca sunt pusi special sa distrugă totul in tara asta!
Si cred cu tărie că asa este!
Niste incompetenti, niste nenorociti inculti, niste cretini!

Musafir

#893

2016-10-13 10:01

Vreu sa plateasca scump acei oameni nu pot aoune oameni gunoaie criminali ex daca era copilu lor in locu animalutului si inpusca care pe copii lor sau chiar pe ei cum era meritau totu cei prezeti cate un glonte in cap imi este rusine numai la noi in tara lui papura voda se pot intampla rusine rusine gunoaie oameni fara suflet

Musafir

#894

2016-10-13 10:02

Pedepsirea celor care nu prețuiesc viața.În Romania pedeapsa cu moartea a fost abolită.Oare numai pentru oameni este valabilă legea .

Musafir

#895

2016-10-13 10:03

Consider ca s-au facut destule abuzuri si distrugeri nejustificate si iremediabile atat in flora cat si in fauna Romaniei!Inafara acestui "mic argument",eu,familia mea si prietenii nostri,nu putem accepta tacit maltratarea sau omorarea animalelor indiferent ca sunt domestice sau salbatice!Deci,dorim sa se ia masuri in aceasta privinta.

Musafir

#896

2016-10-13 10:03

autoritatile au actionat cu cruzime si necugetat in aceasta situatie. ursul nu a pus viata nimanui in pericol. trebuie sa pondeream forta cu gravitatea situatiei, dar in acest caz s-a abuzat de forta si arme de foc. foarte trist ca s-a intamplat asa

Musafir

#897

2016-10-13 10:04

Trebuie sa oprim crimele impotriva animalelor. Imi doresc o Politie a animalelor reala si legi foarte aspre pentru cei ce omoara sau maltrateaza animalele

Musafir

#898 Re:

2016-10-13 10:04

#25: emil -  

Nu e vorba aici de razboiul copil-urs!  Ai facut o pauza de la pupatul moastelor ca sa iti dai tu cu parerea, IQ-egal-cu-zero ce esti...? Intai invata sa scrii coerent romaneste,apoi da-ti cu parerea despre bogatiile Romaniei ( care includ si ursii si lupii si padurile), care sunt si ale mele si nu accept sa imi fie furate, ucise , distruse de toti cei ca tine care nu stiu decat sa ucida! Esti la fel de criminal ca cei care au facut-o, poate intr-o zi o sa simti si tu glontul ala rece cum iti sfasie carnea, sa vezi ce o simti. Si daca tu ai crapa, nu ar afla nici naiba de moartea ta si stii de ce? Pentru ca ursuletul e mult mai iubit decat vei fi tu vreodata! Si cu asta am spus tot! 


Musafir

#899

2016-10-13 10:05

Suntem atat de priceputi la a ne distruge si pe noi si ceea ce ne inconjoara incat cred ca ne exterminam singuri....lipsiti de orice discernamant ne vindem si pe noi si tara si luam cele mai idioate decizii fara sa gandim inainte....vorba aceea noi nu gandim noi muncim......imi este rusine de ceea ce am ajuns si in ceea ce ne-am transformat noi specia umana dar in mod evident noi romanii......

Musafir

#900

2016-10-13 10:06

Sunt o mare iubitoare de animale locuiesc in Anglia de 4 ani .Este incomparabila mentalitatea oamenilor de aici fata de animale pe cand la noi in tara.......Sunt ROMAN imi iubesc tara si ma doare sufletul de ceea ce se intampla cu bietele animale.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...