Asigurarea acordarii certificatului de handicap gr I sau II tuturor oncopacientilor


Musafir

#1

2016-10-12 16:05

Pentru a fi alături de persoanele care suferă de această boală nemiloasă si in speranța sensibilizării si tratarii cu seriozitate de către autoritatile competente a acestor bolnavi.

Musafir

#2 Re:

2016-10-12 19:21

#1: -  

 Multumim.


Musafir

#3

2016-11-03 20:57

am in famile un bolnav , si intradevar sunt multe cheltuieli , alimentatia trebuie sa fie numai organica ( bio ) , atat lactate , carne , cat si legume-fructe , acestea fiind foarte scumpe , si suplimentele integrative pentru sistemul imunitar , protectoare hepatice ri renale , de asemenea trebuiesc periodic ct, rmn, de control , si fondurile in timpul guvernarii tehnocrate lipsesc , cu toate ca omul plateste cas - ul

Musafir

#4

2016-11-19 17:40

Am semnat aceasta petitie pt ca sunt intru totul de acord ci dna Ioana.Din 2011 sunt bolnava de cancer si m-am confruntat cu multe probleme , cu toate acestea mi s-a anulat pensia de handicap iar pensia de invaliditate risc sa mi-o pierd la varsta de 51 de ani cat am acum.
Mirela

#5

2022-07-07 05:48

Am trăit cea mai mare umilință când mi s-a tăiat indemnizația de handicap pe motiv că nu mă încadrez, deoarece nu am făcut încă nicio metastază. Am fost operată în 2020 de cancer renal st.3(nefrectomie totală). Faptul că acestă indemnizație nu este acordată oncopacintului înainte de a ajunge în metastaze - este o "discriminare" medicală, socială și morală maximă.Este un fel de crimă împotriva noastră. Bănuții aceia puțini- ne ajută mult. Cu siguranță că nimeni nu se îmbolnăvește de cancer în vederea obținerii acestei "facilități" financiare.