Violenţă asupra parlamentarilor români

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Violenţă asupra parlamentarilor români


Musafir

#1

2016-09-22 15:14

Pentru ca pur si simplu,m-am saturat de hotia din romania....din parlament....unde. smecherii fac legea in favoarea lor...

Musafir

#2

2016-09-22 16:47

Vad ca sfanta Elena numita si Lenuta de Plescoi vrea sa aduca raiul pe pamant, raiul pentru hotii care se pocaiesc si se autodenunta in decurs de trei luni dar raman cu toate foloasele necuvenite bine dosite. Mai exact infractorul din parlament ia o spaga de 5 milioane de euro. Merge la Londra sau Paris unde sparge 3 milioane pe gentute si papuci dupa care vine acasa si mai sparge 1 milion pe betii si alte porcarii dupa care inainte de a trece trei luni, mai exact dupa 2 luni si 29 de zile, merge la prima sectie de politie si zice: fratilor eu acum 89 de zile am luat o spaga de 5 milioane de euro si mai am 1 milion pe care il dau voua cu proces verbal de autodenunt. Toate bune si frumoase, dupa sase luni se repeta scenariul si asa parlamentarii cioditori vor trai bine fara sa mai tresare cand o vad pe Codruta K. Astia zic ca au gasit pe Dumnezeu, bietii rataciti, nu stiu ca satana-si bate joc de mintea lor....

Cristian Enache

#3 O inițiativă cu un grad mare de echitate

2016-09-23 07:16

Foarte bună inițiativa, cu precizarea ca în Codul Penal să se scrie în clar că excepția se aplică doar în cazul actelor de violență împotriva actualilor sau foștilor parlamentari. :)


Musafir

#4

2016-09-24 05:49

La noi au fost pusi lupii paznici la stana...


Musafir

#5

2016-09-28 08:46

Stati cuminti in banca voastra ca nu merita sa ajungeti la puscarie pentru niste umflati pe banii poporului.

Ii aduna incet dar sigur Codruta din fotoliile lor de boieri....


Musafir

#6

2016-09-30 03:31

Pai ma fac parlamentar, iau saga un milion de euro apoi ma denunt si gata, am si libertate, am si bani. Frumoasa lege!

Musafir

#7

2016-09-30 06:03

Eu sunt o fetita blonda si ma fac parlamentar, stiu eu ca cine, iau o spaga de cinci milioane de euro si merg la Paris sa ii sparg pe rochite si fustite, papucei si multi cercei si ceva de-o ramanea, lu base oi cumpara, o sticluta de coniac ca sa ii fiu pe plac.


Musafir

#8

2016-10-02 15:57

La puscarie netrebnicilor .

Musafir

#9

2016-10-04 03:21

Maine ma duc si ii bag lu Ponta in cur un vibrator.Dupa doua luni ma duc si i l scot si mi denunt fapta,dupa care scap basma curata.Dar pe urma unde o sa ma ascu d de Ponta, ca o sa ma caute sa ma roage sa i l bag iar in windos, ca lui ii place!!!

Musafir

#10

2016-10-08 07:05

Lasatii in nebunia lor, cu hotiile lor si cu minciunile lor, sa ii judece Dumnezeu pe ei si pe urmasii lor pentru faptele lor ca si-au batut joc de un intreg popor prin salariile lor uriase si pensiile speciale in timp ce poporul moare de cancer din lipsa de medicamente, poporul moare cu zile in spitale din nepasarea medicilor care dau vina pe salariile mici si lipsa locurilor in spitale asa ca daca ai bani traiesti iar daca esti sarac mori cu zile. Dumnezeu sa le dea dupa faptele lor ca iadul este mareeee si incap toti in el.


Musafir

#11

2016-10-09 00:59

Cand am spus cs in Romania cetatenii nu sunt egali in fata legii....cum s spus si Grigore Alexandrescu in fabulele sale

Musafir

#12

2016-10-09 06:50

Istoria tari noastre este plina de oameni simpli din popor care satui de atrocitatile conducatorilor au incercat schimbarea lor, dar tot istoria ne arata ca toti care au incercat inlaturarea dictatorilor au pierit ucisi, ucisi din ordinul dictatorilor dar si de nepasarea poporului. Poporul roman se multumeste cu firmiturile de la masa boierilor dar si cu vinul scurs pe podea din paharele lor... de aceea europenii ne spun tigani ca ne multumim cu ce arunca altii si nu stam vertical cerandune dreptul la o viata mai buna si demna. Asa ca poporul isi merita soarta iar noi cei verticali suntem neputinciosi in fata gloatei care se tareste la picioarele stapanului pentru alte firmituri. Bietii de ei, nu stiu ca si stapanul este unul de al lor provenit tot din gloata doar ca a apucat sa se suie pe un fotoliu...


Musafir

#13

2016-10-09 08:21

De ce sa aveți alte drepturi fata de cei care v-au trimis să-i apărați de hoți ?înțeleg ca vreți imunitate pt hoție,o sa veniți curând sa ne crereti votul.Va așteaptă mari surprize !


Musafir

#14

2016-10-10 06:43

Pentru ca sunt indignat de nesimțirea parlamentarilor!
Florin B
Musafir

#15

2016-10-10 22:56

Confiscarea averilor dobândite ilegal , din furturi și vandalizarea României a tuturor securiștilor borfaşi penali din România !

Musafir

#16

2016-10-11 08:24

Romanul are o vorba: din munca cinstita nimeni nu se imbogateste ! dar cum sa dovedesti ca bogatii romaniei au furat cand parlamentarii nu lasa sa fie dovedite doctoratele plagiate... o mana o spala pe alta si amandoua spala fața, fața romaniei fiind cei ce ne conduc si traiesc bine fara sa fi pus osul la munca, doar pixul la treaba...