Demiterea primarului Decebal Fagadau si consiliului local

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demiterea primarului Decebal Fagadau si consiliului local


Anonymous

#1

2016-08-19 17:15

TREBUIE SA SE APUCE STRASNIC DE TREABA, DACA NU, DEMITEREA-I UNICA SOLUTZIE, PENTRU CA LOCUITORII CONSTANTZEI, VOR TREABA SI NU PROMISIUNI DESARTE !

Musafir

#2

2016-08-21 19:54

Vrem primar, nu patron. Vrem fapte, nu vorbe! Vrem ca primarul sa isi tina promosiunile! Nu mai vrem minciuni

Musafir

#3

2016-08-21 20:06

M-am săturat de distrugerile din oraș :vegetatia pârjolită,construcții pe spațiile verzi ,afaceri dubioase ,etc.

Musafir

#4

2016-08-21 22:20

am semnat această petiție din cauza indiferenței și incompatibilității de care dă dovadă domnul făgădău în postura de primar al acestui oraș .

Musafir

#5

2016-08-21 23:12

Altul care sa si daca ceva !!!

Musafir

#6

2016-08-22 05:59

Iresponsabil, incompetent, superficial, neputincios, ticalos = politician.

je

#7 Demisia

2016-08-22 06:22

Un mascarici cu alura de "gigolo". Ce putea sa invete de la tatsu??Mazariche??Pleaca si lasa-ne Bagadau!! Vrem primar european,nu circar!!!


Musafir

#8

2016-08-22 07:01

As vrra sa existe o lege prin care, toti cei care si-au batut joc si au furat pentru 100 de generatii, sa fie inchisi pe viata. Ca sa nu zic, sa fie executati. Numai asa ne-am mai putea reveni.

Musafir

#9

2016-08-22 10:25

Nu a facut nimic din ce a promis,a distrus spatii verzi ,a distrus parcul de la Primarie,pe vremuri se numea Parc Arheologic.

Musafir

#10

2016-08-22 10:39

Am semnat aceasta petitie pentru ca nu il cred in stare pe actualul primar sa faca ceva pentru acest oras. Felul in care se eschiveaza si nu vrea sa vorbeasca nici cu presa, nici cu cetatenii (lipseste de la ora de audiente din primarie in conditiile in care oamenii il asteapta acolo si este programata doar o singura zi pe saptamana), am inteles ca are legatura cu vestitele retrocedari ale penalului Mazare, era viceprimar pe vremea aceea si el personal a fost implicat in aceste retrocedari ilegale, pai atunci inseamna ca locul lui este in instanta sa fie urmarit penal alaturi de mentorul Mazare, nu la conducerea primariei. Orasul arata infect, nu avem fantani arteziene ca s-a grabit sa le dea la RAJA si aia nu fac mai nimic, semneaza in continuare PUZ-uri ilegale, apar in continuare blocuri pe SPATIILE VERZI din Constanta, AJUNGE NENOROCITILOR! A castigat primaria tăcând si acum crede ca va sta linistit 4 ani de zile la primarie facand acelasi lucru adica tacand.... s-o creada el, AFARA! Nu face decat sa continue politica penala a lui Mazare!!!! Se vede clar ca a fost "cătelușul lui Mazare". Hai pa Altân Tepe, nici macar nu s-a nascut in acest oras si vrea sa il gospodareasca, ușcheala oportunisti ce sunteti!
cetatean

#11

2016-08-22 11:11

Au trecut 3 luni de la alegeri si nu reusesc sa inteleg cum au votat constantenii un astfel de primar. Nu ca mi-ar fi placut circul lui Mazare (ma dezgusta de-a dreptul), dar, oameni buni, omul asta nu a iesit sa vorbeasca cu oamenii, nu a facut nicio promisiune, nu l-am vazut la nicio televiziune sa prezinte un program. Si atunci de ce a fost votat? Au fost suficiente cateva pliante imprastiate prin oras cu un program gandit de altii si pe care nu are nimeni de gand sa-l puna in aplicare? Chiar suntem oi? Daca da, am o veste proasta: nici nu avem unde sa pastem. Asa ca haideti sa solicitam inlocuirea primarului in numar cat mai mare, cat inca nu-i prea tarziu. Sau este?


Musafir

#12

2016-08-22 12:56

Pentru mizeria din oras si jaful banului public prin contractele oneroase pe care primaria le are cu furnizorii de servicii catre populatie.

Musafir

#13

2016-08-22 13:49

Initiativa asta cred ca este lansata de catre PNL dar daca aveau vreo putere iesea candidatul lor nu pacaliciul asta :) eu semnez pentru ca nu imi convine de primar nu ca sa fac jocul clovnilor machedonesti e la PNL

Musafir

#14

2016-08-22 14:12

Consider ca este corecta pozitia prin care se cere demisia celor alesi pe 5.06.2016. Felul in care acestia trateeaza acest oras ar merita excluderea nu numai din administratie dar si din cadrul comunitatii constantene!

Musafir

#15

2016-08-23 03:30

Acesta nu a facut nimic si nici nu va face.... Jos cu ei....
Edilii nostri in frunte cu primarul, sa se treaca la treaba !

#16 locuitor nemultumit de nepasarea edililor Constantei !

2016-08-23 06:42

Sa se faca curatenie in CONSTANTA, ca ne-au invadat : gunoaiele, mizeria, balaraiele, drumurile neasfaltate, jafurile si vechiturile de microbuze ( domnule D. Fagadau, ati circulat cu microbuzul, ca sa va dati seama cat de : chinuiti si batjocoriti sunt oamenii, si ca pretul unui bilet, nu merita calatoria cu astfel de mijloace de transport in comun, unde sunt minibus si autobuzele moderne pentru orasul nostru " european ", la care faceati referire in campania electorala, dar proiectul si construirea pietelor : GRIVITA si BALADA, ca nu se intrevede nimic, parcul din jurul primariei parca-i un loc viran, ca alte locuri virane din Constanta, plin / pline de ierburi uscate, parca-s locuri parasite / uitate de lume ?! ) , functionarii din primaria Constantza, ne cer acte peste acte si acte pe care le inventeaza doar functionarii primariei Constanta de la o prezentare, la alta a cetateanului platitor de taxe si impozite, cetatean batjocorit si umilit in ultimul hal ( de ce si pentru ce ?! ) pentru avize, pentru a pune piedica-n calea rezolvarii diferitelor probleme, exemplu : iluminatului si incalzirii cladirilor cu gaze...... ! Orasul de la mare, are un primar, pe DECEBAL FAGADAU, primar si consiliul local, care au obosit de la atata campanie electorala, dar cand i-au salariul, nu obosesc ?! Domnule primar Decebal Fagadau, ati mers pe  treptele, trotuarele si strazile orasului nostru / dumneavoastra, ca sa vedeti cat de multe sunt intr-o stare avansata de degradare, putem sa ne impiedicam in denivelarile, gropile din asfalt, pubelele metalice puse ici-colo, stau doar ca sa cada, ca cei de la " POLARIS ", dupa debarasare, intr-o batjocura le aseaza, pentru ca nu au dat banii din buzunarul propriu, pentru confectionarea lor. Domnule primar Decebal Fagadau, ati circulat pe podul din apropierea intersectiei bulevardelor : I.C. BRATIANU si SOVEJA, pe unde circula autobuzele cu numerele : 48 si 102, stau balaraiele uscate, de o vara si mai bine, ca daca ar fi plouat, ar fi crescut cat omul si trotuarul de pe podul respectiv este ne ingrijit, parcurile lipsite de ingrijitori, poti intalni la tot pasul : pubele pline de resturi alimentare, coji de seminte, tzigari, peturi, pahare goale si muuuuuulte alte exemple.... !? Asta inseamna, sa nu faci, nimic pentru cei care te-au / v-au ales, adica nici o bucurie ! Orasul nostru, zace intr-o mizerie de nedescris si totodata speram sa nu gresim, ca edilii nostri, se infrupta din gloria reusitei-n alegerile din 5 iunie 2016, si dorm pe glorie, "glorie" care are sa dureze pana-n 5 iunie 2020 !


Musafir

#17

2016-08-24 18:26

DE URGENTA SA ISI DEA DEMISIA. E MAI URATA, IMPUTITA SI SARACA CONSTANTA DECAT PE TIMPUL LUI MAZARE
urbea asteapta !

#18 cetatean dornic sa vada pe edilii orasului, ca fac lucruri bune pentru urbe

2016-08-25 08:55

R.ST.MAZARE, a  fost alaturi  de  costantzeni,  pana s-a apucat de amenajarea statiunii Mamaia. Tot / toate cate s-au  facut in  orasul  nostru :  canalizarea orasului, asfaltarea strazilor si trotuarelor, podurile supuse reabilitarii, pachetele cu alimente pentru pensionari si tichetele de calatorie pentru pensionari si  cu reducere pentru elevi si multe altele............ ! Daca ar fi continuat, sa faca treaba buna-n Constanta, primarul R. ST. Mazare,azi ar fi fost edilul sef al Constantei. Constantenii sunt recunoscatori celor care-s alaturi de ei,la bine si la greu ! Daca actualul primar, ar face ceva,oamenii, l-ar aprecia, dar de la alegerile din 5 iunie 2016, nu se vede,ca are aceste bune intentii, ca sa-l lasam in pace ! oamenii l-au votat, ca-n perioada premergatoare alegerii noului primar, parca misca cate ceva, pentru acest fapt, locuitorii urbei, au hotarat, ca sa-l aleaga pentru un mandat de primar,pe d-ul D. Fagadau si au luat " plasa ". Sa speram ca, s-au inselat si ca nu-i asa !Doamne ajuta 


Musafir

#19

2016-08-26 17:53

Pentru indolenta dovedita pentru ca minte cum rasufla pentri ca nu e ce ne trebuie.
Batjocoritzi de cei, pe care i-au ales, in 5 iunie 2016 ! Rusine !!!!!!

#20 Oamenii inarmatzi cu rabdare !

2016-09-03 18:22

Lucratorii care pietruiesc strazile Constantzei, vin la munca la orele 9.00 si arunca colo, colo putzina piatra si la orele 13.00  si un pic pleaca, alteori la orele 15.oo, nici ca-i mai vezi. Serviciu de directori, si directorii mai au si alte misiuni, dar acesti lucratori spun, cu cat intarziem lucrarea, banii ii luam, iar sefii sunt patronii lor, care sunt si functzionari ai primari ei. Cui sa reclami ceva, ca reclamatziile ajung la primarie, adica la patronii lucratorilor ?! Asa ceva, nu s-a mai auzit pana acum ! Lucrarile se vor termina, precum lucrarile de la unele biserici, adica in vreo 100 de ani, care o mai apuca !!!!!!

un platitor de taxe din zona Kamsas

#21 KIRPICI Gratis

2016-09-14 18:10

Pentru cei care sunt nostalgici ai ulitei de la tara, cu praf, cu tarana, ii invit cu mare placere in zona Kamsas, in zona de vile. Nu stiu DACA vom scapa vreodata de mizerie, praf, tarana. Nu mai amintesc daca vor veni ploile in scurt timp, cred ca ne vor lipsi doar paiele ca sa putem face kirpici..... Vai de steaua noastra. Platim taxe degeaba, finantam firmele lor si inapoi nu se mai intoarce nimic. Pardon - doar praful

"Drumuri europene"marca Constanta !

#22 Romani de buna credință !

2016-09-15 18:24

Drumurile vis-a-vis de cele despre care aminteste persoana din zona Kamsas, sunt tot un dezastru, edilii nostri in frunte cu primarul D Fagadau, chiar ne desconsidera, in asa hal, pentru ca l-au votat circa 40 si ceva la %. Asta-i respectul celui ales, fatza de votantzi ! Rusineeee ! Batjocuraaaa ! D-ule primar D. Fagadau, atzi fost vreodata in Cumpana, sa vedetzi ce inseamna un adevarat primar pentru locuitori ? Acolo, acea d-na primar M Gaju, credem, ca nu doarme, si nu are liniste pana pune in aplicare tot ce si-a propus ! Doamne ! Cate si-a propus ? Multe proiecte are in minte, dar pana nu rezolva, nu sta, se zbate, alearga si rezolva probleme  de maaare calitate, totul in folosul urbei, locuitorilor din adevaratul oras european, Cumpana. Felicitari d-nei primar M Gaju si consiliului local, si ferice de locuitorii care o merita ! Ferice de parintzii care i-au dat viatza acestei fiintze, d-nei primar M Gaju ! Felicitari locuitorilor, ca au stiut ce sa aleaga !