regele_mihai_al_romaniei_pentru_premiul_nobel_pentru_pace

SANDA CHIRU

#51

2016-09-05 19:46

Mi se pare o gluma sinistra aceasta cerere . RENTRU CE SA IA PREMIUL NOBEL ??? Pentru ca nu a facut , din 90 incoace , decat sa revendice castele , paduri , cladiri etc ?


Musafir

#52

2016-09-05 20:46

PENTRU CE SA IA PREMIUL NOBEL ??? Pentru ca este pe moarte macinat de cancer si inainte de a pleca sa de-a socoteala in fata Judecatorului unde se deschid cartile si se vad faptele fiecaruia, trebuie sa stie ca in Romania inca mai sunt PUPINCURISTI !!! Si Ceausescu a avut dinastia......

Gigi_cr

#53 regele mihai? nu e tradatorul din cauza caruia Armata Romana a pierdut aproape 200.000 de ostasi?

2016-09-06 00:41

credeti ca merita un tradator de tara premiu pentru pace? eu unul...nu!

La Cigale

#54 Re: Informati-va pe lînga Domnul Profesor Ion Coja sa va explice atitudinea regelui la 23august.

2016-09-06 01:29

#2: -  

 

La Cigale

#55 Re: Corect!

2016-09-06 01:31


Musafir

#56

2016-09-06 07:33

regele mihai a facut ce au vrut rusii,nu la propunerea sa,si in acelasi timp si-a negociat si plecarea din tara.Cei ce i-au ambalat lucrurile stiu......stiu ce si cat.
Deoarece oricine ar fi facut la fel fiind in situatia lui,nu e de acuzat!
Cu toate acestea,sa-i dea Dumnezeu sanatate.

Musafir

#57

2016-09-06 09:19

Ex regele mihai a facut ce a vrut Churchill cu imperiul britanic ! Anglia a dat Romania rusilor ca sa primeasca Grecia in loc !! Au fost jocuri de interese la mijloc iar mihai nu era decat un pion nestiutor bucuros de masinutele lui interesante. Alta era situatia romaniei daca il aveam atunci pe Ferdinand Regele Romanilor, dar asa cu un țânc rasfatast...


Musafir

#58

2016-09-06 09:20

Am semnat pentru că REGELE MIHAI I este cel mai înalt model de om de caracter pe care l-am întâlnit!!!

Musafir

#59

2016-09-08 17:04

Acest OM, pentru ca e si el doar om ca mine, ca tine si ca ori si cine, acest frate al nostru merita un premiu, un premiu pentru "pace sufleteasca" cu care a renuntat in 1947 la Romania si romani plecand linistit.


Musafir

#60 Re: Ex regele Mihai e un tradator

2016-09-09 11:09

#1: -  

 

Ex regele Mihai trebuie judecat chiar si postmortem pentru sîngele celor 175.000 de militari români, luaţi prizonieri de ruşi.

Trebuie sa luam atitudine sa impiedicam aceasta profanare premiului_nobel_pentru_pace

Ex regele Mihai dublu trădător de Ţară: la 23 august 1944 şi în 1989, cînd a semnat infama Declaraţia de la Budapesta, care stipula ca Ardealul nu e pămînt românesc.


Musafir

#61 Re: Ex regele Mihai trebuie judecat chiar si postmortem pentru sîngele celor 175.000 de militari rom

2016-09-09 11:10

#1: -  

 

 

Ex regele Mihai trebuie judecat chiar si postmortem pentru sîngele celor 175.000 de militari români, luaţi prizonieri de ruşi.

Trebuie sa luam atitudine sa impiedicam aceasta profanare premiului_nobel_pentru_pace

Ex regele Mihai dublu trădător de Ţară: la 23 august 1944 şi în 1989, cînd a semnat infama Declaraţia de la Budapesta, care stipula ca Ardealul nu e pămînt românesc.


Musafir

#62 Re: Regele Mihai dublu trădător de Ţară: la 23 august 1944 şi în 1989, cînd a semnat infama Declaraţ

2016-09-09 11:11

#1: -  

 Regele Mihai dublu trădător de Ţară: la 23 august 1944 şi în 1989, cînd a semnat infama Declaraţia de la Budapesta, care stipula ca Ardealul nu e pămînt românesc.


Musafir

#63 Re: Regele Mihai dublu trădător de Ţară: la 23 august 1944 şi în 1989, cînd a semnat infama Declaraţ

2016-09-09 11:13

#38: -  

 Regele Mihai dublu trădător de Ţară: la 23 august 1944 şi în 1989, cînd a semnat infama Declaraţia de la Budapesta, care stipula ca Ardealul nu e pămînt românesc.


Musafir

#64

2016-09-09 14:13

Eu consider ca ce a facut mihaița a facut si este de domeniul trecutului asa ca sa il lasam in PACE sa duca cu el faptele bune cat si faptele rele pentru ca sunt ale lui... moartea vine pentru fiecare iar cei bolnavi au "timp" sa-si faca un proces de constiinta... doar el stie ce a facut si pentru ce... sunt faptele lui. Dupa parerea mea si-a trait viata asa cum a voit, poate cu regretul ca nu mai este rege si nu are regat, dar a mancat ce si-a dorit, s-a plimbat prin ce tara a dorit... nu a trait ca noi in frig, flamand si in teroare... A TRAIT BINE !


Musafir

#65

2016-09-09 14:33

IN TARA NOASTRA NUMITA ROMANIA CEI MAI FERICITI OAMENI SUNT CEI CARE MOR ! si scapa de toata tigania taxelor si impozitelor care ne ingenuncheaza. Acum ne-a venit instintare, noua pensionarilor ca trebuie sa returnam statului banii pe medicamentele compensate.... sa va ia dracu de prosti.... da bani sa va plimbati voi prin toata lumea aveti.


Musafir

#66

2016-09-13 11:14

MS sa Regele Mihai merita pe deplin aceasta propunere si care sper sa se si indeplineasca.

Musafir

#67

2016-09-17 12:10

Ce dracu a facut asta pentru ROMANIA, ce ? A plecat si la durut in cur ca am ramas pe mana nebunului de Stalin....... lasitate, lasitate, premil nobel pentru lasitate.

ha ha ha

#68 regele este o rusine pentru Romania

2016-09-28 07:59

Regele a batjocorit Romania. Soldatii romani mureau in transee si el a abdicat fara sa se impotriveasca !

 

Trebuia sa nu abdice si sa moara pentru acest popor - la fel cum au murit sutele de mii de soldati romani din subordinea lui.

 

Daca regele acesta primeste premiul nobel pentru pace, ar trebui ca inainte de asta fiecare soldat mort in transeele din al doilea razboi sa primeasca si el premiul nobel pentru pace. Asa ar fi corect.


Musafir

#69

2016-10-07 16:46

Gataaaa, nu va mai certati pentru Mos Mihai ca uite astia i-au dat premiul Nobel pentru Pace, azi ! Doar ca i-au gresit numele pe foaia de cec, in loc sa scrie Mos Mihai, au scris Juan Manuel Santos !!! Oare sa-si fi schimbat intre timp numele si noi nu am stiut ?


Musafir

#70

2016-10-08 06:52

Comitetul de la Oslo a explicat că a decis să acorde prestigioasa distincţie preşedintelui Juan Manuel Santos pentru contribuţia sa la rezolvarea războiului civil din Columbia, un conflict soldat cu cel puţin 220.000 de morţi, iar aproape şase milioane de oameni au fost nevoiţi să-şi părăsească casele din cauza luptelor.

Poate ca si Mos Mihai daca nu fugea din tara si ar fi ramas sa lupte alaturi de popor impotriva comunismului dar mai ales impotriva ororilor comise de securistii comunisti care au maltratat, deportat si omorat familii intregi nevinovate, a caror vina era ca au fost oameni muncitori si aveau pamant si o gospodarie bine intretinuta, fapt ce ii facea pe puturosii securisti sa fie invidiosi... poate atunci primea si Mos Mihai premiul Nobel pentru pace dar asa pentru fuga de raspundere... nimeni nu primeste premiu...

marius

#71 Re: regele_mihai_al_romaniei_pentru_premiul_nobel_pentru_pace

2016-10-18 10:22

#10: Ioan Furtună din Galați - regele_mihai_al_romaniei_pentru_premiul_nobel_pentru_pace 

 Poate ar fi bine sa trăiască si sa moara acolo unde si-a dus trenul plin cu bogatiile strânse de la oamenii simplii pe care ia condus.


Musafir

#72

2016-10-18 14:50

Mare dreptate ai Marius #71

A trait acolo unde a dorit acolo unde a mancat ce si-a dorit, a umblat prin ce tara a dorit cu masinile pe care si le-a dorit ASA CA A TRAIT REGESTE... acolo unde a vrut... adica departe de comunism si salam cu soia.


Musafir

#73

2016-10-21 05:54

Intradevar, Regele Mihai merita acest premiu, pentru tot ceea a facut pentru Romania.

Musafir

#74

2016-10-23 09:54

Da si eu zic ca merita un PREMIU pentru implicarea lui copilareasca la destinul romaniei cand a preluat fraiele acestei tari de la Maresalul Antonescu in urma loviturii de stat de la Palatul regal ca mai apoi peste doi ani si jumatate sa-si primeasca rasplata tot cu o lovitura de stat la acelasi Palat dar de aceasta data el fiind tinta. Cum a spus Dumnezeu: Cu ce moneda platesti, cu aia ti se va rasplatii ! Da ! Merita premiul pentru ca a vrut sa conduca o tara dar nu a fost in stare.........


Musafir

#75

2016-10-25 08:45

Azi este ziua fostului rege Mihai de Hohenzollern....