CASA REGALĂ A ROMÂNIEI A INCETAT SA EXISTE ODATA CU ABDICAREA!


Musafir

#26

2016-08-14 10:49

O data cu disparitia ex regelui Mihai.dinastia se stinge. Constitutia romaniei sin timpul tegelui carol intai, prevede ca la tronul romaniei sa nu poata accede decat urmas pe linie masculina , adr cum adevaratul mostenitor Principele Nicolaie a fost exclus din casa regala , nu vad ce rost va mai avea aceasta institutie, care sa toace banii romanilor

Musafir

#27

2016-08-14 13:40

Ca ai nostri nu vor sa ne conduca printre primele tari puternice. Nu vor sa au aceasta mare responsabilitate. Eu inca sper ca cineva candva nu va mai lasa capu jos si va lupta cu adevarat pentru ROMANIA. Banuiesc ca nu este usor dar nu inposibil. In opinia mea ei au stat atat timp departe si nu cred ca vor sa faca ceva bine pentru tara noastra. Dar daca ar face ceva pentru noi eu si multi alti iar sustine la maxim. Eventual poate ar face ceva spre bine pentru noi cu experianta care au acumulato peste hotare. Dar astea sunt presupunerile mele. Ca de realitate suntem rupti . Va multumesc.
Cu stima si respect.
Pa

Musafir

#28 Re: Re: Ce dobitoci au scris și au semnat așa o petiție

2016-08-14 15:21


Musafir

#29

2016-08-14 22:22

Semnez aceasta petitie, constient ca Romania nu are Rege si Regina, ca suntem Republica, si odata cu abdicarea tanarului Mihai, constitutia prevede foarte clar ca Romania a devenit Republica. In afara faptului ca la plecarea din tara tanarul Mihai a primit o avere mult mai mare decat i s-ar fi cuvenit, mi se pare anormal sa fie reimpropietarit cu atatea domenii necuvenite . Culmea este ca se intentioneaza si subventionarea casei regale care in mod cert este nejustificat si imporavator pentru statul roman !!!!!

Musafir

#30

2016-08-15 03:41

Si eu cunosc istorie

Musafir

#31

2016-08-15 05:08

Romania, prin constitutie, este REPUBLICA ! Sa se termine odata cu aceasta mascarada numita " casa regala " Toate cheltuielile aferente acestei piese de teatru prost regizate sa fie platite de cei ce au organizat si aprobat aceasta mascarada. O consider o ofensa adusa mie, cetatean ROMAN, care plateste taxe si impozite in aceasta tara , o consider sfidare adusa mie si milioanelor de romani.

Musafir

#32

2016-08-15 09:34

nu sunt de acord cu retrocedarea si impropietarirea acestor asa zisi monarhi care pentru mine si alti sunt ISTORIE, au luat destul in 44 .

Musafir

#33

2016-08-15 09:42

Sunt infignata de manipularea adevarului istoric si de pretentiile acestei familii rapace!

Musafir

#34

2016-08-15 10:07

Am semnat pt ca mi se pare o adevarata parodie a dragostei romanilor fata de casa regala... In nici o tara , fosta comunista ,nu s-au creat atatea facilitati pt urmasii regelui , ca la noi. Si asta pt ca sunt cativa romani parveniti care fac mare caz de casa regala si care de fapt nu exista...

Musafir

#35

2016-08-15 11:32

Pentru ca m-am saturat de minciuna ,de manipulare si pentru ca ,desi avem o Constitutie,din motive pe care nu le cunosc,mai marii zilei o incalca, dar si pentru ca ,,onorabila casa regala",n-a facut nimic pentru tara asta de cand s-a intors;au revenit doar ca sa ceara :palate,paduri,terenuri si,mai nou statut juridic si privilegii.

Musafir

#36

2016-08-15 13:10

Romanii nu sunt toti prosti. Se inseala cine socoteste asa. Doresc sa se faca REFERENDUM pentru a impiedica acordarea unor privilegii anticonstitutionale unor capuse .

Musafir

#37

2016-08-15 13:46

România este Republică. Prin abdicare, fostul rege a renunțat pentru sine și urmașii lui.

Musafir

#38

2016-08-15 15:07

Aceasta "Casa Regala" nu reprezinta Romania! Este un rege ilegitim, din momentul in care a abdicat de la Tronul Tarii! Daca iubea atat de mult Romania, nu trebuia sa semneze actul de abdicare, un rege isi da viata pentru tara, nu o paraseste! In al doilea rand, este un rege impus poporului roman, el nu are origini romanesti!

Musafir

#39

2016-08-15 15:36

Eubam semnat aceasta petitie,deoarece eu prefer mai bine sa fie rege decat presedinte!

Musafir

#40

2016-08-15 15:57

Mihai ni mai este rege decand a abdicat si a lăsat tara săraca

Musafir

#41

2016-08-15 16:20

Daca puteti sa-mi argumentati beneficiile aduse de monarhie, dupa Carol I si pentru care am tot respectul -si sa-mi aduceti dovezile necesare prin care -monarhia -este benefica ROMANIEI -posibil sa devin monarhist .Pana atunci am serioase rezerve . Oare de ce Germania ,Franta ,Italia ,SUA si lista poate continua -nu au MONARHIE -insa unei tari cu o populatie saraca ,ca ROMANIA-i se impune acest lucru .

Musafir

#42

2016-08-15 17:19

sunt republican convins detest casa regala o cloaca de flaminzi in frunte cu tradatorul mihai

Musafir

#43

2016-08-15 18:38

din mare dragoste pt. cei ce mananca dinpensiilw si salariile acestui popor. si pt fastuasele dineuri ce le ofera casa regala pt. hranirea celor multi si saraci.

Musafir

#44

2016-08-15 18:45

regele nu a murit!!! regele traieste impreuna cu ale sale fiice din sudoarea poporului. casa regala - este dar nu exista. exista cladirile si domeniile in care se rasfata si se ghiftuiesc membrii familiei, asa zise regale. ,,regele a murit,, traiasca regele.

Musafir

#45

2016-08-15 22:33

Sunt de acord cu initiatorul.

Musafir

#46 Re:

2016-08-16 00:41

#42: -  

 P.S. Sunt idiotul care a scris comentariul #42, sunt prost de put.


Musafir

#47

2016-08-16 04:47

Fosta familie regala nu are origini Romanesti deci nu poate reprezenta interesele romanilor.

Musafir

#48

2016-08-16 05:20

Este necesara o lege care sa nu mai permita interpretari conforme unor interese politice de moment.Dezbaterea unei asemenea legi va aduce si datele corecte despre monarhia romana de care majoritatea populatiei habar nu are; se va evita astfel constructia unei imagini idilice a unui grup de impostori, interesati doar de ce mai pot smulge de la buget, paraziti cu ifose si care,in momente grele pentru noi,in locul unei decente comportari,doresc averi peste averi.

Musafir

#49

2016-08-16 16:03

Nu am avut si nu vreau sa am rege ,pt. mine nu exista decat un tradator .

Musafir

#50

2016-08-16 16:44

Îmi însușesc opinia petiției si cred cu putere ca poporul nu mai face nici un ban in fata aleșilor si numitilor.Jale mare frați și surori