Decorati-o pe judecătoarea cu pantofi albaștri!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Decorati-o pe judecătoarea cu pantofi albaștri!


Musafir

#26

2016-07-08 05:02

Pentru ca merita un astfel de om sa fie sustinut si motivat, sa fie un exemplu urmat de noile generatii care din nefericire nu au un reper corect dintre bine si rau, pentru a nu mai fi doar niste roboti insensibili si egoisti, pentru a trai sentimentul frumos ca azi am facut un lucu uman, ca doar de aici vine cuvantul OM. Un gest cat de mic facut unui om in suferinta pentru el poate fi un gest enorm. Daca am dezvolta simtul empatic in noi am intelege foarte usor si atunci am descoperi acea scanteie de Dumnezeire si am intelege frumusetea vietii care nu vine in nici un caz din indiferenta.

Musafir

#27

2016-07-08 06:47

Tot respectul.
Nu credeam ca poate exista in Romania Judecatorul pe care mi-l imaginam eu ca si tipologie.
JUdecata ar trebui sa se intoarca la radacini de multe ori sa fie gandita si cu sufletul.

Musafir

#28

2016-07-08 06:58

Pt ca eu nu am avut noroc sa dau peste doamna cu pantofi albastrii.

Musafir

#29

2016-07-08 09:32

Am semnat aceasta petitie, intrucat am fost impresionata ca intr-o societatea care pare murdara si corupta pana in radacini, exista oameni care ne redau speranta ca avem o sansa sa ne revenim si sa redevenim oameni, sa putem empatiza cu semenii nostri. Incredibila poveste! Felicitari doamnei judecator si doamnei avocat care a expus atat de frumos aceasta poveste si a impartasit-o cu noi, aducand in evidenta aspectele frumoase ale umanitatii!

Musafir

#30

2016-07-08 09:44

Felicitari doamna ! poate va copie exemplul cati mai multi judecatori,pentruca unii nici nu studiaza cazurile si dau cate un verdict de iti pui "mainile in cap" !

Musafir

#31

2016-07-08 13:52

Fiecare dintre noi poarta in suflet un mic demon si un mic magician ! Important e sa stim pe care dintre ei sa-i hranim !

Musafir

#32

2016-07-08 17:27

Felicitari.

Musafir

#33

2016-07-08 20:34

Traim intr-o tara, in care LEGEA ii "fura" MAMEI copilul tinut in pantece, alaptat, crescut cu dragoste, educat si ajutat sa fie bine cu el insusi, din cauza unui "tata" iresponsabil si fara suflet si inima, mai ales megabogat, repet, "rapeste" copilul "de la sanul mamei", care indiferent daca este amarasteanca sau bogata, <>(nici bunica paterna, nici amanta tatalui, cu se poarta acum.).
Suntem de acord sa se incredinteze copilul, baiat sau fetita, numai MAMEI si sa se scoata o LEGE FERMA ca pruncul SA I SE IA  numai unei mame drogate, alcoolice, pramatii ordinare sau cu tulburari foarte grave de comportament, care ar putea sa pericliteze evolutia copilului!
Daca acesti INDICI nu exista, nici Tribunalul de la HAGA nu are dreptul sa-i ia mamei COPILUL, chiar daca el vrea la TATA, intrucat tata este megapermisiv, rebel, care nu impune nici REGULA de a manca al sau copil mancare gatita sau sa mearga la Scoala s.a.m.d.(exista asemenea TATI rebeli, care ofera LIBERTATE desantata copilului, iar acesta sigur ca e vulnerabil si alege DEBANDADA, or NORMALITATEA cere ca un copil sa fie crescut dupa o GRILA de VALORI umane si crestine, pe care numai o MAMA o detine.)

Suntem de acord ca acest JUDECATOR de exceptie sa fie premiat si rasplatit cu onoruri, intrucat s-a aplecat cu multa rabdare si nu numai cu profesionalism, dar si cu HAR divin, ca sa nu indurereze prea mult baietelul debusolat.
Felicitari, Scumpa Doamna Judecator!
Romania are nevoie de asemenea Magistrati, peste tot si la Timisoara, unde am aflat ca a durat un proces de Divort si dureaza de 2 ani, intrucat tatal nu vrea sa-i dea fetita mamei, numai de ciuda sa nu-i dea PENSIE copilului, copil, pe care, in urma cu 11 ani, niuci nu l-a dorit!

Semnez PETITIA, din toata fiinta mea!
Va iubim, Doamna Judecator!
Fiti binecuvantata, alaturi de cei dragi!

Cu deosebita pretuire,
o familie de intelectuali din Craiova


Musafir

#34

2016-07-08 20:45

Traim intr-o tara, in care LEGEA ii "fura" MAMEI copilul tinut in pantece, alaptat, crescut cu dragoste, educat si ajutat sa fie bine cu el insusi, din cauza unui "tata" iresponsabil si fara suflet si inima, mai ales megabogat, repet, "rapeste" copilul "de la sanul mamei", care indiferent daca este amarasteanca sau bogata, <>(nici bunica paterna, nici amanta tatalui, cum se poarta acum. Vezi cazul fetitei Laurei, furat, de data asta, de....CONCUBINA basarabeanca.).
Suntem de acord sa se incredinteze copilul, baiat sau fetita, numai MAMEI si sa se scoata o LEGE FERMA ca pruncul SA I SE IA NUMAI unei mame drogate, alcoolice, pramatii ordinare sau cu tulburari foarte grave de comportament, care ar putea sa pericliteze evolutia copilului!
Daca acesti INDICI nu exista, nici Tribunalul de la HAGA nu are dreptul sa-i ia mamei COPILUL, chiar daca el vrea la TATA, intrucat tata este megapermisiv, rebel, care nu impune nici REGULA de a manca al sau copil mancare gatita sau sa mearga la Scoala s.a.m.d.(exista asemenea TATI rebeli, care ofera LIBERTATE desantata copilului, iar acesta sigur ca e vulnerabil si alege DEBANDADA, or NORMALITATEA cere ca un copil sa fie crescut dupa o GRILA de VALORI umane si crestine, pe care numai o MAMA o detine.)

Suntem de acord ca acest JUDECATOR de exceptie sa fie premiat si rasplatit cu onoruri, intrucat s-a aplecat cu multa rabdare si nu numai cu profesionalism, dar si cu HAR divin, ca sa nu indurereze prea mult baietelul debusolat.
Felicitari, Scumpa Doamna Judecator!
Romania are nevoie de asemenea Magistrati, peste tot si la Timisoara, unde am aflat ca a durat un proces de Divort si dureaza de 2 ani, intrucat tatal nu vrea sa-i dea fetita mamei, numai de ciuda sa nu-i dea PENSIE copilului, copil, pe care, in urma cu 11 ani, niuci nu l-a dorit!

Semnez PETITIA, din toata fiinta mea!
Va iubim, Doamna Judecator!
Fiti binecuvantata, alaturi de cei dragi!

Cu deosebita pretuire,
o familie de intelectuali din Craiova

Musafir

#35

2016-07-09 13:44

Pentru ca de astfel de magistrati avem nevoie.

Musafir

#36

2016-07-09 15:35

Toata cinstea si admiratia distinsa doamna....(y)

Musafir

#37

2016-07-09 17:50

Deoarece mi-a plăcut în mod deosebit felul în care această stimată dna.judecător a înţeles să pună problema şi să ia o decizie cu privire la viitorul copilului în cauză. Şi deasemenea o apreciez în mod special, deoarece a înţeles să fie în primul rând OM şi abia apoi să fie magistrat! Mă înclin în faţă dânsei cu deosebită considerație și o felicit ptr.toate lucrurile minunate pe care le face, iar bunul dumnezeu şi viața să o răsplătească înmiit pentru suflet ei bun şi caracterul frumos pe care îl are!

Musafir

#38

2016-07-10 06:22

speram sa vedem cat mai des astfel de oameni. poate nu suntem atat de rai pe cat ne vad altii

Musafir

#39

2016-07-10 12:14

Ma gandesc ca aceasta persoana trebuie evidentiata cumva. Nu stiu daca decorarea este chiar ceea ce ar astepta Doamna cu pantofi albastri, dar ceva trebuia facut . Din pacate, normalul a ajuns exceptie , este dureros . Promovati-o, evidentiati-o , poate o vor urma si altii si in felul acesta ne vom recapata increderea in sistemul de justitie.

Musafir

#40

2016-07-10 12:16

Ma gandesc ca aceasta persoana trebuie evidentiata cumva. Nu stiu daca decorarea este chiar ceea ce ar astepta Doamna cu pantofi albastri, dar ceva trebuia facut . Din pacate, normalul a ajuns exceptie . Este dureros ! Promovati-o, evidentiati-o , poate o vor urma si altii si in felul acesta ne vom recapata increderea in sistemul de justitie.

Musafir

#41

2016-07-12 12:19

Stimuland oameni corecti,vor fi un exemplu pt cei mai putin corecti!

Musafir

#42

2016-07-12 18:21

Pentru gestul facut de doamna judecatoare, sunt mandra ca este din orasul nostru.

Musafir

#43

2016-07-17 15:59

Daca toti judecatorii ar fi cinstiti si umani mai ales cu acei copii nevinovati,nu ar trebui decorati.Sa-si faca meseria ca orce om al muncii.