Opriți defrișarea copacilor de pe bd. Ștefan cel Mare și Sfînt


Musafir

#1

2016-06-10 11:04

Orașul trebuie să rămână verde! Arborii să taie în cîteva minute dar cresc zeci de ani. Probabil cei care au dat autorizația nu știu rolul copacilor: reține bioxid de carbon și elimină oxigen, purifică aerul, reduce poluarea sonoră, rolul estetic etc.

Musafir

#2

2016-06-10 23:44

Sunt categoric impotriva defrisarii copacilor! In ultimii ani orasul nostru a devenit un dezastru , doar copacii mai camufleaza tabloul trist. Pe langa umbra necesara vara, ei lupta cu praful din atmosfera. Se creaza impresia ,ca cei de la primarie, sunt adevarati dusmani ai orasului si orasenilor. Cat nu e prea tarziu, va rog mult, organizati mitinguri de protest impotriva taierii copacilor, sunt sigura ca oamenii nu vor fi indiferenti. Apropo, l-am votat de 3 ori pe Chirtoaca primar si regret foarte mult.


Musafir

#3

2016-06-12 11:45

Semnez pentru ca imi pasa! Pentru ca in mainile noastre este viitorul!

Musafir

#4

2016-06-12 11:48

In toate orasele dezvoltate, se lucreaza continuu la inverzirea maxim posibila, mai ales a centrelor aglomerate, e tampenie sa tai copacii maturi din oras!


Musafir

#5

2016-06-13 03:57

Moldoveni! Oare cite secole sa treaca, oare cite generatii trebuie sa traiasca pe acest pamint pina cind moldovanul va avea destula minte ca sa invete, sa ia exemplu de la alte tari care au succes care au ajuns la civilizatie! Oare cit de prosti putem fi sa tot batem apa in piua si sa facem tot anapoda!!! Chiar v-ati vindut de tot sufletele??? Caci inafara de interes de bani nu-mi explic de ce ar taia copacii! Natie degradata suntem cu mare regret!


Musafir

#6

2016-06-14 04:42

Ma doare sufletul pentru orasul nostru!!!!!!