Ana Maria Nedelcusa fie judecata in ROMANIA NU CANADA!!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ana Maria Nedelcusa fie judecata in ROMANIA NU CANADA!!!


Musafir

#101

2016-05-26 06:36

Mi se pare anormal ca o femeie-mama sa fie haituita si de sot si de justitie, fara a exista nicio reactie din partea societatii civile. Aceasta hotarare adoptata de justitia romana nu face decat sa intareasca convingerea mea ca ideea de "protectie a femeii impotriva violentei domestice in Romania" si "dreptate" este practic inexistenta. si ne aflam in secolul al 21-lea...:).

Musafir

#102

2016-05-26 07:05

Imi doresc ca copilul sa ramana cu mama si familia ei!

Musafir

#103

2016-05-26 08:26

Pentru ca STATUL ROMAN TREBUIE sa-si apere cetatenii sai .Vezi exemplu statului Israel ,care este semnificativ in acest sens

Musafir

#104

2016-05-26 08:52

Păi, dece să ne apărăm românii: Să continuăm războiul românilor împotriva românilor, stimați justiâiari ai României. Să-l apărăm pe cel care face contrabandă cu droguri sau este criminal....

Musafir

#105

2016-05-26 09:19

Statul roman, prin institutiile sale, a devenit cas un parinte adoptiv pentru majoritatea cetatenilor sai. Acest lucru se datoreaza, in principal, acapararii structurilor de conducere a tarii de catre vechii comunisti si acolitii acestora, precum si, mai ales, de catre fosta SECU, care isi fac de cap fara a fi deranjati de cineva, profitand de rabdarea, bunatatea si calmul poporului roman. Dar sa nu uite ca buboiul a crescut la maximum (au intins coarda peste maximum posibil !) si sta sa explodeze ...

Musafir

#106

2016-05-26 10:04

este nedrept ca aceasta mama care se zbate sa fie langa copilul ei si sa ii fie acestuia bine sa fie extradata in Canada , iar copilul sa fie dat unui tata care sa il abuzeze........sper intr-o dreptate a justitiei

Musafir

#107

2016-05-26 11:48

Este cetatean roman si Statul Roman trebuie sa isi protejeze cetatenii. Exemplu: cazul Teo Peter. S-a vazut cum americanii l-au protejat pe autorul accidentului si l-au trimis rapid in SUA unde a fost achitat. Invatam si noi ceva de la altii?

Musafir

#108

2016-05-26 18:43

E cetatean roman si statul trebuie sa-si apere cetatenii.

Musafir

#109

2016-05-26 19:43

VA ROG DIN SUFLET SA RESEMNATI PETITIA ORIGINALA INITIATA IN 14 APRILIE CU TITLUL:  

"Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!"  

DEJA ARE 26400 DE SEMNATURI SI PE ACEEA O VOI TRIMITE AUTORITATILOR  

MULTUMESC!!!!  

ANAMARIA NEDELCU


Musafir

#110

2016-05-27 15:10

Nu pot sa cred ca in Romania anului 2016 mai au loc in magistratura asemenea specimene care lovesc in ceea ce este mai sfant pe pamant,mama si cupilul ei!

Musafir

#111

2016-05-27 17:46

Am scris deja in mesajul anterior, consider ca statul roman, justitia noastra trebuie sa isi protejeze cetatenii in fata abuzurilor din afara!
Aceasta femeie nu este vinovata de comiterea unor fapte antisociale, isi apara doar copilul traumatizat de un tata abuziv si abominabil care nu a fost interesat de copil decat tarziu, cand l-a transformat intr-un instrument de tortura prin care sa o pedepseasca pe mama care il refuza! Copilul plange si descrie ce grozavii ii face bestia de tata!!!
Va amintiti cum a fost retras din Romania angajatul Ambasadei americane care l-a ucis pe Teo Peter fiind la volanul autovehiculului cu care a intrat intr-un taxi?
Asa procedeaza statele care au coloana vertebrala, protejeaza si un cetatean care a comis o crima la volan, nu tratezi suferintele copilului si al mamei cu indiferenta si-i arunci in ghearele unor monstri care nu au alt obiectiv decat sa-si demonstreze forta ,vor sa reduce la tacere pe oricine nu le executa comenzile !!
Este o rusine sa fie trimisa in Canada, macar un dram de intelegere sa avem ptr.un concetatean afla in impas! Tot asa ar trata cazul Onoratii Judecatori daca ar fi vorba despre sora lor sau cineva drag lor?

Musafir

#112

2016-05-27 21:17

Consider ca statul roman are datoria sa-si apere cetatenii . O mama care -si protejeaza copilul de agresivitatea tatalui nu are de ce sa fie condamnata . Consider o nedreptate ca aceasta mama sa fie trimisa in Canada pentru a fi judecata si arestata in Canada!

Musafir

#113

2016-05-28 11:57

Pentru ca mi se pare un gest minim pe care trebuie sa-l faca Guvernul roman pentru toti cetatenii ei. Nu poti lipsi o mama de ce are ea mai de pret - copilul ei. Este o aberatie tot ce i se intampla acestei femei, chiar daca o fi avand si ea pacatele ei.
Vorba canrtecului ''Romania, trezeste-te!''

Musafir

#114 ACEASTA NU ESTE PETITIA CORECTA DE SPRIJIN AL MAMEI IN PERICOL DE EXTRADARE!!!

2016-05-28 14:52

ACEASTA NU ESTE PETITIA ADEVARATA DE SPRIJIN AL ACELEI MAME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

VA ROG DIN SUFLET SA SEMNATI PETITIA ORIGINALA INITIATA IN 14 APRILIE CU TITLUL:  

"Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!"  

DEJA ARE 28000 DE SEMNATURI SI ACEEA VA FI TRIMISA AUTORITATILOR  

MULTUMESC!!!!  


Musafir

#115

2016-05-28 22:33

Pentru ca sunt mama si mi-as da viata pentru copiii mei!

Musafir

#116

2016-05-29 15:28

Pentru ca asa e corect