Referendum National pentru iesirea din Nato si UE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Referendum National pentru iesirea din Nato si UE


Musafir

#1

2016-05-08 16:37

Am semnat aceasta petitie, deoare ce nu ne reprezinta nici NATO, nici UE. Nu avem decat pierderi decand suntem in Nato, nimic bun!!!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2016-05-08 19:43



Musafir

#3

2016-05-08 20:33

din cauza dorintei unora de a dezmembra Romania si de a o acapara si ai folosi resursele in interesele lor !

Musafir

#4

2016-05-08 21:11

Se stie ca Romania a fost distrusa intentionat, de tradatorii Romaniei, impreuna cu cei care au organizat distrugerea Romaniei: PARAZITII MONDIALI! Conducatorul si guvernul actual sunt impotriva Romanilor si a Romaniei. Ca si celalalte guverne si presedinti...

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2016-05-08 21:50



Musafir

#6

2016-05-09 06:42

Numai necazurii ne aduc aceste apartenente!
Sunt inutile si deformatoare de natiune si teritoriu!
Ne percep numai taxe si beneficii ciu-ciu!

Musafir

#7

2016-05-09 16:18

Pentru ca nu sunt un las,in acesti ani de mizerie infinita de aici,am pierdut absolut orice speranta pentru o viata normala/fireasca. Pentru ca sunt un spirit liber dar greu incercat de creaturi/entitati malefice/distructive,aflate peste tot si mai ales in fiintele acestea care le negam total si care nu au sens sa existe. Namaste,tuturor !

Musafir

#8

2016-05-09 20:25

Sa se faca Referendum National pentru iesirea din NATO si UE.

Musafir

#9

2016-05-09 20:29

scrisele din petitie sunt adevarate !!!!!!

Musafir

#10

2016-05-09 21:16

Ptr ca nu cred in UE sau Schengen sau nato !!
Este necesar o reorganizare industriala si agricola ptr o relansare economica financiara.
Nimic nu este imposibil dar.........nu avem cu cine !

Musafir

#11

2016-05-10 01:46

vreau un viitor pt copii mei in tara lor

Musafir

#12

2016-05-10 05:35

UE este o gluma, beneficii pentru publicul larg nu exista mai deloc ( nu cun. toate amanuntele dar nu vad un impact major asupra populatiei largi), ca sa nu mai spunem ca adoptarea Euro si eliminarea definitiva a punctelor de frontiera este posibil sa se produca abea peste inca 10 ani ( sau mai bine , mai ales cu aceasta "criza a imigrantiilor" ). Nu erau zvonuri ca statele membre se gandeau la refacerea punctelor vamale ? Nu se tot vorbea (si probabil vorbeste inca dar nemediatizat) despre Grexit si Brexit ( iesirea Marii Britanii din UE) ? Ne sunt impuse standared si legislatii ( nu toate rele nu zice nimeni) dar si suficiente dezavantajoase sau inutile ( mai ales pentru nivelul nostru de dezvoltare/implicare in UE). Daca cineva este capabil sa-mi listeze avantajele (reale, nu doar cele care afecteaza 10-100-1000 de oameni si asa in poziitii foarte ridicate/bune social/economic) optinute prin aderarea la UE / NATO eu imi schimb decizia(parerea). De NATO nu avem ce sa mai discutam ca e doar o mare vrajeala dar in fine.

Cat despre actualul presedinte si premier ....pai presedintele nu este/o fost acuzat in 2 dosare penale ( 2005 si 2007) pentru apartenenta la un grup mafiot pentru uz de fals in acte si etc in legatura cu 2 imobile din Sibiu ? Ca nu au mers anchetele mai departe este una,dar stiu sigur ca a pierdut cele 2 imobile din Sibiu dobandite prin uz de fals. Nu a fost condamnat penal si nu a platit daune ( morale etc) inca, dar de pierdut a pierdut procesul pentru acele imobile. Deci cum ramane cu aia ? Mai stam 10 ani ca sa nu mai fie relevant si atunci o sa fie si el anchetat la fel ca restul conducatoriilor nostri care dupa ce au pierdut puterea la vreo 10 ani abea au rasarit dosarele care le aveau.

Despre premier pot sa zic doar ca sunt dezamagit ( ca si de presedinte) si ma intreb de ce dupa atatia ani nu se aplica odata decizia referendumul de acuma multi ani ( deja sunt multi de atunci) cand prin vot a fost decis ca populatia nu mai doreste un parlament asa numeros, dar totusi sunt inca vreo 200 ( cau cati) parlamentari care ocupa functia aceea ilegal.

De toate probleme cu padurile,vinderea pamantului/padurilor tarii, resurselor naturale, toate manevrele cu Taxa Verde pe curent ( care pe urma este exportat in Ungaria sau alte tarii la pret de nimic si importat la loc cu adaus enorm) , combustibilul care este la acelasi pret ca cel din Germania ( tara care importa anual peste 40-50% din necesarul de combustibil spre deosebire de Romania care importa doar 10% deoarece restul este asigurat intern , sau nah ar fi daca nu ar fi exportat si ala pe pret de nimic si se importa de altundeva la pret cu adaus). Sa nu mai zicem de probleme grave de tot din Sanatate si Educatie, de turism care este inca relativ la pamant avand in vedere cate milioane de euro a cheltuit Udrea si nu numai cu tot felu de proiecte de "promovare" al acestuia, cu cel mai scump KM de autostrada din Europa ( pt care inca nu stiu daca au fost facute verificari cum ar fi asa ceva defapt posibil si daca a fost inchis cineva pt luare/dare mita, etc).

 

Sunt atatea probleme in tara aceasta si noua ne sunt impuse doar restrictii, legi si reglementari ca in Vest, preturi ca in Vest dar toata infrastructura, industria si economia propie este distrusa intentionat pentru a veni tot firme din Vest sa faca profit din noi si resursele noastre. Asta este intentionat si profitul acestor firme este majoritatea scos din tara. Dau si ei niste salarii minime sau sub nivelul celorlalte tari din UE si sa fim fericiti cu atat ? Pai lasa , plecati voi de aici ca se gaseste cine sa va cumpere firmele /fabricile etc si sa deschida altele si sa continue procesul doar cu diferenta ca banii raman in tara la noi, sa vezi atuncia crestere economica. Sau ce , trebuie sa vina nemtii sau altii sa deschida tot felul de firme de "servicii" la noi pentru produse/serviciile oferite in germania/austria etc si desigur noi suntem platiti pana in 500euro/luna iar acelasi angajat facand aceasi munca in orice alta tara din UE este platit de 3x mai mult . Oare cine profita defapt ? Sunt atatea de multe, si in ultima vreme devin si mai multe scandalurile de amploare :

- Club Colectiv(ce sa intamplat pana la urma ? inchisoare/amenzii pentru cineva sau doar o fost atunci si a trecut ? Era un scandal si cu banii stransi de populatie pentru victime/raniti si familile acestora parca, la ProTV sau asa, si era vb ca nu au fost virati toti banii decat o parte si etc. sa rezolvat sau doar a fost si aia trecuta cu vederea ?)

- Copii infectati in spitale ( aceea problema cu infectarea bebelusilor care a stat nu stiu cate saptamani pe la TV-uri si tot nu se stia de unde ce si cum a aparut infectia , nici nu stiu daca a fost lamurita problema pana la urma si daca a fost sanctionat/inchis cineva)

-Hexipharma ( scandalul actual cu diluarea dezinfectantiilor livrati la spitale etc. Pana la urma o sa faca acel individ inchisoare? O sa plateasca amenzi usturatoare ? Confiscarea averii ( lui si a neamurilor, ca poate din banii respectiv a cumparat case/ masini pt neamuri etc) ? Amendarea, suspendarea si alte sanctiuni persoanelor de la conducere ( fosti ministri / presedinti etc) care stiau de acest lucru , conf. spuselor SRI ? Sau si asta o sa fie data uitarii ?

 

Eu consider ca este cazul sa mai se schimbe niste lucruri pe aici, sau vreti sa asteptati pana o sa fie prea tarziu pt orice si vom fi toti sclavi ( nu ca acuma nu suntem deja) si sub control militar si in acel moment orice rezistenta/revolta/ dorinta de schimbare va fi intampinata cu arma ? Acesta ar fi primul pas sa demonstram ca ne-am saturat sa fim mintiti si manipulati.

Demiterea si asta e, macar asa poate urmatorii vor fi "putin" mai fricosi ca daca si ei o gafeaza asa grav o sa pateasca la fel si ca aceste posturi publice pentru care NOI ii votam nu le sunt garantate pe toata durata mandatului si indiferent de ce prostii/ilegalitati comit.

 

P.S. Scz pentru acest comment foarte lung , dar cand am inceput sa enumer/tastez parca nu mai se opreau motivele si frustrarile :) Dau un cartof! :P

George

#13 Re: SA IESIM DIN NATO???

2016-05-10 05:47

#5: - SA IESIM DIN NATO??? 

 Rușii vin peste noi din cauza NATO, nu din dorința de a avea România.


Musafir

#14

2016-05-10 05:54

Nu avem nevoie de UE sau NATO ,ei ne-au distrus tot ce aveam si o fac în continuare .

Musafir

#15

2016-05-10 06:33

Iesirea din NATO si din UE s-ar putea sa fie singura modalitate de a ne feri de dezastrul ,privind refugiatii islamici ,care pandeste europa.

Musafir

#16

2016-05-10 06:44

Am semnat aceasta petitie pentru ca de cand am intrat in U.E. . imi este rusine ca sunt roman , iar NATO ne foloseste pe post de carne de tun

Musafir

#17

2016-05-10 07:58

Incalcarea grosolana a constitutiei si a statului de drept.

Musafir

#18

2016-05-10 08:00

Pt ca toti de la conducere sunteti niste fraieri !

Musafir

#19

2016-05-10 08:22

Motivatia prezentata reflecta adevarul, si anume: Apartenenta Romaniei la NATO vine in contradictie cu interesele nationale,

Musafir

#20

2016-05-10 09:14

Pentru ca sunt de acord cu ce se spune in petitie

Musafir

#21

2016-05-10 11:26

Romania este cucerita pe timp de pace, devenind sluga SUA.

Musafir

#22

2016-05-10 17:48

Iesirea României fin NATO si UE

Marian

#23 Re:

2016-05-10 18:08

#12: -  

 Ai exprimat foarte bine motivele acestei petitii.Bravo


Musafir

#24

2016-05-10 18:42

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt in asentimentul ei si pentru ca sunt solidara cu romanii curajosi si inteligenti !

Musafir

#25

2016-05-10 21:28

Iesi rea din nato si ue