Nu vrem mega-moschee in România

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu vrem mega-moschee in România


Musafir

#26

2016-03-25 16:32

nu suntem o tara musulmana...!

Musafir

#27

2016-03-25 17:47

Aceasta cladire urata care se doreste a fi construita este intelegerea dintre liderul turc si un parlamentar deal nostru care a primit in schimb genunchiul lui Darth Vader. Cu acest genunchi al fortei intunecate parlamentarul nostru credea ca va conduce romania spre partea intunecata ajutat de musulmani. Acum depinde de noi urmasii lui Stefan, Tepes si Brancoveanu daca vom impiedica aceasta "lucratura" a partii intunecate cu genunchi extraterestru Darth Viorel Vader.


Musafir

#28

2016-03-25 17:58

Suntem deja invadati de Turci , Arabi si Chinezi
sa se roage in tara lor si la Dumnezeul .

Musafir

#29

2016-03-25 18:19

Oameni adevarati nu fac descriminari ....dar romanul tot roman ...la constanta si in alte orase sunt  moschee si alte biserici turcesti...si nimeni nu are nimic impotriva...pentru ca se traieste pasnic. Si sirieni nu vin la noi in tara, de ce ? Pentru ca nu ai un viitor decent... Un salariu cat poti sa intreti o familie ..nu sa te chinui. Stiti doar sa mancati cac*t de la massmedia... Mai intai sa ne rezolvam problemele noastre pe care le avem ...anticoruptia, s.a.m.d.


Musafir

#30 Re:

2016-03-25 18:21

#26: -  

 Ce treaba are una cu alta....?


Musafir

#31 Re:

2016-03-25 18:22

#27: -  

 Delirezi prea mult, si te uiti la prea multe sf-uri. Calmeazate si aseazate jos.


Musafir

#32 Re: ;)

2016-03-25 18:23

#28: -  

 Vorbesti prostii deja. :) 


Musafir

#33

2016-03-25 18:48

Valeleu.. ne-au invadat postacii #30 #31 #32 aceiasi postaci care au scris tot felul de prostii in petitia OPRITI LEGEA DARII IN PLATA. Astia posteaza la comanda musulmanilor pentru o mana de cadana. Eu vreau sa se faca o moschee in bucuresti dar cu mai multe minarete. Iubesc minaretele ca ne aduc aminte de tepele lui Vlad Tepes care ii tragea pe toti in teapa. Vrem tepe, cat mai multe tepe dar sa nu fie tepe de la politicieni ca astia ne-au tepuit destul in ultimii 26 de ani.


Musafir

#34

2016-03-25 23:21

Suntem o tara ortodoxa si cine vrea sa se roage sa vina in frumoasele noastre biserici sa se inchine,daca nu le convine, sa mearga in tarile lor,sa se roage,nu sa-si faca lacas de cult la noi, unde si cum vor ei!

Musafir

#35

2016-03-26 02:12

Fiecare-si are dreptul in Tara sa.

Musafir

#36

2016-03-26 05:42

Sa se faca referendum pentru mosche, daca nu sa sisteze tot!

Musafir

#37

2016-03-26 06:36

SA SE FACA REFERENDUM PENTRU A FI SAU A NU FI MOSCHEE PE PAMANTUL NOSTRU SI DACA SA PRIMIM SAU NU REFUGIATI. IERI POLONIA A ANUNTAT CA NU MAI VOR SA PRIMEASCA CEI 7000 DE REFUGIATI ALOCATI DE BABA MERKEL PENTRU EI. REFUZUL A FOST FACUT DE PRESEDINTELE POLONIEI !!! DAR NOI CU PRESEDINTELE NOSTRU PRIMIM TOT CE NE BAGA NEMTOAICA PE GAT, VREM SAU NU VREM.


Musafir

#38

2016-03-26 07:04

Pentru stramosii nostri. Pentru noi. Pentru copii nostri.

Musafir

#39

2016-03-26 07:08

Nu acceptati asa zisii refugiati musulmani care nu sunt decat o armata de invazie a Europei.
Romania nu are nevoie de moscheie.

Musafir

#40

2016-03-26 07:20

Nu am nimic cu musulmanii din România, turci, tătari sau de alte etnii conlocuitoare cu noi. Problema e cu cei care vor să vină din țările lor și să aducă cu ei și să impună cu forța mai apoi legile lor și comportamentul lor. Cei crescuți în țările în care islamul este înțeles și propovăduit cu metodele ISIS nu vor primi niciodată ospitalitatea noastră ca pe o toleranta si ca pe un mod de a-i ajută ci, o vor vedea doar că o slăbiciune, de care ei trebuie să profite pentru a -și impune voința asupra celor care i-au primit si care au avut milă mai mare de ei decât de persoanele defavorizate din țările lor.

Musafir

#41

2016-03-26 09:10

acest pamant este primit cu imprumut de la urmasii nostri! cum il dam inapoi? ce o sa le spunem lor?
Carmen

#42 Fara moschee

2016-03-26 10:42

Fiecare om are dreptul la propia religie Dar nu trebuie sa creem precedentul pentru a fauri o enclava musulmana intr o tara crestina. Asta poate duce la disensiuni si conflicte ca in Harghita si Covasna. Inteleg drepturile omului dar dreptul meu cine il mai respecta? Ce pazeste presedintele?  El este "aparatorul" tuturor romanilor sau doar al minoritatilor? Tara aceasta nu este a noastra ci a urmasilor, urmasilor romanilor, nu a altor natii. Presedintele si politicienii sunt efemeri iar tara noastra este vesnica.


Musafir

#43

2016-03-26 17:09

Sunt ingrijorat de viitorul copiilor si nepotilor nostri.

Musafir

#44

2016-03-26 20:01

Fratilor eu cati imi ajuta Dumnezeu iau cu mine oricand, nu am nimic cu musulmani fiecare e liber ca creada in ce vrea dar ce se intampla in Europa e jale, trist rau, nu putem sta cu mainile in san, toti trebuie sa facem ceva, Consider ca liderii atat ai nostri cat si ai lor sunt vinovati. Nu am vrut nici mega catedrala dapoi mega moschee, consider constructiile aceste pierdere de bani, si de spatiu, mai bine plantau copaci pe suprafata respectiva, eram mai castigati.


Musafir

#45

2016-03-26 20:32

....greu de luat o decizie pozitiva cand in jurul nostru se intampla atatea atrocitati,ma intreb este religia musulmana o religie a pacii si iubirii sau...mai degraba a urii si haosului caci daca omul sfinteste locul cum spune proverbul oare ce fac musulmanii mai are rost sa comentam?!

Musafir

#46

2016-03-26 22:01

Incompatibilitate intre cultul musulman și alte religii sau culturi

Musafir

#47

2016-03-26 23:13

Nu am nimic cu musulmanii, dar nici nu pot accepta ideea, ca dupa ce te primesc mort de foame si vai mama ta, la mine in casa, sa incepi apoi sa-mi impui noi reguli de conduita, in propria mea tara. Acest gen de…prostie democrata, in care imigrantii au mai multe drepturi decat localnicii isi va arat la un moment dat adevarat fata.


Musafir

#48

2016-03-26 23:13

In Turcia , in capitala, Romania construiește o biserica creștină la fel de mare?


Musafir

#49

2016-03-27 08:08

Suntem crestini, suntem o tara majoritar ortodoxa nu ne trebuie o mega moschee

Musafir

#50

2016-03-27 08:23

Noi nu dorim moschee in Romania, nu dorim ca musulmanii sa ajunga usor, usor sa ne comande in tara noastra. Avem noi biserici in tara lor ?