NU MAI VREM SĂ BEM APĂ DIN LACURI DE ACUMULARE !!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU MAI VREM SĂ BEM APĂ DIN LACURI DE ACUMULARE !!!


Musafir

#1

2016-02-09 12:31

Pentru ca imi pasa de sanatatea mea cat si a celor care locuiesc in zonele afectate

Musafir

#2

2016-02-09 13:54

In sfarsit o petitie de mult timp asteptata.

Musafir

#3

2016-02-09 17:36

Este inadmisibil, sa bem apa dintr-un baraj, ce a devenit o groapa de gunoi la scurt timp de la darea sa in folosinta... si este caraghios faptul ca, avem foarte multe posibilitati sa bem APA CURATA din MUNTII NOSTRI, munti care ne-au dat sursa vietii, de sute de ani!
Dirijam conducte cu apa curata, pt campie, si nu suntem in stare sa avem acelasi lucru pt oameni care fac asta....

Musafir

#4

2016-02-09 17:43

da sint de acord cu aceasta petitie ,,vrem apa curata ,numai vrem mizeriile date de pina acu ,, sintem oameni ,,chiar nu intereseaza pe nimeni,ca sintem bolnavi,si trebuie sa bem macar apa buna si nu din baraj ca pina acu ,,,asteptam cit mai repede apa nu sa luam apa de la cisterna sii aia daca te nimeresti sa iei

Musafir

#5

2016-02-09 18:07

Apa este vitala dar nu orice apa.Sunt prea multi ani de ignoranta a factorilor responsabili,bine platiti sa ne otraveasca.Ajunge!

Musafir

#6

2016-02-09 18:07

Am semnat aceasta petiție pentru ca locuiesc in Comuna Doicești si de când a fost apa infestata nu fac altceva decât sa cumpăr apa plata de 3litri zi de zi si trăiesc ca sinistrații!Mi-aș dori sa trăiască si cei de la putere ca mine o zi nu mai mult ,sa se spele pe dinți cu cana de apa plata si sa fiarbă mâncarea cu apa plata...etc,nu se mai poate trai așa!

Musafir

#7

2016-02-09 19:24

Pentru ca se face o adevarata crima cu cetatenii orasului.De asemenea.nu sint de acord sa platesc factura emisa cu Nerusinare de Compania de apa Tgv absolut identica cu cea precedenta. in conditiile cind 3zile nu am avut apa deloc si din data de 16.ian cumpar apa plata in valoare de 10 lei/zi necesara pt consumul zilnic. Consider ca asta este hotie curata.fiind obligat sa platesc pt un serviciu inexistent.aceeasi companie de apa marind si apa de canal de la 80% la 90% cu pretul de 3,59/mc .apa potabila pe care nu o avem este 3,49/mc si asta numai pt a compensa scaderea tva de la 24 la 9%! Luati urgent masuri. Consider ca trebuie ca organele abilitate sa fie sesizate. Din partea cetatenilor aveti tot sprijinul.

Musafir

#8

2016-02-10 06:05

Este normal ca noi, locuitorii care, acum suntem obligati sa folosim apa nepotabila, sa
trebuiasca sa recurgem la "a face petitii" pentru
a ne cere un drept vital, stabilit prin legea drepturilor omului?
Halal, autoritati, care nu raspund niciodata in fata incompetentei lor!

Musafir

#9

2016-02-11 09:33

Speram sa se rezolve macar acum aceasta problema care treneaza de ani buni.

Musafir

#10

2016-02-11 18:27

Problema e veche, nici aleșii nu sunt prea noi...poate în al 12-lea ceas se limpezesc apele!!!

Musafir

#11

2016-02-11 19:41

O sa platim in continuare apa menajera la pret de apa potabila?

Musafir

#12

2016-02-13 04:56

Am semnat aceasta petiție pentru ca vreau ca noi toți locuitorii acestor localități impactate de aceste infestari microbiologice, sa putem consuma apa potabila nu apa cu bacterii. Ar trebui trași la răspundere penal acei oameni din conducerea companiei de apa cât și cei de la conducerea județeană pentru neimplicarea în sprijinul cetățenilor, ba chiar mai mult, condamnandu-i la o moarte lenta.