Cerem pedepsirea criminalului Mircea Stoica din Mosneni jud. CT !


Musafir

#651

2016-02-09 00:27

Închisoare pentru toți retardații mintal care chinuie în ultimul hal și omoară animale....

Musafir

#652

2016-02-09 00:48

Pentru a putea fii pedepsit

Musafir

#653

2016-02-09 01:03

a puscarie cu criminalul asta!! STOP VIOLENTEI ANIMALELOR sunt suflete ca si noi oamenii!
Elena

#654 Re: Povestea reala...

2016-02-09 01:08

#16: - - Povestea reala... 

 cum poti tu sa justifici uciderea miseleste a unei fiinte care nu se poate apara? Cainele nu citeste legile si nici biblia.omul, ca fiinta rationala este egala cu un animal? Legat de picioare si omorat.Mi-e scarba de oameni.Si mi-e sila de comentariul tau.Asta gandire de anul 2016.Evolutie domn'le...Iin pesteri cu voi.toti care care ganditi atat de inapoiat!

Anonim

#655 Re: Povestea reala...

2016-02-09 01:12

#16: - - Povestea reala... 

 Am crescut 2 pitbulli si in primul rand cu toate ca sunt recunoscuti ca fiind o rasa de caini agresivi comportamentul lor depinde de stapan de felul in care sunt crescuti. Daca stapanul il va invata sa fie agresiv acesta va fi agresiv. Si sunt multi cei care isi iau pitbull doar de dragul de a fi "smecheri " si nu au nici cel mai mic habar de ceea ce inseamna a creste un caine si de a te ocupa de cresterea lui. Si de aici rezulta aceste intamplari nefericite din pacate unde nu este vina animalul ci a omului care este mai animal decat animalul

Cat despre povestea reala mi se pare cea mai penibila scuza pentru a omori acel caine. In primul rand stapanul e vinovat daca e asa si trebuia tras la raspundere. In al 2-lea rand acel psihopat ca un om normal nu e..cum spunea cineva mai devreme daca era atat de agresiv nu l-ar fi atacat si pe el si sa fim seriosi nu cred ca ar fi avut curajul sa faca ce-a facut in cazul ala. De unde rezulta ca omul e un dereglat mintal care pe langa faptul ca a facut ce-a facut a filmat si a pus si copilul sa contribuie la fapta lui ceea ce e cu adevarat de groaza. E clar ca a fost un act de placere si nu de necesitate. Necesitatea inseamna daca l-ai prins sa anunti autoritatile nu sa-l omori si sa filmezi ca act de mandrie.                                                                           Acest om este un adevarat pericol pentru societate si din pacate asa isi educa si copilul ceea ce inseamna ca nici drepturile parintesti si nici libertatea nu ar trebui sa le aiba. Si din pacate nu e singurul sunt foarte multi..

Sper sa se faca dreptate si nu doar in cazul asta ci in multe altele dar asta ar insemna sa se ia masuri serioase in ceea ce priveste permiterea de a creste un animal. Nu la orice deplasat mintal care isi ia caine sa fie "smecher " nu la cei care isi iau caini care mor in batai de caini si multe altele. Si dupa ce cainele nu invata altceva decat agresivitate si se intampla ceva omoram cainele ca "era necesar "

Din pacate oamenii sunt adevaratele animale..

 


Musafir

#656

2016-02-09 01:14

Aceasta petitie am semnat-o cu un scop,acela fiind de dreptate,ceea ce in Romania se 'aplica' foarte greu. In alte tarii pe care nu e normal sa le luam ca exemplu(SUA,Canada etc.) aceast fapt se pedepseste cu un grei de inchisoare. Vreau doar sa primeasca ce merita faptasul,atat,iar de bietul animal nu mai pot spune nimic deoarece este prea tarziu.Si asta nu s-ar fi intamplat daca nu erau aplicate metodele de rigoare.

Musafir

#657

2016-02-09 01:16

In Canada unde sint eu acum ,daca cineva omoara,un ciine,o pisica,chiar si un animal salbatic,este condamnat ca si cum a omorit o persoana.Sper ca autoritatile romane sa ia masuri drastice impotriva acestui individual,acestui om fara suflet si sa-si primeasca pedeapsa ca atare.UN PRIETEN MAI BUN AL OMULUI NU EXISTA NICIUNDE CA SI UN CIINE SAU O PISICA.

Musafir

#658

2016-02-09 01:32

Ce intrebare stupida si idioata...cum de ce am semnat,vi se pare ca nu am avea nevoie de ajutorul acesta?

Musafir

#659

2016-02-09 01:35

Sunt o iubitoare de animale si nu mi place sa vad ca sunt chinuite. Am si eu un pitbull in Romania pe care l iubesc ca pe ochii din cap. Cred ca este timpul sa se infiinteze Politia Animalelor, iar cei vinovati sa plateasca.

Musafir

#660

2016-02-09 02:02

Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte!
Cine chinuie o fiinta lipsita de aparare trebuie pedepsita fara mila! Nimeni nu are dreptul sa faca asa ceva!

Musafir

#661

2016-02-09 03:23

Eu iubesc animalele....eu as face la fel și cu el asa cum a făcut cu acel animal....nici animalele nu fac cea ce fac oameni dacă poți numi oameni

Musafir

#662

2016-02-09 03:47

Este strigator la cer sa omori un animal pentru simplu fapt de a te afirma ca poti face ceva , la tarani acestia care sunt sedati de tuica, plafonati si traiesc primitiv le-ar trebui construi un loc unde sa fie terorizati de ce animal a chinuit !!!

Musafir

#663

2016-02-09 03:59

La spinzuratoare cu monstrul asta 


Musafir

#664

2016-02-09 04:30

Iubesc animalele

Musafir

#665

2016-02-09 04:32

Acum mint in fata reporterului si pozeaza in victime, dar fotografia postata il arata pe fiu-sau ranjind satisfacut ca a ucis in nici un caz nu arata a victima traumatizata.

Musafir

#666

2016-02-09 04:35

care-i om si care-i caine aici ?

Musafir

#667

2016-02-09 05:38

Iubesc foarte mult animalele,in special cainii. Oamenii ca acest frustrat trebuie pedepsiti cu ani grei de puscarieeeeee.

Musafir

#668

2016-02-09 05:57

Mizerabil om dacă se poate numi așa. Trebuie pedepsit nu are dreptul să ia o viață cine ne dă dreptul ăsta ?

Musafir

#669

2016-02-09 06:08

Niste psihopati!au vazut ca oamenii s-au sesizat si vor sa-i faca sa raspunda in fata legii si au compus o poveste de adormit copiii ,difuzata de antena 1;au povestit cum au fost atacati membrii familiei lor de un caine venit de nicaieri in propria lor curte(?)si cum s-au luptat cu el sa-l rapuna .N-au povestit de ce ,dupa ce l-au legat ca pe un balot,cu sarme,la bot si la picioare(cum de au reusit asta cu un caine atat de agresiv?!), s-au filmat cum sugruma in direct nefericitul caine!Povestea lor nu m-a convins deloc ca au fost doar niste bieti oameni in legitima aparare in fata unui caine foarte agresiv.Trebuie sa se faca o ancheta serioasa ! .

Musafir

#670

2016-02-09 06:10

Cand va catadicsi statul roman sa pedepseasca aceste fapte???? Cei care omoara animale, omoara la fel de usor si oameni.

Musafir

#671

2016-02-09 06:18

Im aceasta tara orice poate face orice animalelor copiilor si batranilor. Foarte rar cazurile ajung la tv...se face un pic de valva si in 2 zile se uita tot. Sunt uimita de aistemul american de pet rescue! Printre atatea legi oare nu pot exista si unele de acest fel?!?! Chiar nu conteaza pt nimeni cum sunt tratati caini, cai, pisici etc in orase mari dar mai ales la periferii??!?!

Musafir

#672

2016-02-09 06:19

Fara mila.....

Musafir

#673

2016-02-09 06:28

Tânărul din imagine sa facă pușcărie are noroc ca locuiește in constanta !

Musafir

#674

2016-02-09 06:38

Oamenii de aceasta natura merita chinuiti apoi impuscati...atat am avut de spus

Musafir

#675

2016-02-09 06:39

Nu sunt de acord cu chinuirea animalelor!