România-Anglia împreună pentru copiii DIANA și ANDY Barbu Racolta


Musafir

#76

2016-01-16 11:33

Copii au nevoie sa creasca langa parinti daca este cu putiinta. Acest lucru este necesar pentru ca copii sa creasca si sa se developeze cel mai bine. Cred ca este cu putiinta in acest caz la fel ca in multe alte cazuri.

Musafir

#77

2016-01-16 16:18

Copii trebuie sa creasca sa se dezvolte din toate punctele de vedere in familie, numai acolo pot invata DRAGOSTEA pentru ca acolo in familie sunt iubiti, nimeni nu-i va putea iubi mai bine decat mama si tata, cei care i-au adus pe lume.

Musafir

#78

2016-01-16 18:14

Pentru ca familia trebuie sa-și crească copiii și nu statul și cazurile sunt evidente abuzuri din parta statului. În Crist !
Coltuc Petre

Musafir

#79

2016-01-16 18:32

Even animals are suffering in the case of rapturing their own offspring
Animal offsprings suffer more, because this is evil thing.
Why to be evil, with humanity ?

Musafir

#80

2016-01-16 19:31

Pentru a aduce copiii inapoi in sanul familiei lor naturale. Lumea trebuie sa inteleaga ca o familie de Romani are disciplina in sange si o transmits mai departe. Este un fel de a pastra traditii, de a insufla respect pentru cei in varsta si in fel a a atrage atentia copii lor asupra pericolelor care ai pandesc in viata daca sunt lipsiti de valori morale. Ma uit in jurul meu la o mare majoritate a adolescentilor din UK si constant cu made surprindere ca sunt lipsiti complet de orice forma de inteligenta aplicata, sunt lipsiti de orice mijloc de apreciere corecta a valorilor sau macar de a di atinge intre ce ar putea sa ai afecteze pe termen lung in viata. Si asta se datoreaza indiferentei parintilor lor care nu exceleaza in a fi atenti la ce fac copiii minute de minute si a ai corecta de oricate ori este nevoie. Sper ca Romanii sa isi dea seama ca semnand petitii ca acestea vom ajunge sa ne apreciem din ce in ce mai mult ca si comunitate si vom ajunge sa ne ajutam si sa fim luati in seama de autoritatile oricarui stat in care locuim. Dureaza 2 minute sa semnam.

Musafir

#81

2016-01-17 05:47

un comportament de animale.

Musafir

#82

2016-01-17 08:28

Suntem alaturi de voi cu mintea si cu sufletul ! Familia Giba

Musafir

#83

2016-01-17 21:06

Sustin acesti copii care trebuie inapoiati familie si lasate deoparte nimicurile. Niciunde nu cresc copii ca in familie. Va iubim micutilor su tem alaturi de voi
Florin Barbu
Autorul acestei petitii

#84 Toate Familiile care sunt în situația mea,Uniți-vă

2016-01-18 01:12

În primul rînd vă Mulțumesc tuturor pentru ajutor.Vă rog să mă susțineți,vă rog să traduceți această petiție în cit mai multe limbi și să o dați tuturor.Am gresit și cer iertare tuturor celor care le-am greșit.Am păcatele mele dar am să fac orice să iau copii mei inapoi.Nu vreau să mă învingă sistemul,vreau ca copiii mei să fie mîndri de mine.Ca orice tată doresc tot ce e mai bun pentru copii și familia mea.Cînd am spus că voi face greva foamei că voi face public acest caz și voi cere ajutor de la ziare și televiziuni nu am glumit.Ce ați face voi dacă într-o dimimineată o să fiți în situația mea?Copii mei m-au rugat în lacrimi:tati nu mă lăsa.Am jurat voi lupta pentru familia mea pînă în ultima clipă a vieți mele zile,luni,ani am să fac orice.În fiecare zi aștept acel ajutor,aceea idee, acel avocat,acea minune care să îmi redea copii înapoi.Dar cum deasupra tuturor e bunul Dumnezeu și nu putem face nimic fără ajutorul lui,astăzi sper intru iar în Sfîntul Munte Athos să cer ajutor,îndurare și putere pentru ce doresc să fac,pentru că nimic nu pot face fără ajutorul bunului Dumnezeu. I LOVE MY FAMILY


Musafir

#85

2016-01-19 06:32

Copii trebuie sa creasca in familia care le-a dat viata daca sant bine ingrijiti , educati , nu trebuie sa le permitem strainilor sa ne ia copiii poporului roman ,sa abuzeze de puterea lor , e o durere sfasietoare pentru parinti sa le fie rapiti copii fara drept de apel ,ne trateaza ca sclavi ? Noi santem un popor liber ,

Musafir

#86

2016-01-19 13:41

Copiii sunt ai familiei, nu a statului. Este un atac la instituatia familiei.Copiii au nevoie de parintii lor.

Copii Bodnariu inapoi la parintii lor

#87 De ce nu spui detalii?

2016-01-19 14:55

De ce nu spui detalii despre nedreptatea ce sustii ca ti s-a facut  daca asa stau lucrurile ? Pe ce motiv ti s-au luat copii ? Au fost rapiti pur si simplu fara nici o explicatie sau ai fost acuzat de rele tratamente pedofilie sau ce? Nu toturor copiilor le e mai bine cu parintii lor naturali , as semna si as sustine petitia dar daca ma trezesc ca esti acuzat de pedofilie ?


Musafir

#88

2016-01-20 08:07

Pentru ca si eu sunt mama si nu vreau sa mai existe legi atat de dure,sa nu mai fie luati copii de langa parinti decat in cazuri extrem de grave,cum ar fi abuzurile sexuale!

Musafir

#89 Re:

2016-01-20 08:11

#88: -  

 


Musafir

#90

2016-01-20 12:48

Copiii trebuie sa creasca impreuna cu parintii naturali stabiliti de Dumnezeu.


Musafir

#91

2016-01-20 22:27

Pentru ca fam.Bodnariu sa'si poata primi copiii inapoi...
Nu se poate asa ceva ca copii sa ramana fara parinti si parinti fara copii nu'i corect is copii lor ,trebuie disciplinati si educati...

Musafir

#92

2016-01-21 05:58

FORTA ROMANIA <<<>>>

Musafir

#93

2016-01-22 07:52

sint o persoana care iau 2 copii de la casa de copii voluntar si inteleg foarte bine cita suferinta e in sufletul unui copil care creste fara parinti biologici copilul se poate dezvola sanatos numai in familia lui care il poate iubi neconditionat

Musafir

#94

2016-01-22 14:02

Am semnat petitia ptr ca am sentimente profunde fata de semenii nostri! Romanilor le lipseste solidaritatea in a face ceva benefic lor si implicit societatii la care nu pun o caramida decat daca sunt platiti..aici intra cultura si educatia care iar e cumparata si asta..asa ca sacrificiu de sine ptr ceva constructiv nu-l pot atinge decat cei maturi!

Musafir

#95

2016-01-22 18:23

Cred ca Familia si volorile ei asa cum Dumnezeu le-a lasat trebuie protejate si merita sa lupti pentru ele. Este un aspect al vietii de credinta in care TREBUIE sa luminam, si daca trebuie sa platim un pret , merita !. Cu toate ca nu-i cunoastem personal nici pe fam. Barbu si nici pe celelalte familii care au suferit de pe urma asa zisei "protectie a copilului", suntem alaturi de ei cu tot sufletul. Cred din toata inima ca toti acei care se numesc crestini indiferent de confesiune ar trebuii sa ne unim pentru adevaruri sau valorii spirituale comune. Din cauza aceasta cu respect deosebit apreciez pozitia Bisericii Ortodoxe Romane in favoarea Familiei si a valorilor crestine care se pot semana in cadrul acesteia. Fie binecuvantati toti acei care lumineaza lumina lui Hristos. "...Fiti intelepti ca serpii, si fara rautate ca porumbeii"

Musafir

#96

2016-01-22 18:26

Cred ca Familia si volorile ei asa cum Dumnezeu le-a lasat trebuie protejate si merita sa lupti pentru ele. Este un aspect al vietii de credinta in care TREBUIE sa luminam, si daca trebuie sa platim un pret , merita !. Cu toate ca nu-i cunoastem personal nici pe fam. Barbu si nici pe celelalte familii care au suferit de pe urma "protectie copilului", suntem alaturi de ei cu tot sufletul. Cred din toata inima ca toti acei care se numesc crestini indiferent de confesiune ar trebuii sa ne unim pentru adevaruri sau valorii spirituale comune. Din cauza aceasta cu respect deosebit apreciez pozitia Bisericii Ortodoxe Romane in favoarea Familiei si a valorilor crestine care se pot semana in cadrul acesteia. Fie binecuvantati toti acei care lumineaza lumina lui Hristos. "...Fiti intelepti ca serpii, si fara rautate ca porumbeii"

Musafir

#97

2016-01-22 20:20

Parintii au un drept fundamental de a-si creste proprii copii. Insasi purtarea sarcinii, procesul nasterii si toate durerile asociate acestora ii dau mamei o pregatire psihica pentru a creste un copil. Nimeni nu are dreptul de a se amesteca aici. Daca statul considera ca stie mai mult decat parintii, poate sa-i cheme la cursuri...insa nu sa faca ce face. Din pacate asistam la dezvoltarea unei dictaturi in Europa. O dictatura hidoasa si ipocrita.

Musafir

#98

2016-01-24 20:40

Solidar,cu cei,,,indurerati!

Musafir

#99

2016-01-25 14:40

copii apartin familiei dumnezeu  sa va ajute


Musafir

#100

2016-01-25 20:14

As vrea sa aud ca acesti copii s-au intors in familia lor si ca sunt fericiti.