Deschideti Parcul Parlamentului pentru cetateni!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Deschideti Parcul Parlamentului pentru cetateni!


Musafir

#1

2016-01-14 11:42

E un proiect inteligent, natural, cu scopul de a remodela sectorul 5 si de a oferi Bucurestiului o salba integrata de spatii verzi. Dorin Stefan e o garantie de calitate a interventiei arhitectonice.
Bucurestean

#2 Dorin Stefan?

2016-01-14 13:43

Ma pregateam sa semnez, dar daca e implicat celebrul Dorin Stefan, "garantia  interventiei arhitectonice" e asigurata. O sa ne alegem in final (nu imediat, ca bate la ochi) cu parcari betonate, borduri suprabordurate, sala "multiculturala" sau poate chiar turnuri de birouri. Conditia: cat mai mult mp "amenajati", cat mai multe materiale produse de om.  Nu, multumesc.


Musafir

#3

2016-01-14 13:44

Nu cred ca domnii parlamentari au ceva de ascuns sau le poate fi frica de alegatori. Cred ca ar trebui sa fie primii semnatari

Musafir

#4

2016-01-14 14:44

Da Gradinii Centrale. Vrem oxigen nu esapamente!

Musafir

#5

2016-01-14 15:39

ca sa traim in Romania, fara " las-o asa ca merge asa "

Musafir

#6

2016-01-14 15:44

ESETE UNA DIN CELE MAI INTELEPTE INITIATIVE!!!!
musafir

#7 Cea mai aberanta petitie

2016-01-14 15:56

Daca il contruia el atunci semnam petitia dar acel zid a fost contruit odata cu Palatul Parlamentului si merita sa ramana asa cum e. Daca era pentru daramarea Palatului Parlamentului poate as fi fost de acord daca ramaneau si parlamentarii in el in timpul demolarii


Musafir

#8

2016-01-14 16:37

As vrea ca alesii poporului sa fie mai aproape de cei care i-au ales.(dar si viceversa....evident)

Musafir

#9

2016-01-14 17:47

Este o idee care sunt convins ca este buna din doua motive si anume:
1. Spatiul verde poate fi valorificat pentru agrement
2. Daca cineva se plimba pe langa acest gard, va constata ca fiind atat de vechi si neconsolidat, in multe portiuni sta sa cada, ca atare ar fi bine daramarea lui. Pe porttiunea de la Marriot la Izvor, gardul se poate inscrie in "clasa 1 de pericol public" Mergeti acolo si veti vedea cat de fisurat si stramb este.

Musafir

#10

2016-01-14 18:41

Doresc sa fie o schimbare in peisajul Bucurestiului si mai ales in cadrul secorului 5, in care locuiesc. Este timpul sa se faca ceva si pentru cetatenii acestui sector, in ceea ce priveste spatiul verde atat de necesar pentru relaxare si plimbare impreuna cu familia si prietenii.

Musafir

#11

2016-01-14 20:13

la Budapesta m-am plimbat pe langa Parlament, am facut poze , am admirat constructia proaspat renovata ca si zona
Aici suntem ca intr-un lagar politienesc!
Plus ca pe peluza ar putea fi o tribuna libera la spectacole sau Ziua nationala ca tot nu au vazut nimic cei de pe platou

Musafir

#12

2016-01-15 12:37

Este o idee bine venita si sper sa se si realizeze .

Musafir

#13

2016-01-16 18:03

pentru ca este o initiativa laudabila si greu de realizat.

Musafir

#14

2016-01-17 09:10

Zona centrala a Bucurestiului arata sinistru. Am avut aceeasi idee de acum cativa ani, respectiv am putea sa transformam relativ usor aceste spatii in parcuri. La fel se poate proceda si in cazul "deltei" Vacaresti.