asfaltarea strazilor turda

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția asfaltarea strazilor turda


Musafir

#1

2015-10-25 16:13

Sper sa se rezolve problema strazilor din Turda pt ca de 2 ori pe an bag banii munciti de mine in piese la masina

Musafir

#2

2015-10-26 14:58

Am semnat petitia pentru ca m-am saturat sa vad cum Arata orasul nostru!Imi e rusine ,mai ales ca e Oras turistic!

Musafir

#3

2015-10-26 18:27

Doamne da .Dar dupa cum il stim pe Stefanie nu prea cred. Dar vin alegerile .Sant sanse de promisiuni macar

Musafir

#4

2015-10-26 18:46

Astazi am fost la cimitirul din Turda Noua si am crezut ca ne rupem masina in gropi!!!! Cred ca nu s-a reparat drumul din vremea lui Cios.Ar fi o dovada de bun simt sa se repare macar drumul pe care se duc altii ,,pe ultimul drum". Nu vede nimeni batranii care se pregatesc de Luminatie si se impiedica in toate gropile din drum,mai ales ca nu este trotuar? RUSINE!!!!!!!!!

Musafir

#5

2015-10-26 19:40

Am semnat aceasta petitie pentru ca locuiesc pe strada Rindunicii, strada paralela cu str Clujului. Nu e posibil ca la cativa metrii de un drum european sa existe o strada neasfaltata, cu lungime considerabila pe care sunt situate si pensiuni, biserica si nu in ultimul rand, impozite platite, si nu sunt mici. Strada la capatul careia s-a asfaltat o strada de legatura cu str Clujului, pentru ca pe acea strada locuieste un consilier local. Atat str Randunicii cat si celelalte strazi de legatura cu str Clujului, parca sunt bombardate, cu masina nu poti merge decat cu viteza 1-a si tot te zgaltaie din toate incheieturile. Pana acuma au fost doar promisiuni si praf in ochi, dar ii asteptam in campania electorala sa le aruncam noi praf in ochi, la propriu, ca va fi destul cat sa-i ingropam aici.

Bara Vlad

#6

2015-10-27 04:31

Am semnat aceasta petitie deoarce m-am saturat ca zilnic sa fac slalom printre gropi si canale plasate pe mijlocul drumului si iesitein relief cu mult față de asfalt.M-am saturat sa imi distrug masina in gropi si in canale si sa vad noroi si balti imense pe marginea drumului.Sper sa fim bagati in seama

Boris

#7

2015-10-27 05:01

Drumurile de pe vremea romanilor  (Potaissa) sigur erau mai bune decât cele de astăzi  (progres ce să-i faci!). Oricum nu se va face mare lucru ca nu sunt bani! Poate ceva mișcare înainte de alegeri.


Musafir

#8

2015-10-27 06:52

Nu mai pot auzi cum suna bucsele de la masina.

Musafir

#9

2015-10-27 08:17

De ce nu..poate reusim ceva impreuna...

Musafir

#10

2015-10-27 10:18

pentru ca in cartierul Poiana pe str. Florilor, efectiv nu se mai poate circula. S-au asfaltat 2 strazi, din cate stiu eu, Motilor si Gradinilor, in rest pauza. Si cetatenii din acest cartier isi platesc taxele la fel ca toti cetatenii si atunci de ce unii sa aiba conditii bune si altii nu. Rusine sa le fie, probabil acum daca se apropie alegerile o sa vina si ei prin Poiana sa minta oamenii si sa cerseasca voturi ca altceva nu fac.

Musafir

#11

2015-10-27 10:29

Am semnat si va multumesc ca ati luat initiativa cu aceasta petitie! speram sa se si rezolve ceva....


Musafir

#12 A.I.Cuza

2015-10-27 14:22

Strada A.I.Cuza este intr-o stare deplorabila, parca a fost bombardata.Va rog sa treceti D-nule Stefanie numai o data pe acea str.Va rog sa faceți ceva. Oraș turistic?


Musafir

#13

2015-10-27 15:06

Imi doresc, Turda,sa arate ca un municipiu, nu, ca un sat. Sunt strazi cum e: Alex.Ioan Cuza asfaltata o treime, Decebal, Matei-Basarab si defapt toata Turda-Noua arata jalnic. Rusine, conduceri primariei!!!

Musafir

#14

2015-10-27 15:23

Am semnat aceasta petitie pentru ca prin faptul ca a avea o strada asfaltata in fata casei, il vad ca pe un lucru normal.

Musafir

#15

2015-10-27 15:45

plutim in noroi dar platim pentru drumuri de lux

Musafir

#16

2015-10-27 16:22

Pentru ca nu locuiesc nici macar intr - un sat ! In jurul Turzii nu sunt sate care sa aiba strazi care sa arate ca strazile din Turda Noua! De ce mai platim impozite ? Sa nu mai platim si sa le asfaltam singuri !
eu

#17 strada Cocosului

2015-10-27 17:23

De peste 20 de ani locuiesc pe aceasta strada. Primaria nu a facut decat sa promita de fiecare data cand au fost alegeri ca vor veni sa o asfalteze. N-au facut decat ne-au luat trotuarele de pe partea stanga si au pus borduri pe partea dreapta. De rasul lumii. Satele din jurul orasului au canalizare si asfalt deci conditii mai bune decat noi la oras. Pana cand sa suportam?!!!!


Musafir

#18

2015-10-27 18:00

Pt.ca strazile din Turda sant sub orce critica .Sincer cred ca nici la sat nu sant strazi asa rele.Mai mare rusinea Domnule Primar

Musafir

#19

2015-10-27 18:11

Doar va invit sa priviți la Câmpia Turzii, oraș pe care personal l-am privit inferior Turzii întotdeauna; ne-a depășit poate cu 10 ani la nivel de organizare; primăria ar putea lua notițe!

Musafir

#20

2015-10-27 20:09

Am semnat pentru ca sunt satul de drumurile orasului nostru turda ,care nu se pot numi drumuri !!! Nu sunt de acord sa platesc ROVIGNETA sa circul cu masina pe gropi !!!

Musafir

#21

2015-10-27 22:55

Pt ca avem niste drumuri pline de gropi.

Musafir

#22

2015-10-28 07:39

Pentru ca avem puncte turistice si vreau ca orasul nostru sa prospere.

Musafir

#23

2015-10-28 12:09

Platesc de ani intregi impozitul pentru masina personala, platesc parcarile si de atatia ani nu se vede nicio imbunatatire, numai gropi, denivelari si lucrari pe carosabil dupa asfaltare.

Musafir

#24

2015-10-28 20:52

Pt ca m am născut in Turda in 1969 si de atunci si pana acum desi se plătește impozit nivel 1 pt ca e strada principala Str Rândunicii Este ca in evul mediu drumul plus str Ogorului Rușine Va mulțumim Penteu inițiativă si sper sa se rezolve asfaltarea străzilor din Turda noua Cu stima Geta Răduțiu

Musafir

#25

2015-10-29 06:24

Si cartierul Primaverii este neasfaltat si fara canalizare ca in evul mediu...