Pedepsirea celor 3 care au maltratat un catel cu un topor ruginit


Musafir

#2801

2015-10-08 05:19

Inloc sa invete carte si o meserie aceste gunoaie sociale, mizeriile se "distreaza" chinuind si schingiuind animale nevinovate! CEREM PEDEAPSA + tragere la raspundere pentru aceste BESTII!!!

Musafir

#2802

2015-10-08 05:20

Pt ca mi se pare inuman ce au făcut și cred ca ar trebui pedepsiți sa poată realiza ca ceea ce au făcut este grav.

Musafir

#2803

2015-10-08 05:23

Ar trebui jumuliti de piele de vi

Musafir

#2804

2015-10-08 05:24

nici macar legea nu e de ajuns ptr cei ce au facut asa ceva.

Musafir

#2805

2015-10-08 05:24

Am semnat aceasta petitie, pentru ca iubesc animalele si pentru ca vreau pedepsirea celor 4 lepre, ca oameni nu se pot numi!
Inca imi suna in urechi scheunatul de durere al catelusei... :(( I-as pedepsi cu mana mea pe nemernicii aia, sa simta ce-i aia durere!

Musafir

#2806

2015-10-08 05:28

Pentru ca, chiar daca nu am un caine acasa, totusi, respect animalele, chiar ale strazii fiind, asta facand parte din acel dram de civilizatie si suflet care lipseste multora in aceste zile. Asemenea oameni ce fac asa ceva unui animal nevinovat, ma intreb de ce sunt in stare vizavi de oameni ?!?!

Musafir

#2807 Re: Re:

2015-10-08 05:28

#913: Dragos - Re:  

 Nene...vezi ca discutia era despre relele tratamente asupra animalelor. Nu este ocazia ptr tine sa iti manifesti prostia si rasismul! Cauta alt loc ptr asta! Trebuie sa luptam ptr animale. Ca oamenii...ca tine...nici in categoria "animal" nu intra!


Musafir

#2808

2015-10-08 05:29

Am semnat aceasta petitie(ca sa pot lasa comentariu), inutila de altfel, pentru ca sunteti foarte foarte ipocriti. Nu am vazut in viata mea pe cineva sa faca plangeri, sa se cace pe ei, sa faca petitii pe facebook impotriva taranilor care baga direct cutitul in gat porcilor si ii omoara. Nu am vazut pe nimeni sa se planga ca se omoara animalele pentru asigurarea hranii. Marea majoritate mancati carne, diferite tipuri, in functie de regiune. Se mananca si catei, stati linistiti! Sunteti niste ipocriti fara o viata care toata ziua stati pe facebook cu gandul "hai sa ne revoltam de ceva si noi"... nu inteleg de ce nu iesiti in strada pentru ceva mai rau decat coada unui caine... dar atata timp cat exista prosti si cat voi urmati orbeste acei prosti nu veti fi decat niste prosti. Succes mai departe, sictir.


Musafir

#2809

2015-10-08 05:30

Nenorociti! Monstrii!!! Merita castrati!!! Si unde esti tu Tepes Doamne? ....sa-i pedepsesti asa cum merita!!!

Musafir

#2810

2015-10-08 05:30

deoarece trebuie sa facem ceva pentru a salva aceste biete animale

Musafir

#2811

2015-10-08 05:30

Prea multe cazuri de cruzime împotriva animalelor si nu sunt luate măsuri.

Musafir

#2812

2015-10-08 05:32

Pentru pedepsirea celor care chinuie in orice mod animalele.

Musafir

#2813 Re: Re:

2015-10-08 05:32

#2627: - Re:  

 Oamenii ce manifesta asa un sadism, cu siguranta sunt labili mintal. Mai mult, vor manifesta acelasi sadism in multe alte aspecte ale vietii lor. Probabil sunt psihopati. Nu stiu. Ideea e ca in Romania...ii doare drept in c...de oameni...si animale. Vreau ca in Rom sa exista o lege...inclusiv sanctiuni aspre impotriva acestor oameni. Daca esti mai prejos de un animal...poate ar trebui sa stai in cotet. Zic si eu!


Musafir

#2814

2015-10-08 05:33

Pedeapsa maxima ptr acesti criminali,bine nu or sa se mai faca niciodata,trebuie urmarit cu atentie si indeaproape acest caz criminal si abject!oricum,ptr ce au facut ei acelui amarat de catelus,nici o pedeapsa care le ar aplica-o,nu ar fi suficienta!!!!Sa plateasca si sa sufere,la fel precum bietul catelus....

Musafir

#2815

2015-10-08 05:34

Este inuman ceea ce fac aceste animale, oameni nu se pot numi. Amenda ar fi mult prea simpla si o mult prea usoara pedeapsa pentru ei.

Musafir

#2816

2015-10-08 05:34

Semnat!!!!

Musafir

#2817

2015-10-08 05:35

Trebuie sa începem sa acționăm împotriva acestor "oameni " .
E timpul sa nu mai întoarcem spatele !
Sa fie pedepsiți cu închisoare , ceea ce e foarte puțin, pentru ceea ce sunt în stare sa facă .

Musafir

#2818

2015-10-08 05:38

imposibil asa ceva. merita pedepsiti. niste jigodii.

Musafir

#2819

2015-10-08 05:39

Nu pot înțelege de ce atita cruzime!!! Asemenea persoane trebuiesc izolate.

Musafir

#2820

2015-10-08 05:39

Pentru a pedepsi astfel de jeguri care nu cred ca au mai multe clase decat trenul....frustrati si complexati analfabeti si retardati.
alina albert

#2821 Tara bananiera, tribala

2015-10-08 05:41

ROG TOATE PERSOANELE PUBLICE DIN LISTA MEA, DACĂ MAI AU O FĂRÂMĂ DE SUFLET, SA NU TACĂ, SĂ IA ATITUDINE. CRUZIMEA ÎMPOTRIVA ANIMALELOR ESTE LA UN MILIMETRU DISTANȚĂ DE CRUZIMEA IMPOTRIVA COPIILOR, FEMEILOR, BATRÂNILOR ŞI ORICARUI OM NEVINOVAT!!!!

 

De obicei nu distribui orori, dar TREBUIE SA VEDEM SI SA LUAM MASURI!!!!

 

Nu putem trece nepasatori pe langa asemenea întâmplări, dacă o facem, înseamnă ca le acceptam!

 

Animalele astea 4 din Brăila care au taiat coada unui maidanez cu fierăstrăul, pe viu, cu o cruzime patologica, merita inchise pe viață in ospiciu!Dacă nu vom lua masuri, astfel de gunoaie umane mâine- poimâine vor tăia piciorul, mâna sau altceva oricăruia dintre noi!!!!!!

 

Nu mai sunt om de când am văzut așa ceva și Il intreb neputincioasa pe Dumnezeu, că oamenii sunt surzi și orbi- PANA CÂND, DOAMNE, PÂNĂ CÂND?!

Bestiile se filmau în timp ce făceau așa ceva și râdeau ca niste descreierați ce sunt. Chiar trăim într-o țară bananieră, tribală? ????

 

Hai sa distribuim cat mai multi, sa devină virala stirea, poate se sesizează scaunele alea nesimțite din guvern si adopta niște legi care sa ne folosească cu adevărat!!!!!!


Musafir

#2822 Re:

2015-10-08 05:41

#2074: -  

 ADEVARATELE ANIMALE SUNT OAMENII ACELE FIINTE ITI OFERA DRAGOSTEA NECONDITIONATA IAR EI AU REACTIONAT CA NISTE ADEVARTI RETARZI MINTAL ASTA E ROMANIA IN CARE TRAIM CIORI,MANELE,TIGANISME LA TOT PASUL ASTA SE PROMOVEAZA


Musafir

#2823

2015-10-08 05:42

Din partea mea,sa-i condamne la pușcărie! Dar,și așa nu este suficient,pentru cât rău au făcut acești derbedei acelui biet cățel !

Musafir

#2824

2015-10-08 05:42

Am semnat această petiție pentru că astfel de indivizi sun un real pericol pentru societate. Un proverb românesc spune că: ,, cine fură azi un ou, mâine va fura un bou.,, adică cine chinuie și/sau omoară animăluțe , azi, mâine va chinui și/sau omorî oameni. Ar trebui să existe o lege care să interzică reproducerea acestor tipuri de oameni, pentru că chiar dacă nu vrem să recunoaștem cu voce tare, este foarte adevărat că aceste gene și nu numai se transmit mai departe....și uite așa se înmulțesc numai cei ce n-ar trebui. În nici un caz pușcăria nu e o soluție, intră în pușcărie și trîiesc bine merci pe banii noștrii ( pt un deținut statul cheltuie mai mult pt întreținerea lui zilncă, decât pentru un om bolnav internat în spital) ; în nici într-un caz tăiat un membru, cum au propus unii, pt că pe urmă își ridică indemnizația de handicap și tot din banii vor trăii și vor face și alte porcării : ori executați în piață publică sub deviza : ,, așa nu,, fie marcați pe frunte, cu fierul roșu cuvântul : INFRACTOR. Desigur că aceste metode ,, nu dau bine la CV,, și nu se vor aplica , că vezi Doamne suntem o țară civilizată -europeană, suntem pe dracu, Cel puțin dacă intră ăn pușcărie, ffff bine dar să intre pe viață, înainte să apuce să distrugă și oameni și ar minunat ca statul să scoată pușcăriașii la muncă . La muncă să facă șosele, autostrăzi.....DOAMNEEE ce ieftine ar fii și n-ar mai face statul împrumuturi externe să construiască ( că oricum banii se duc în vânt că tot nu avem nici șosele și nici nimic, asta e altceva) SĂ-I SCOATĂ LA MUNCĂ PUR ȘI SIMPLU, DA MUNCĂ ADEVĂRATĂ SĂ LE SARĂ CAPACELE.

Musafir

#2825

2015-10-08 05:43

este inuman ce au facut acei oameni. acel catel are dreptul la viata ca si noi oamenii.