SUNT IMPOTRIVA FINANTARII DIN BANII MEI A INSTITULUI "ELIE WIESE


Anonymous

#1

2015-08-28 19:25

Nu sunt de acord ca un institut finantat din banii publici(ai nostrii)sa-si bata joc de istoria si simbolurile noastre nationale.

Musafir

#2

2015-08-28 20:07

Cer atâtea de la noi și ei nu dau nimic ! Dreptu-i ???

Anonymous

#3

2015-08-28 21:23

Am semnat pentruca vrea sa punem STOP hotie si nesimtiri din partea politicienilor..pt'ca vreu sa traiesc demn in tara mea

Musafir

#4

2015-08-28 21:34

Acest asa-zis institut, care, prin tot ce face, aduce imense deservicii Romaniei si Poporului Roaman, ar trebui desfiintat de urgenta iar cei care fac parte din acesta, in frunte cu cetateanul Florian, deferiti imediat justitiei.

Musafir

#5

2015-08-28 23:02

din cauza ... motivului !
Mara

#6

2015-08-29 04:47

Poetul gorjean Laurian Stănchescu, militant activ pentru repatrierea osemintelor lui Constantin Brâncuşi, desfiinţează o nouă declaraţie şocantă a şefului Institutului “ELIE WIESEL,” Alexandru Florian: “Orice român care se îmbracă în port naţional, fără să fie ţăran, este fascist, legionar”. „Nu cred că Naţiunea Evreiască, poporul ales de Dumnezeu să fie mitologic şi biblic, care a străbătut şi a învins istoria încă din antichitate, sfinţeşte această răstignire a poporului român. Sufletul evreiesc are identitate divină, cum au toate sufletele, ştiu, simt, cred că se desmărgineşte de această neinspirată şi deliberată afirmaţie. Portul naţional românesc este haina noastră strămoşească şi împărătească, sfinţii din Bisericile noastre poartă haine populare de parcă ne-ar fi primii strămoşi, inima noastră este cusută pe acest port naţional. Chiar dacă asta înseamnă moartea mea, mă ridic împotriva execuţiei publice a Portului Naţional Românesc, el a fost primul nostru Tricolor şi primul nostru strămoş. Mă închin lui în vecii vecilor!”, a comentat poetul, citat de magazincritic.ro Laurian Stănchescu este membru titular al Uniunii Scriitorilor din România şi Preşedinte al Fundaţiei “Ideea Contemporană”. Explicatie foto: Daniel Singeorzan pe traseul Balea Lac-Vf.Moldoveanu-Balea Lac in hainele bunicului sau, experimentand ce insemna mersul pe munte pentru taranii romani de acum 100 de ani. 


Musafir

#7

2015-08-29 05:13

Deoarece acest institut este unul antinational si este condus de un neocomunist iar ELIE WIESEL sa dovedeasca ca este detinutul x din lagarul AUSHWITZ sau cum se scrie....
Acest impostor ELIE WIESEL trebuie arestat iar institutul desfintat

Musafir

#8

2015-08-29 05:20

Nu vreau sa sprijin in nici un fel un institut care imi denigreaza tara si poporul,care aduce acuzatii grave la adresa acestei natii si implicit si mie.Este jignitor sa finantam asa ceva si institute de cercetare sa aiba o grava insuficienta financiara.

Musafir

#9

2015-08-29 05:36

Pentru ca sunt treburi mao importante de facut cu banii decat sa fi antam un institut care ne denigreaza si ne batjocoreste.

Musafir

#10

2015-08-29 06:32

Nu reprezinta interesele romanilor, deci nu poate fi finantat de Romania.

Musafir

#11

2015-08-29 07:11

Institutul asta NU merita nici macar RAHAT din closettul meu!!!:)))))

Musafir

#12

2015-08-29 08:01

Eu , roman, nu vreau sa finantez un "institut" antiroman ! Ba , mai mult, vreau sa le cer socoteala si decont celor care au facut si fac asta !

Musafir

#13

2015-08-29 08:20

Intadevar daca santem cu adevarat un popor cretinoid,si las ei vor merge mai departe,daca le vom pune talpa pe grumaz musai vor da inapoi si vor disparea.

Musafir

#14

2015-08-29 08:30

Nu vreau sa sustin calaii neamului..

Musafir

#15

2015-08-29 08:33

Nu vreau sa mai aud de nici un Elie Wiese. Stiu ca nu suntem un popor de tortionari si ca la noi in tara evreii au fost ocrotiti de populatie. .Au fost mai multi morti romani, omorati cu cruzime de unguri.

Musafir

#16

2015-08-29 09:09

Acest institut nu reprezinta deloc interesele romanilor, este complet antinational prin tot ceea ce face, asa ca nu sunt de acord sa fie finantat de la bugetul statului, sunt atatea de facut cu banii astia.

Musafir

#17

2015-08-29 09:11

Pentru ca nu doresc sa platesc pentru pareri, comentarii, recomandari si controale ilegale si anticonstitutionale ale unui institut cu interese obscure si impotriva interesului national.

Musafir

#18

2015-08-29 09:11

Fiindcă lansează aberații, cum e cea cu purtarea portului popular doar de anumite persoane, eu consider că orice român poate purta straiele strămoșilor !

Musafir

#19

2015-08-29 09:12

absolut dupa ce ne aduc jigniri peste jigniri ,dicteaza cine este si n u este legionar ,acum vor sa-mi interzica portul nationla !afar cu ei!De fapt singura lor problema este ca nu suntem u popor antisemit si vor sa ne atate ,a fi antismeit este ca si cum as fi Anti IISus !dar sunt niste cretini in cautare de finantare si cand ii intreaba SOROS ce-au facut cu banii vin cu gogorita asta cu antisemitismul lui peste !

Musafir

#20

2015-08-29 09:27

Pentru ca sunt ROMAN! Si daca idiotul asta considera ca a purta costumul national este un semn ca esti legionar,,,,atunci ma declar scarbit de acest om cu nume de roman platit din bani publici.

Musafir

#21

2015-08-29 09:35

Suma uriasa de bani de care beneficiaza institutul poate fi folosita pentru dotarea sau echiparea unor spitale sau azile sau scoli s.a.m.d. In afara de astanu inteleg de ce exista un asemenea institut la noi in tara si nu in Israel.

Musafir

#22

2015-08-29 09:50

Pentru ca trebuie, ca roman, sa iau atitudine .

Musafir

#23

2015-08-29 09:56

institutul EW este unul antinational si cu siguranta serveste unor interese straine iar directorul lui este un lup imbracat in blana de oaie, o palarie mult prea mare pentru tartacuta lui !
!

Musafir

#24

2015-08-29 09:56

nu sunt numai impotriva finantari sunt si pentru desfintarea acestei mizerii si abrogarea legi promuligata de corcitura nemteasca care il autorizeaza

Musafir

#25

2015-08-29 10:01

Nu doresc sovinism evreiesc. !