Stop accidentelor rutiere de la intrarea in Ploiesti, zona Metro


Musafir

#26

2015-08-14 08:42

CNADR, Primaria si Politia trebuie sa isi asume fiecare in parte responsabilitatea pentru cele intamplate. Acel sens giratoriu este intr-o stare deplorabila de f.mult timp. Intrarea in oras arata ca intrarea intr-o comuna parasita! Acum tot orasul Ploiesti arata ca dupa bombardament!

Musafir

#27

2015-08-14 09:38

Intrarea in Ploiesti este o rusine. Asa oras, asa intrare?!

Musafir

#28

2015-08-14 11:11

Ptr a se lua in sfârșit niște măsuri ca sa nu mai moara oameni nevinovați.

Musafir

#29

2015-08-14 14:19

Este evident o aberație să pătrunzi într un oras prin acordarea de prioritate. Totul a fost făcut cu acceptul unor oficilitati locale corupte si ignorante în interesul firmei Metro. Niște ticăloși ce au pe conștiință morții și ranitii din acele accidente.

Musafir

#30

2015-08-14 21:59

De fiecare data cand ne intoarcem de la munte suntem socati de faptul ca intrarea in Ploiesti nu este presemnalizata , apoi ca nu este semnalizata si ca trebuie sa stii exact pe unde sa te strecori pentru a nu ajunge pe contrasens pe centura Ploiestiului sau pe scuarul de la Metro. Dupa alte cateva sute de metri ajungi in sensul giratoriu dr la Ploiesti Shopping City unde despartitorul de sens din dreptul magazinului Decathlon intra jumatate pe banda ce duce catre Ploiesti. Daca nu cunoasteti zona si este intuneric este foarte periculos. Loviturile de acolo stau dovada ca se intampla destul de des accidente. Chiar este nevoie sa moara oameni pentru a se remedia situatia?

Musafir

#31

2015-08-15 05:24

Furați mai puțin si faceți mai mult,edili ai Ploiestiului .

Musafir

#32

2015-08-16 14:43

Am semnat aceasta petitie ca merg saptamanal in zona si vad cat de prost este gandita,la fel ca si intersectia de la Targsorul Vechi in DN cand au mai fost accidente.Ce le pasa lor de noi?Vor vrea votul nostru si atat.

Musafir

#33

2015-08-18 08:56

Pentru stoparea accidentelor rutiere

Musafir

#34

2015-08-19 06:17

trepuie aplicata legea rutiera pentru ca in vie care zi vedem accidente si mor oameni ne vinovati pe strazile publice
Dinu Dumitru

#35 buna ziua

2015-08-19 06:18

trepuie aplicata legea rutiera pentru ca in ve care zi vedem accidete pe strazile publice


Musafir

#36

2015-08-22 11:20

Pentru ca sunt sofer,din Ploiesti si cunoscand situatia sensului giratoriu de la Metro Ploiesti consider ca este imperios necesar sa fie reconfigurata fiind una dintra cauzele majore ale accidentelor din aceea zona.
bubico

#37 Re:

2015-08-22 11:22

#27: -  

 Esti un frustrat plin de ura si complexe!


Musafir

#38

2015-08-23 12:45

In aceiasi zona s-a construit un pod de o inutilitate totala. Un ploiestean ca sa intre pe DN1 trebuie sa se invarta pe la doua giratorii. Spatiul de accelerare pentru intrarea in DN1 spre Brasov este foarte scurt, sub 100m.

Musafir

#39

2015-08-23 19:20

Am fost pus in situatii dificile in acea zona de mai multe ori, imi este teama ca si eu voi fi victima unui accident, iar daca inca nu am fost, doar norocul m-a salvat.

Musafir

#40

2015-08-27 07:37

Autoritatile din Ploiesti sunt total rupte de realitate, parca nici nu ar exista administratie in acest oras! In schimb tiganii sunt in atentia autoritatilor, li se fac drumuri, canalizare, sunt protejati de catre politie sa nu li se intample ceva rau in timp ce comit ilegalitati. Politia este neputincioasa, inexistenta si de pomana.

observatorulph.ro

#41 raspunsul politiei este uluitor

2015-08-28 08:35

documentul pe www.observatorulph.ro


Musafir

#42

2015-08-28 10:24

lasitatea organelor competente si lipsa de responsabilitate
oameni fara nici o valoare ocupa posture inalte doar ptr a fura banul public

Musafir

#43

2015-08-29 11:34

Pe când o petiție pentru semaforizarea intersecției Democrației-Lupeni? Dar pentru intersecția de lângă Coreco-Hale?

Musafir

#44

2015-09-01 08:03

Acest sens, asa-zis giratoriu, este o mare porcarie. mai ales pentru cei care nu sunt din zona si trebuie sa aplice o prioritate aiurea.... La cati bani se invart in Ploiesti se putea face o pasarela sau pasaj....Era mai utila decat cea facuta cu cateva sute de metri inainte pentru accesul la DN1b...

Musafir

#45

2015-09-06 08:04

Domnul Johannis a jurat pe Biblie ca va face totul ca tara sa prospere, omaneii sa aiba locuri de munca, copii sa fie impreuna cu parintii care i-au parasit pt apleca in strainatate sa lucreze ca scalavi pe campiile Italiei sau a a ltor tari europene. Deocamdata nu vedem nimic numai vizite, masini de lux, super locuinta prezidentiala.... ma intreb cum poti locui intr-o astfel de casa, renovata cu bani multi adunati din impozitele marite, jug pe umerii cetatenilor, atunci cand cei care te-au ales presedinte nu au ce manca sau locuiesc in conditii mizere! Cum poti accepta ca cei de la conducerea tarii, cu care colaborezi sa fie niste hoti, vagabonzi sau mai nou afalm ca sut si prostituati. Nu pt asta u primit increderea oamenilor.

Musafir

#46

2015-09-06 12:57

Pentru ca sunt sofer si zilnic dau de neatenti in trafici, soferi de duminica, incepatori care se cred regii asfaltului si care nu stiu sa controleze masina si multe altele.
Permisele ar trebui luate mult mai greu si inasprit testul psihologic.
Nu toti sunt facuti pentru condus si nu toti stiu ce implica cu adevarat.
Sunt pilot profesionist cunosc masina mai bine ca orice putoi care are un X6 si mai bine ca orice rablagit de 60-70 ani care se lauda ca are el carnet de 40 de ani si ca mai merge un paharel de sprit.

Musafir

#47

2016-02-06 08:36

Am trecut pe acolo de cateva ori. Se trece la ghici. Din pacate nu este singurul loc cu astfel de probleme. Din fericire cineva a initiat acest demers. La mai multe !