Castrare fizică şi închisoare pentru pedofili şi violatori


Musafir

#1

2015-07-22 05:09

Pentru faptul ca o asemenea masura este necesara asa cum este necesara REINTRODUCEREA in codul penal a pedepsei cu moartea ! Pedeapsa cu moartea este necesara pentru a descuraja politicieni sa mai fure ,criminali sa omoare ,betivi sa conduca autovehicule,violatori sa mai violeze ...etc .

Musafir

#2

2015-07-22 06:57

Pentru ca macar atat pot face si eu pentru persoanele aflate in suferinta fizica si psihica datorata unui viol. Cei care fac asa ceva nu sunt oameni , nu trebuie sa se mai inmulteasca si trebuie sa platasca un pret cat mai mare, sa fie exemplu si pentru alti amatori....

Musafir

#3

2015-07-22 07:20

Cei care violeaza sunt egali cu criminalii si merita sa fie pedepsiti de o lege in conformitate cu faptele violatorului.Acesta distruge in timp personalitatea si sufletul celui violat.Justitie fa-ti datoria.Parlamentule nu mai fii analfabet-realizeaza legi pentru cetatean nu cu duble intelesuri.Alesii sau cei cu banii trebuie sa aiba aceeasi lege ca si noi cei de rand,obisnuiti.Nu trebuie sa avem legi duale.De asta e tara asta asa corupta
Vedeti ce faceti voi parlamentarilor ca sunteti acolo ca noi am votat si altii au murit la revolutia din 1989.Voi nu sunteti privilegiati.Ati ales de buna voie sa fiti alesi ca sa lucrati in folosul nostru.De 27 de ani lucrati doar in folosul vostru.E timpul sa salvati macar pe cei tineri.

Musafir

#4

2015-07-22 08:14

Am semnat pentru ca mi se pare corect sa luam atitudine.....nu putem lasa la infinit niste monstrii sa haladuiasca linistiti...toti avem copii sau nepoti,ce ne-am face oare daca ni s-ar intampla noua?Le trebuie o pedeapsa pe masura!!!!!!

Musafir

#5

2015-07-22 08:17

Mi-as dori sa faceti o petitie catre toti guvernantii nostri prin care sa detaliem toate nemultumirile noastre. Macar sa vada a, VEDEM

Musafir

#6

2015-07-22 12:03

Dacă nu se întâmplă acest lucru, atunci, vom fi mai siguri în junglă. Cei care se opun acestor pedepse, au oare interesul expres de a menține o stare de nesiguranță și tensiune în această societate ? Eu cred, că da !