SOLICIT DEMISIA LUI IOHANNIS.CINE ISI IUBESTE TARA,VA SEMNA PETITIA!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SOLICIT DEMISIA LUI IOHANNIS.CINE ISI IUBESTE TARA,VA SEMNA PETITIA!


Musafir

#176

2015-07-26 09:40

am inteles ca deja bugetul presedintiei in 6 luni s a epuizat ,,pe ce / pe plimbari in 19 tari fara rost sau rezultate si pe rochiile cucoanei care sufera de grandomanie , ca prostie este din nastere ....AFARA cu ei , oamenii nu au ce minca si el nu face altceva decit sa se plimbe cu ,,,prima doamna ,,,,,grandomanie si idiotenie , vrea haine peste haine , nu este normala ,,,,popor mai idiot ca romanii cred ca nu exista , sa l mai tolereze .
lili

#177

2015-07-26 10:03

Pentru ca nu face nimic bun si el trebuie sa tina la toti romani nu numai la  cei din PNL si PDL si prea isi plimba nevasta  in toata lumea pe bani romanilor


Musafir

#178

2015-07-26 10:27

SPER CA IN CELE DIN URMA , ROMANII SA DESCHIDA OCHII.
dany81

#179

2015-07-26 10:52

sunteti o  banda de idioti care faceti propaganda comunista pentru ava pastra scaunele sa pur si simplu din lipsa de cultura sau educatie .Este normal sa il sustineti pe ponta pentru ca sunteti la acelas nivel.Monta cite case are momiilor?

dany81

#180 orbi sau prosti

2015-07-26 10:53

sunteti o  banda de idioti care faceti propaganda comunista pentru ava pastra scaunele sa pur si simplu din lipsa de cultura sau educatie .Este normal sa il sustineti pe ponta pentru ca sunteti la acelas nivel.Monta cite case are momiilor?

 


Musafir

#181

2015-07-26 13:58

Nu-si iubeste poporul!

Musafir

#182

2015-07-26 14:28

jos presedintele plimbaret pe bani poporului

Musafir

#183

2015-07-26 14:33

Am semnat aceasta petitie ptr. ca Iohannis pe zi ce trece demonstreaza ca nu este presedintele romanilor.

Musafir

#184

2015-07-26 16:50

am motive intemeiate asa cum si autorul petitiei le a mentionat

Musafir

#185

2015-07-26 16:50

Iohannis nu este si nici nu va fii presedintele meu

Musafir

#186

2015-07-26 19:55

Pentru ca nu-l mai pot suferii pe acest individ

Musafir

#187

2015-07-26 19:56

Nu ma reprezinta pe mine si nici interesele ROMANIEI .

Musafir

#188

2015-07-27 00:06

Pentru ca sunt român. Pentru ca nu vreau un presedinte care vrea guvernul lui si care nu poate/nu vrea sa intelega ca partidul lui ar trebui sa fie ROMANIA. Pentru ca nu vreau un presedinte care, in timp ce milioane de romani traiesc in saracie de azi pe maine, are alergie la arhitectura vilelor de protocol puse la dispozitie si solicita modificari ce costa milioane de €. Pentru ca nu vreau un presedinte ce-si plimba consoarta inutil, fara niciun scop in plan economic,politic, social(pardon-face parada modei ca are doar 4 designeri platiti tot din taxele romanilor). Pentru ca nu vreau un presedinte care a ajuns la putere pe cai oculte numai de liberali stiute, care liberali nu sunt la prima experienta de acest gen(vezi abdicarea lui Cuza si instaurarea monarhiei in Romania).



Musafir

#189

2015-07-27 04:28

Cine la votat e partas cu toate problemele penale care lea avut inainte de a deveni Presedinte nu vreau sa fiu partas cun presedinte care a mintit tara cu 7 case

Musafir

#190

2015-07-27 05:51

vrem pe cineva care sa iubeasca aceasta tara.

Musafir

#191

2015-07-27 07:59

Iohannnis nu este presedintele care ma reprezinta. Acasa cu el si cu gloata PDL, metamorfozata in PNL. Face orice ii sta in putinta sa destabilizeze aceasta tara.

Musafir

#192

2015-07-27 08:39

La acuzatiile de i s-au adus, a avut motivari cusute cu sfoara groasa.Casele,din care se pare ca a pierdut deja doua,le-a facut din bani pe meditatii si traduceri la negru,ceea ce e o mare minciuna ! Aaa.... din intermedieri la traficul de copii ,Da ! Cotrceniul cade pe el ! Diversiune,ca sa nu mai intrebe fraierii de ce baga atatia bani in vila lac 3.Doua avioane,un elicopter,masina de lux,croitor si hair stilist lui nevasta-sa concedii oriunde si oricand,parca e pre mult deodata.Sa-l coboare cineva pe pamant ! Si ce face el pentru toate astea? Gafe ! Gafe si prin afara tarii si prin interior,unele contrar tuturor,vezi codul fiscal.Orice contra premierului ! De ar fi sa cada bomba atomica, sa moara toti romanii si tot n-ar ceda incapatanatul.Si alte,si alte........Cert e un fapt : iar am ales ! Sa ma convinga cineva ca e altfel. Am zis sa ma convinga, nu sa ma prosteasca
ioan patru

#193

2015-07-27 08:40

La acuzatiile de i s-au adus, a avut motivari cusute cu sfoara groasa.Casele,din care se pare ca a pierdut deja doua,le-a facut din bani pe meditatii si traduceri la negru,ceea ce e o mare minciuna ! Aaa.... din intermedieri la traficul de copii ,Da ! Cotrceniul cade pe el ! Diversiune,ca sa nu mai intrebe fraierii de ce baga atatia bani in vila lac 3.Doua avioane,un elicopter,masina de lux,croitor si hair stilist lui nevasta-sa concedii oriunde si oricand,parca e pre mult deodata.Sa-l coboare cineva pe pamant ! Si ce face el pentru toate astea? Gafe ! Gafe si prin afara tarii si prin interior,unele contrar tuturor,vezi codul fiscal.Orice contra premierului ! De ar fi sa cada bomba atomica, sa moara toti romanii si tot n-ar ceda incapatanatul.Si alte,si alte........Cert e un fapt : iar am ales ! Sa ma convinga cineva ca e altfel. Am zis sa ma convinga, nu sa ma prosteasca


Musafir

#194

2015-07-27 08:57

nu intreprinde nimic in legatura cu victimele celor mai ,,neobisnuite '' disponibilizari in randul subofiterilor di MINISTERUL AFACERILOR INTERNE din anul 2011 in care sau dat afara peste 10000 de oameni fara a avea o lege clara.

Musafir

#195

2015-07-27 09:09

Sa iasa legionarii!!!..

 


Musafir

#196

2015-07-27 09:23

asa ar fi corect

Musafir

#197

2015-07-27 09:44

Singur nu pleaca ..ca a dat de bine taranul cu toapa lui . Dar demisia se imune obligatoriu cu ajutorul nostru al parlamentului . Asta nu face nimic ptr tara si noi . De 7 luni se plimba prin lumea larga cu prima caraghioasa a tarii .pe banii nostrii . Daca mi sta inca 4 ani si jumatate lasa o gaura in buget cat a lui base in 10 ani ..si poate mai mult ...A zis ca va fi presedintele tuturor ..dupa cat vad e presedintele nimanui ..sau doaral noului PNL bsist . Asta a venit laj putere doar s-si fac nevsta fericita ..sa o plimbe .sa o luxeze .ca era o sarantoaca ...sa jegmaneasca bugetul ptr capriciile lor ..sa faca mai mult dezordine dect pace si intelegere ..sa darme guverne .sa-si instaleze penalii si bsistii in functii cheie ..de unde sa scape de acuzatiile din dosarele cu 'care a venit ca pres. De asta preaslaveste DNA i justitia ..ca sunt in mana lui . A plecat un penal venit altul ..

Musafir

#198

2015-07-27 09:48

Te-am votat la prezidentiale , acum vreau sa-ti multumesc pentru nivelul increderii "care a avut o crestere negativa"(vorba unuia care nu se mai da dus ) . Ya ya , ia mana din padure si mai lasa plimbarile la all inclusive .( macar daca ai semna niste parteneriate, in vacantele astea platite de noi astia care muncim la 40'C. ). Nu promulga nimic , tu esti acolo pentru a manca la 5 stele , pentru a bea la 5 stele , pentru a calatori la 5 stele , pentru a f.....e la 5 stele , si toate astea in interesul poporului .Multumim pentru vizita dar sti cum e : Omul mai vine , dar mai si pleaca .
Dupa mandatul tau va ramane doar versul:
Cum se schimba unii in tarfe , nici nu-ti vine sa crezi!.

Musafir

#199

2015-07-27 09:59

Nici o reactie impotriva abuzurilor comise recent.

Musafir

#200

2015-07-27 10:07

Am semnat petitia pt. ca il cunosc foarte bine Nu l-am votat pt. stiu ce caracter duplicitar si nazis are