SOLICIT PUBLIC DEMISIA PRESEDINTELUI IOHANNIS

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SOLICIT PUBLIC DEMISIA PRESEDINTELUI IOHANNIS


Musafir

#1

2015-07-14 15:52

este un idiot sa plece cit mai repede in diaspora sa il tina acolo care lau votat

Musafir

#2

2015-07-14 16:02

fiindcä nu am nevoie de un hitlerist la conducerea Romaniei, de cand a fost ales de unii, nu a fäcut nimic, doar scrie cärti si se plimbä cu madame , ca ceausescu prin lume, pentru popor nu a fäcut nimic bun

Musafir

#3

2015-07-14 16:02

NU MA REPREZINTA

Musafir

#4

2015-07-14 16:08

Este absolut justificata o astfel de petitie. Motivele incriminate acolo sunt absolut corecte. Da, Johannis, care n-a fost, nu este si nici nu va fi presedintele Romaniei, trebuie sa plece.. Este presedintele "adunaturii" PDL-PNL si sclavul serviciilor secrete, care nici ele nu mai sunt ale Romaniei si al justitiei, uneltele de executie ale celor din exterior care au interes sa subjuge Romania.

Musafir

#5

2015-07-14 16:12

Pt ca trebe sa scapam de cancer......

Musafir

#6

2015-07-14 16:14

pentru situatia de incertitudine pe care o propaga impreuna cu acolitii sai lucru inadmisibil unui presedinte impartial

Musafir

#7

2015-07-14 16:19

Demisia perntru ca : Nu este un bun mediator intre partide. El nu este presedintele Romaniei ci este presedintele partidului pnl-pdl carora le-a promis ca-i va aduce la guvernare. Desi guvernul Ponta este cel mai bun guvern dupa cel condus de Adrian Nastase el cere demisia prim ministrului Ponta pe motive neintemeiate si inventate de DNA. A intrat in cursa prezidentiale cu mai multe dosare penale recurgand ca basescu la aceeasi imunitate de care a promis ca nu va profita! De cand este presedinte nu a facut nimic pentru Romania. Se plimba in vizite pe banii romanilor fara ca Romania sa beneficieze de ceva bun in urma acestor vizite. Incalca zilnic constitutia si legile tarii. S-a inconjurat de oameni care-l instiga impotriva guvernului Ponta. Cheltuieste inutil banii statului pe confortul lui personal! Tara nu are nevoie de profitori si de oamenii care nu sustin drepturile romanilor si a Romaniei. A renuntat la datoria Germaniei catre Romania si deci este aservit intereselor altor state! Vi se pare putin???

Musafir

#8

2015-07-14 16:30

Cer demiterea urgenta a nazistului vanzator de tara.

Musafir

#9

2015-07-14 16:33

CE CAUTA ACESTE PERSONAJE SINISTRE PLINE DE CINISM SI AROGANTA FATA DE ROMANI IN FRUNTEA TARII? ,O INTREBARE FARA RASPUNS"PRIMA DOAMNA "HAI SA FIM SERIOSI!
CE CAUTA CEI DOI TRAFICANTI DE COPII CARE IN ACEST FEL AU STRANS BANI PENTRU SASE CASE SI NU DIN MEDITATII"

Cine se aseamana se aduna, spune un proverb romanesc. Asa si cu cei doi traficanti de copii care in acest fel au strans bani pentru 6 case si nu din "meditatii". Ce cauta astfel de personaje in fruntea tarii? O intrebare fara raspuns. Prima "doamna", hai sa fim seriosi ! Ca si Ceausescu, Iohannis i-si plimba consoarta pe banii nostri. Oare romanii nu vad cat de fad este acest cuplu ? In afara de plimbari costisitoare, ce realizari si ce program ara domnia sa pentru cresterea bunastarii populatiei ? Cresterea salariului propriu de 3 ori ? Nu-i ajung banii proveniti din inchirierile caselor cumparate cu bani "stransi cu sudoarea" fruntii ? Un profitor de cea mai joasa speta. Pana si Basescu este invidios pe el.
Romanii, votandu-l, cu satisfactie masochista (ca stupizi sper ca nu sunt chiar toti), in majoritate pe KWJ, si-au dorit sa fie copartasi la un nou jaf national, executat de „guvernul meu” (Klaus .W J. - dixit), in fapt, de exersatele in talharii mafiote „Echipe ale Mortii”(ale lui Traian Basescu): Blaga, Gorghiu, Predoiu, MRU, Videanu, Berceanu, Orban, Coldea, Kovesi, Livia Stanciu, Zegrean etc. Cum dorinta romanilor a coincis cu scopurile „marilor licurici” (SUA, Germania), care au sprijinit victoria celor care „vor sa-si ia tara inapoi”, cum poate un om, indiferent cum se numeste el, sa se opuna unei astfel de combinatii malefice? Pentru el, nu sunt decat doua posibilitati: abandoneaza sau este ucis (la figurat sau chiar la propriu). CONCLUZIE: Natia romana a avut de-a lungul istoriei, cu cateva exceptii, care au avut acelasi deznodamant dramatic, conducatorii pe care i-a meritat. De fapt, asta se numeste, tragic sau nu, DESTIN.- DEMISIA PENALULE KLAUS JOHANNIS!

Musafir

#10

2015-07-14 16:38

IIMAM SATURAT DE PROFITORI SE LUPTA PENTRU A FACE EIAVERI TITA BATAIE DE JOC CU GRANDOMANIA ASTA DE CIND A VENIT SE PLIMBA E PLIN DE RAUTATE

Musafir

#11

2015-07-14 16:39

Sunt satul de hoti si minciuni...

Musafir

#12

2015-07-14 16:51

nu ne reprezinta

Musafir

#13

2015-07-14 16:55

Actualul preşedinte nu este apt ptr functie şi nu lam votat

Musafir

#14

2015-07-14 17:05

cu bine inainte !

Musafir

#15

2015-07-14 17:07

Sa i se faca un inventar acestui escroc sasesc ,tutror sumelor cheltuite in cele 7 luni de huzur ,in vacante si excursii,plus campania desantata si mincinoasa ;inclusiv a caselor obtinute in mod fraudulos,pe baza de documente false,uz de fals si folosirea de martori mincinosi.

Musafir

#16

2015-07-14 17:10

Dacă aș știi bine germană aș fi mai îndreptățit decât Iohannis să fiu presedinte. Pot da meditații de bun simt chiar și lui Klaus.

Musafir

#17

2015-07-14 17:29

nu-mi plac javrele

Musafir

#18

2015-07-14 17:29

Pentru ca am lucrat in invatamant am avut GHINION cu un asa presedinte care-si vede doar interesele personale: vile de protocol,modificari pe banii care ar fi putut imbunatati situatia pensionarilor,modificarea salariului pentru el primul,plimbatul cu DOAMNA \sa pe banii nostri

Musafir

#19

2015-07-14 17:34

vreau sa scapam cat mai repede de cel mai corupt presedinte ce la avut romania dupa revolutie!

Musafir

#20

2015-07-14 17:36

pentru ca nu cred ca ma reprezinta,pentru ca se implica politic dorind un guvern care sa-i execute ordinele, pentru ca nu a luat apararea femeii inchise abuziv 180 de zile (dovedita ulterior nevinovata),pentru ca imi repeta tot timpul ca Justitia isi face treaba corect, desi eu observ doar productii ale Casei de Filme DNA, pentru ca in com.Biertan, jud. Sibiu umbla o vorba din batrani : "fie sasul cat de prost, numa'nalt sa fie...sa ajunga la slanina", pentru ca............


Musafir

#21

2015-07-14 17:44


DEOARECE PRESEDINTELE IOHANIS INCALCA CONSTITUTIA ROMANIEI , TOTODATA NU SE DECLARA PRESEDINTELE TUTUROR ROMANILOR.
VA MULTUMIM.

Musafir

#22

2015-07-14 17:53

Pentru risipa ce o face cu banul public.

Musafir

#23

2015-07-14 17:58

DIN CONVINGERE.

Musafir

#24

2015-07-14 18:02

Deoarece nu respecta constitutia,atunci cand cere demisia lui Ponta.

Musafir

#25

2015-07-14 18:07

Romanii din tara stiu cel mai bine care este situatia si nu cei din afara granitelor,carora impropriu li se spune diaspora.