Desfintarea limitatoarelor din Deva

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Desfintarea limitatoarelor din Deva


Musafir

#51

2015-05-05 06:30

Cred ca Primaria, din orice oras, e interesata de fluidizarea traficului... nu de strangularea acestuia.... chiar daca sunt si vitezomani care nu opresc la trecerile de pietoni.... avem politie+ camere video!
Nu va bateti joc de banii soferilor si contribuabililor!!!

Musafir

#52

2015-05-05 06:58

Aceasta grupare de ,,pepeni" distruge in scurt timp sistemul de directie al masinii. Aceste limitatoare pun in pericol siguranta rutiera.

Musafir

#53

2015-05-05 07:40

Ca de obicei sufera cei corecti ptr ca politia locala nu isi face datoria. Pentru 2-3 vitezomani care fac raliuri ne stricam 50000 masinile. Au montat o gramada de camere de supraveghere .cica politia locala patruleaza .au masini noi ...parca zicea primarul de biciclete ptr politia locala..doar cei vinovati nu platesc !

Musafir

#54 Re:

2015-05-05 07:49

#18: -  

 stai sa vezi cate sunt acum e plina deva


Musafir

#55

2015-05-05 08:12

Sunt de acord cu limitatoarele de viteza, dar nu cu acest model !!


Musafir

#56

2015-05-05 08:17

Luati exemplu de la alte state cum ar fi Italia facand o mini movila lina din asfalt peste care poti trece fara sa-ti faci testul de rezistenta al telescoapelor chiar daca treci incet

Musafir

#57

2015-05-05 18:58

Aceste limitatoare in timp distrug suspensii,arcuri, telescoape, mecanismul de directie.In concluzie distrug un bun personal pentru care multi dintre noi am muncit din greu ca sa ni-l putem permite.
Vrem revenirea la vechile limitatoare care nu sunt asa de daunatoare masinilor. Cosilierilor care au fost de acord cu montarea acestor limitatoare sa le fie imputate,a nu se uita ca toti acesti domni consilieri au fost votatati de catre noi. Asteptam mai mult de la ei...

Musafir

#58

2015-05-05 19:00

Oare eu ca şi femeie gravidă pot conduce în maximă siguranţă cu aceste limitatoare de viteză ? Răspunsul este NU :)) dar tot eu femeie gravidă pot parca pe locul de handicapaţi pentru că nu există în oraş un loc destinat femeilor gravide. Mulţumesc frumos !

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-05-05 19:05



Musafir

#60

2015-05-05 19:10

Bine ca avem limitatoare ,dar nu se vad masinile cu numere rosii care au transformat parcarile din Deva in targ de masini ...


Musafir

#61

2015-05-05 19:15

 Poate daca vom trimite facturile cu reparatia masinilor defecte din cauza limitatoarelor,, d-nului primar si consilierilor sai "se va renunta le ele...


Musafir

#62

2015-05-05 19:16

O mare prostie aceste limitatoare,eu nu am vazut asa ceva in strainatate,simti ca ti se dezmembreaza masina cind treci peste ele.

Musafir

#63

2015-05-05 19:19

Cred ca ar trebui sa ne ceara si noua, contribuabililor ,parerea pentru ce se face in acest oras, in care locuim si in care paltim taxe.Cand ii votam ne promit sa tina seama si de parerile noastre, chiar sa ne reprezinte si sa ne ajute.Multumesc.


Musafir

#64

2015-05-05 20:46

pentru ca este imoral si ilegal ce face primarul, nu are nici o justificare in montarea limitatoarelor este furt ar trebui sa depunem si o plingere penala la dna

Musafir

#65

2015-05-06 06:01

Sunt de acord doar in cazul scolilor si gradinitelor!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-05-06 06:05



Musafir

#67

2015-05-06 06:22

Limitatoarele actuale aduc doar dezavantaje tuturor conducatorilor auto. In localitatea Cluj, puteti sa vedeti un model de limitator de viteza cu adevarat performant. Oare de ce nu se adopta si la noi exemplele care deja au fost testate si functioneaza cu succes si in alte localitati? Daca se poate, de ce sa NU pierdem banii publici, ca ma apoi, sa o luam de la capat cu demontatul si remonatul altor inventii de la firme binevoitoare. Din pct meu de vedere, aceasta speta, demonstreaza din nou ca interesul autoritatilor locale este unul indoielnic, si se bazeaza doar pe diferite avantaje. Alta explicatie nu am! Jenant! Oare cand o sa vina cineva in fruntea urbei cu adevarat interesat de nevoile si cerintele cetatenilor din municipiul Deva?


Musafir

#68

2015-05-06 06:37

In principal ne stricam masinile, dar hai sa ne gandim in caz de urgenta, ambulantele ce fac? Ocolesc arterele unde sunt instalate astfel de "bijuterii"? ("bijuterii" - pentru ca au fost extrem de scumpe). Oare cum se simte cand treci cu o viteza de 50- 60 km/h intins pe targa in ambulanta? Cred ca sar si perfuziile din mana! Nu mai vorbim de minutele pierdute la franare pentru a trece peste ele care pot fi vitale in caz de accidente majore.

Musafir

#69

2015-05-06 17:25

ca imi rup suspensiile la masina !

Musafir

#70

2015-05-06 17:59

Aproape zilnic fac cate 150de km prin deva,de meserie find taximetrist si de fiecare data i "pomenesc" pe cei ce au pus sa monteze aceste....

Musafir

#71

2015-05-07 10:58

Aceste limitatoare sunt daunatoare autoturismelor si periculoase pt biciclisti si motociclisti.in afara de faptul ca aduc daune ele nu sunt nici semnalizate nici reflectorizante,lucru foarte grav.trebuie facut cevaz sdi pt pietoni,dar nu poti proteja ceva distrugand altceva.daca nu sunt gropi sunt canale,dacas nici una nici alta nu intalnesti,atunci dai de aceste ''tzatze ale lui margineanu''!avem un oras frumos,incetati sa va mai bate-ti joc.noi v-am ales sa faceti lucruri bune in interesul populatiei si urbei,nu in intereseul vostru.ne-am saturat de aroganta dvs.de modul in care va face-ti datoria.multyumesc tuturor celor care semneaza.


Musafir

#72

2015-05-08 07:17

SA NE REPARE PRIMARIA MASINILE CA SE DUC BUCSE CAPETI DE BARA SI ASA MAI DEPARTE.

Musafir

#73

2015-05-08 20:28

pentru ca m-am saturat sa imi zgudui masina aiurea si pt ca am inteles ca au costat enorm de mult aceste idiotenii

Musafir

#74

2015-05-09 13:00

dupa ce iti strica masina te mai face sa si faci accident ..cand treci peste ele iti face volanu in toate directile
romanu

#75 hotii

2015-05-09 20:44

 un cotidian hunedorean a scris ca fiecare opritor de cauciuc a costat 233 de lei.Va rog spuneti-mi ca visez