Manifest pentru o televiziune fara mizerii

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Manifest pentru o televiziune fara mizerii

daniela.ivanov

#226 Re:

2015-04-23 12:42

#1: -  

 


Musafir

#227

2015-04-23 12:50

Pentru ca sustin initiativa!

Musafir

#228

2015-04-23 12:52

Dupa cum spuneati si voi sunt scarbit de emisiunile pline de fecale mediatice de care presa nu se mai satura. Eu inteleg ca pot schimba postul fiindca sunt stapanul telecomenzii dar deocamdata sunt roman si traiesc in Romania. Atata timp cat majoritatea posturilor de televiziune romanesti promoveaza incultura si mizerii mediatice nu pot sa raman indiferent. Va rog sa faceti ceva si sa schimbati atitudinea guvernului nostru si a CNA ului. Va multumesc!

Musafir

#229

2015-04-23 13:02

Nu accept sa vad cum posturile de televiziune promoveaza grotescul, nesimtirea, impolitetea, prezentand zilnic, obsesiv, niste personaje care lasa mult de dorit din punct de vedere al moralitatii, unele dintre aceste personaje prezentand deviatii de comportament evidente.
Stirile prezentate sunt jalnice, si se vede cum televiziunile nu manifesta impartialitate fiind aservite unor interese de grup, la care se adauga faptul ca important este sa incaseze cat mai multi bani...
De altfel, pana la reglementarea situatiei am renuntat sa mai urmaresc orice post tv de limba romana.

Pur si simplu imi este greata sa mai urmaresc linsajele mediatice, chestiuni care n-au nimic in comun cu interesul general.

Se intampla atat de multe lucruri in lumea asta dar nimeni nu le prezinta multumindu-se sa promoveze niste aspecte care n-au nimic in comun cu jurnalismul.

 


Musafir

#230

2015-04-23 13:11

Am semnat aceasta petiție pentru ca noi, romanii, sa putem avea televiziuni care promovează subiecte adevărate. Ar fi bine dacă ar putea fi televizate adevăratele valori ale romanilor, de la tradiții la cultura, de la copii la bătrâni. Romanii au uitat sa vorbească românește, deoarece așa e "cool", copiii nu mai merg cu colindul in preajma sărbătorilor (pentru ca părinții au uitat sa-i învețe tradițiile), nu mai cântăm in românește (engleza sau spaniola suna mai bine), nu mai cumpăram produse românești (pentru ca nu sunt "fashion")... Sunt multe subiecte ce ar putea fi televizate... Nu gunoaiele ce le vedem noi acum...
Ne mai minunam cand unii nu știu ce sunt alea puncte cardinale, sau pe ce continent ne aflam...dacă stau toată ziua cu ochii in televiziunile alea de 2 bani, ce difuzează numai porcarii si gunoaie...

Musafir

#231

2015-04-23 13:19

Sunt curios ce o sa iasa........
Mihai

#232 Mihai

2015-04-23 13:23

Nu semnez petitia nici de-al naibii. Decat sa dau putere unor parveniti numiti strategic intr-un organism comunistoid cu accente de cenzor la comanda, prefer sa ne scufundam in mizeria acestor emisiuni fara nici o limita a penibilului. Daca te uiti la asa ceva de bunavoie, meriti soarta pe care o ai, nu sunt eu salvatorul tau. Pentru asta, du-te si mai fa 3 cruci in autobuz cand vezi un acoperis aurit...


Musafir

#233

2015-04-23 13:26

Mi-e lehamite sa deschid televizorul. Pana si desenele sunt "contaminate" cu violenta si limbaj inadecvat!

Musafir

#234

2015-04-23 13:27

Ne-aude oare cineva?! JOS CENZURA

Musafir

#235

2015-04-23 13:28

Programele difuzate de unele televiziuni in anul 2015 sunt inadminisbile

Musafir

#236

2015-04-23 13:28

Sper sa aibă succes aceasta petiție.

Musafir

#237

2015-04-23 13:29

Pt stoparea mizeriilor si mediatizarii curvelor si nulitatilor de la tv. Sper sa reusiti. Bafta

Musafir

#238

2015-04-23 13:30

Imi permit sa completez ca pe langa oanenii normali din tara asta exista copii nascuti in capitalism care au NEVOI pe care noi parintii (pe jumatate capitalisti) incercam sau invatam sa le auzim , dar bunicii lor (din vremea comunista) nici nu vor sa accepte ideea ca un copil are nevoi de care trebuie sa tinem seama.Si tocmai aceasta generatie umple statisticile televiziunilor.Ei sunt cei care urmaresc doar genul de emisiuni cu scandal .Are oare cineva curajul sa-i reeduce printr-o emisiune pe acesti oameni si sa-i ajute sa se bucure de ultimii lor ani de viata integrandu-i in realitatea in care traiesc copii si nepotii lor?Chiar si noi , parintii suntem debusolati si avem nevoie de sprijin si din partea televiziunilor pentru a schimba sistemul de invatamant in care ne taram copiii.Avem nevoie sa ne reeducam si sa uitam de tehnicile de ''dresaj'' de care am avut parte in comunism.Sarcina parintilor nostri a fost mult mai usoara avand in vedere ca n-am avut atatea tentatii in jurul nostru, dar acum copiii nostri le au la tot pasul si noi avem nevoie de indrumari sa-i putem convinge sa aleaga varianta corecta.Ajuta-ti-ne, va rugam!Intoxica-ti-ne, va rugam ,cu metode de educatie si tehnici de reeducare!Provincia e cu 10 ani in urma in toate privintele.Va multumesc anticipat !O mama ingrijorata de viitorul pe care-l pregatim copiilor nostri.

Musafir

#239

2015-04-23 13:32

Sa scapamde prostia difuzata la tv ,ce retardeaza tinereii din ziuade azi

Musafir

#240

2015-04-23 13:35

daca nu puteti inchide mizeriile care ruleaza micul ecran arde i la buzunar in fiecare zi amenda cea mai mare si sa vedeti rezultatul dar eu cred ca nu vreti sa deranjati anumite persoane daca asa i rusine sa va fie CNA

Musafir

#241

2015-04-23 13:40

Nu am cuvinte...

Musafir

#242

2015-04-23 13:49

Brabo. Hai sa schimbam ceva.

Musafir

#243

2015-04-23 13:49

Pt exterminarea mizeriilor televizate
klll

#244 Emisiuni

2015-04-23 13:52

Asi dori pe viitor sa vad o emisiune decenta. Viitori nostri copiii vor fi spurcati de mici si nu vreau asta.


Musafir

#245

2015-04-23 13:53

Pentru ca vreau sa contribui la vindecarea societatii, starea mea de bine implica o societate sanatoasa

Musafir

#246

2015-04-23 13:57

Am ajuns sa ma uit pana si la meciurile in direct pe mute, pt ca oamenii de presa confunda sportul cu cancanul

Musafir

#247 Re:

2015-04-23 13:58

#2: -  

 Partea diametral opusa nu este religia, ci educatia. Educatia adevarata si de valoare, cultura. 


Musafir

#248

2015-04-23 13:58

Mizeriile nu au ce căuta intr-o societate sănătoasă.

Musafir

#249

2015-04-23 13:59

Pentru ca imi e scarba de toate aceste ,,vedete'' promovate ca adevarate valori.

Musafir

#250

2015-04-23 14:00

nu am televizor - sincer consider ca aceasta petitie nu va schimba nimic.
Intr-adevar CNA este o insitutie de stat - si ar trebui sa functioneze ca atare nu marionete pentru politic sau orice altceva.
ar putea fi la fel de bine dizolvata .. macar nu mai dam banii pe o tampenie .. fara nici o functie ...