DN 204C - Vintila Voda - Bisoca - mai exista ?

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția DN 204C - Vintila Voda - Bisoca - mai exista ?

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-02-10 21:06


Ionel Trandafir

#2

2015-02-10 21:09

Semnez aceasta petitie fara ezitare si cu speranta ca la carma judetului va sa vina in sfarsit conducatori cu drag de oameni si de locuri. Mai mult decat accesul catre natura si traditie, un drum mai inseamna si sansa la o viata mai buna pentru cei ramasi de veghe, parca pentru a fi siguri ca spiritul bisocii ramane viu si actual. Sa nu uitam ca sunt oameni care au nevoie de asistenta medicala. Ori cum poate fi aceasta acordata unor oameni catre care nu exista drum de acces. In mediul medicinei de urgenta se fac calcule si masuratori despre cat de repede se intervine la un caz de urgenta medicala, performanta interventiei situandu-se la nivelul catorva minute. Ei bine, imaginati-va o astfel de interventie la Bisoca ! Pare un exercitiu dificil de imaginat. As spune mai degraba, o gluma proasta..!


Musafir

#3

2015-02-11 07:28

Va doresc din suflet sa reusiti sa redati oamenilor din Bisoca, posibilitatea de a fi vizitati foarte des. Sunt minunati si o merita din plin.

Musafir

#4

2015-02-11 16:46

Doamne ajuta !!!
ilinca
Musafir

#5

2015-02-11 16:56

Aveti dreptate!Bisoceanca sunt si eu,dar cu toate ca-mi iubesc si ma atrag locurile unde am vazut lumina zilei,de multe ori renunt la o calatorie in satul meu ,Sarile Lungari,doarece nu mai pot ajunge nici pe jos ,datorita acumularii de apa ce a blocat accesul la fostul drum.Nimeni nu aude ,nimeni nu vede.Fostul drum este distrus sistematic de utilajele grele, care, cara si cara, de ani de zile ,padurea..tocmai datorita defrisarii totale a padurii au loc alunecari de teren ,iar drumul este inexistent.Multumim aticipat celor care ne va auzi strigatul disperat!


Musafir

#6

2015-02-11 17:15

Sper sa putem face ceva sa salvam acel loc minunat.

Musafir

#7

2015-02-11 17:24

pacat de aceste locuri si de peisajele mirifice.

Musafir

#8

2015-02-11 19:58

Imi doresc repararea acestui drum pentru a putea merge mai des la bunica mea.

Musafir

#9

2015-02-12 00:22

cred ca este cea mai napastita comuna, stiu ca este fief  pesedist, probabil isi merita soarta, este necesara o schimbare, comuna are ca resurse, lemn faneata, islaz, fructe, acolo nu exista o piata organizata, nu exista centre de colectare a,lemnului de foc, animalelor, laptelui, fructelor si asa mai departe,

 


Musafir

#10

2015-02-15 18:27

Petitia ca petitia, mai important este cum ajutam bisocenii nostril sa nu fie pacaliti iar cu cheltuieli exorbitante pentru realizari infime...
Euuuu

#11

2015-02-17 09:02

Sa de-a bunul Dumnezeu sa se faca acest drum sa pot merge mai des sa imi vizitez familia. Acum cativa ani mergeam la Bisoca de 2 ori pe luna iar acum abia daca mai ajung o data la 2 luni din cauza drumului....

Ely

#12

2015-02-18 08:33

Administratia comunei Bisoca NU EXISTA,altfel nu se explica! CJ nu a acordat niciodata atentie acestui drum, tocmai din cauza faptului că primaria locala nu a insistat .

CNSC

#13 De la Consiliul National al Societatii Civile

2015-02-21 18:42

Buna ziua domnule profesor si stimati semnatari ai petitiei,

Consiliul National al Societatii Civile (CNSC) va ofera doua modalitati de a va promova localitatea natala si de a va ajuta concetatenii, astfel:

  1. Portalul de Internet al CNSC (http://cnsc-forta3.blogspot.ro/), in care fiecare comuna din Romania detine cate o pagina dedicata;
  2. Casa de Ajutor Reciproc Coeziunea Sociala (http://car-coeziuneasociala.blogspot.ro/), asociatie care va avea reprezentanti in toate cele 3180 de comune, orase si municipii ale tarii.

Asteptam sa ne trimiteti adresele dvs. de e-mail pentru a va loga la paginile dedicate localitatilor dvs. Articolele si anunturile pe care le veti posta pe aceste pagini vor fi trimise prin e-mail de catre CNSC, saptamanal, la toate primariile si consiliile locale din tara, precum si la principalele institutii media, asa cum se va intampla si cu aceasta petitie.

Impreuna vom fi mai puternici!

Cu stima,

CONSILIUL NATIONAL AL SOCIETATII CIVILE, Dumitru Rinciog Telefon: 0736600961, 0736600973, 0736600974 Fax: 0314379582


Musafir

#14

2015-02-21 19:24

Cine a avut posibilitatea sa viziteze aceasta localitate, a avut prilejul sa i se ofere o priveliste rara: toata valea superioara a Ramnicului, cuprinzand toate localitatile, fiecare cu farmecul sau. Va asigur ca orice roman ar fi bucuros sa vada o astfel de priveliste minunata. Nu va lasati bisoceni!

Musafir

#15

2015-02-25 02:39

Autoritatile competente sa isi faca treaba noi alocam bani la bugetu de stat si hotii din parlament si primarii iifura mai bine sar omora toti sa scapam tara de hoti ei neau bagat in faliment si datorii de miliarde de euro

Musafir

#16

2015-02-26 11:25

Cred ca este o initiativa buna si ar trebui sustinuta de mai multe persoane, nu doar de acelea care CHIAR folosesc acest drum. De asemenea, as dori sa sugerez o revizuire a acestui site/petitii, intrucat exista greseli de ortografie. Toate cele bune!


Musafir

#17

2015-03-05 16:59

felicitari initiatorilor.

Musafir

#18

2015-03-09 02:59

IN ACEASTA TARA COPII NU AU NICI O VALOARE AU VALOARE CAMATARIA LEGILE CARE AJUTA PARLAMENTARII SA TRAIASCA BINE IN ACEASTA TARA NOI SI COPII NOSTRI SUNTEM NISTE SCLAVI EU AM DOI COPII DE 21 RESPECTIV 19 ANI NU AM PUTUT SA LE OFER MARE LUCRU DEOARECE AM CREDITE LA BANCI ALTI HOTI CARE NE-AU DUBLAT CREDITELE SI NOI CA SI VOI INCERCAM PRIN PETITII MITINGURI SA SENSIBILIZAM GUVERNUL DAR PANA ACUM NIMIC DAR VOM MERGE MAI DEPARTE ASA CA MERGE-TI SI VOI NU RENUNT-ATI POATE SE VA FACE CEVA MULT SUCCES SI DOAMNE AJUTA

Musafir

#19

2015-03-09 12:45

Avem acelasi tel lupta cu morile de vant lupta cu statu cu legile hotilor cu camataria bancilor etc dar mergem inainte bafta

Musafir

#20

2015-03-10 08:34

Trebuie urgent intervenit. A ajuns mai rau decat era inainte de modernizare, incepand din 1968.

Musafir

#21

2015-03-29 12:26

Am fost pe acolo, prin Bisoca, de două ori, cu motocicleta. Un loc foarte frumos, din păcate în paragină. A doua oară când am fost mi-am adus aminte un nume de povestire, de când eram elev de şcoală generală, "Pe plaiurile Bisocii". Am căutat acsă şi am găsit că cineva scrisese despre frumuseţea acelor locuri: Alexandru Odobescu.
Marius

#22 Vrem asfalt la Bisoca

2015-04-28 08:02

Poate guvernantii nu cunosc, Bisoca este o zona locuita cu oameni care au nevoie de civilizatie


Musafir

#23 Re: De la Consiliul National al Societatii Civile

2016-05-08 21:14

#13: CNSC - De la Consiliul National al Societatii Civile 

 Aveți impresia că primăria sau consiliul local nu știu despre situația prezentată? Și vai, ce surpriză vor avea!!!!!!

 

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-10-31 12:40