Refacerea sediului Institutului de Cultura Fizica,Bucuresti

Mircea Olaru
Autorul acestei petitii

#1

2015-01-07 20:52

Invit toti colegii din atatea generatii de studenti si proefsorii activi sau pensionari sa contribuie la difuzarea cat mai larga si rapida a acestei petitii; o voi publica si ca 'Eveniment' pe pagina mea de FB Va multumesc
Un an plin de reusite va doresc - ICF URA !!!

Musafir

#2

2015-01-08 22:32

IEFS 1973, Ura!
scanave

#3 ONEF, ICF, IEFS, ANEFS, UNEFS ....

2015-01-10 13:58

cam multe schimbari; ar fi bine sa ne stabilim mai corect 'strategia'; este 'CULTURA' sau sunt 'EXECITII"... ? Eu as inclina pt "CULTURA" + Specializarea, care definesc exact profilul absolventului...

Infine mai putem discuta,

 

O zi buna la pretinii mei,

 

M.Olaru , promotia 1963 / azi - 10 01 15 Buc.


Musafir

#4

2015-01-23 15:55

Fauritorii sportuluiRomanesc, merita un lacas decent !!!

Musafir

#5

2015-01-24 15:03

Am terminat IEFS in 1982 coordinator Profesor Roibu Ma numeam inainte de casatorie Ene Cristinel Toate cele bune

Musafir

#6 IDEATICA PROIECTULUI CARE DESERVESTE REFACEREA INSTITUTULUI

2015-01-29 10:09

abcdef abcdef

IDEATICA  PROIECTULUI  CARE DESERVESTE REFACEREA INSTITUTULUI

 In perspectiva dezvoltarii Petitiei : ICF URA [Refacerea ICF] noua forma a insittutiei va fi una complexa; in perimetrul ei se vor concentra toate fortele si formele ale suprastructurii EFS din Romania: incepand cu Min. Sportuui, Institutul de medicina Sportiva, Centrul de Cercetari EFS (sala mare de Congrese), salile (numeroase) de practica EFS+bazine de inot), Caminul studentesc, Cantina-Restaurant, Sali de cursuri si seminarii; la exterior – terenuri pt diferite activitati in aer liber: teren de fotbal, de handbal, de volei, de tenis, locuri de agrement, si anexe(parcari, alte utilitati, etc)

Similar Catedralei Neamului – Complexul EFS va avea 3 corpuri de cladire (in forma literelor - E., F., S.+terenuri in aer liber/ anexa) care vor ocupa toata partea din spatele Parlamentului > Marriot, cele 3 cladiri vor avea cate 8-10 etaje astfel ca din spatiu sa fie vizibile cu un pronuntat carater estetic-arhitectonic, care poate concura cu alte constructii interesante {vezi Opera din Sydney sau alte genuri de cladiri 'brand'}

Stoianov ion

#7

2015-01-31 17:28

Avem nevoie de mai multa sanatate adica miscare ,semnez cu mare drag ,Succes


Musafir

#8

2015-02-01 18:22

abcdef abcdef

DE LA APRECIEREA ‘AMBASADOR’... LA SPORTUL ROMANESC IN DERIVA,

------------------------------------

IDEATICA PROIECTULUI CARE DESERVESTE REFACEREA INSTITUTULUI

.............. Ocazia de a reface sediul acestui veritabil ‘ambasador roman’ necesita realizarea unui grup statuar cuc ei doui mari corifei Evanghelie Zappa si Constantin Kiritescu inconjurati e un portal cu cele mai reprezentative realizari ale sportului romanesc, inclusiv absolventi de ICF [incepand cu Hagi, Nadia, Ivan, Belu-Bitang,, s.a., alesi prin referendum national]


Musafir

#9

2015-02-02 16:01

doresc sa pastram si sa reconstuim valoarea.

Musafir

#10 Petitia de suflet ICF URA !!!

2015-02-06 17:30

maine se implineste o luna de zile de cand am lansat petitia; avem 111 semnaturi, adica osutaunspe semnaturi - putine, rusinos de putine

Cred ca am gresit punindu-ma eu primul, trebuia sa nu fac asa dar acum e prea tarziu.... fiecare cu greselile lui... o seara buna si euc red ca toti cei 111 ar trebui sa adune fiecare cate 111 semnaturi si asa ar mai iesi ceva....; voi ce parere aveti...'drajilor ciocoflendenri ce sinteti'... o seara buna - 'intzelesutu-mati' ca eu mis din Cluj dupa Manastur...

 

 


Musafir

#11

2015-02-13 17:30

...daca proiectul este necesar si oportun pentru tara, sunt de acord cu aceasta petitie

Musafir

#12

2015-02-14 07:40

Sportul romanesc este drapelul national ce n-a putut fi ingropat, doar furat.

Musafir

#13

2015-02-14 15:29

La cît de mult au furat aleşii prostimii fudule, ce mai contează acolo, o nimica toată, de la buget, pentru refacerea unui sediu indispensabil unei asemenea activităţi importante pentru prezentul şi viitorul unei naţii cu pretenţii şi drepturi?!

Musafir

#14

2015-02-16 12:16

Cand s-o desfiintat efectuarea obligatorie a stagiului militar, Armata trebuia sa dea celor de la Sport si Educatie cca 30% din bugetul lor, pt ca 'instructia' sa se faca totus; au facut ce-a facut si ceausescu, adica in loc de daramat biserici au daramat un neam !

 


Musafir

#15

2015-02-21 20:01

Mi-as dori ca sportul romanesc sa fie sustinut, astfel incat sa ajunga sa existe si sa aiba un cuvant de spus macar in Europa, daca nu in lume... Mi-as dori sa nu mai plece copiii in tari straine in cautarea a ceea ce nu gasesc aici...