Judecarea dosarului Revolutiei din 1989

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Judecarea dosarului Revolutiei din 1989

Calipso

#1

2014-12-23 21:01

Prestatia din 22 decembrie de la TVR 1 a capilor de afis ai Revolutiei din 1989 a fost previzibila: jalnici cu totii, au ajuns sa isi creada propriile minciuni. Stim majoritatea cum stau lucrurile, trebuie insa facuta dreptatea mult-asteptata. Romania este inca bolnava de scenarita acelor zile. Mortii de dupa 22 decembrie 1989 apartin celor de ieri de la TVR1. "Vinovatii fara vina cer sa se faca lumina!".


Musafir

#2

2014-12-23 21:12

Ca participanta la acest eveniment major din Istoria recentă a Ro.doresc să știu cine au fost așa zișii teroriști,fiindcă eu am stat f.aproape de unul care in seara de 17 dec.pe Calea Girocului,se pregatea să incendieze un tanc abandonat de soldați.Probabil că la răcnetele mele,s-a trezit de sub influența drogului,avea niște ochi ca de taciune,sclipeau neverosimil,era imbracat la sacou și cravata,tuns corect,de parca atunci mergea la parada modei!Sărea in ochi ținuta lui,fața de noi care eram imbrăcați cu ce am apucat sa luăm la repezeala pe noi,ca să nu lăsăm tancurile spre centru.Cine erau acești tineri ?...erau la fel ca el,cei care au spart vitrinele magazinelor din centru,din Piața Operei.

Musafir

#3

2014-12-24 08:02

spanzurati cu totii.....cu teroristul de iliescu in frunte

Musafir

#4

2014-12-24 08:13

chiar daca ,era considerat un tiran ceausescu in primul rand era patriot,la fel ca si usla-sl care din cauza ca i-a desconspirat pe militaru,iliescu,gelu voican si pe mai multi dizidenti, ca fiind agenti ai urss ,dupa preluare puteri de catre iliescu i-l numeste ilegitim ministru al apararii pe, degradatul si decazutul in toate drepturile militare,pe corbul militaru o data ajuns in funcie nu a uitat sa i plateasca lui trosca ,nota de plata pentru demascare si insceneaza un macel in fata mapn ului-

Musafir

#5

2014-12-24 12:49

Poate acum justitia sa aiba curajul sa se "atinga" de criminalul nr 1 al revolutiei - Iliescu

Musafir

#6

2014-12-25 06:43

GRABITI- VA!!!!!!!!!!