Stopaţi abuzul împotriva lui Nicolae Băciuţ

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Stopaţi abuzul împotriva lui Nicolae Băciuţ


Musafir

#51

2014-12-22 22:37

Da,se pare ca nu am inteles nimic din internationalizarea asta prin care trecem.
Gabriela M.

#52

2014-12-23 13:24

Curaj, Nicu ! Nu mor caii când vor câinii. În pieptul tău bat zeci de inimi.


Musafir

#53

2014-12-24 02:38

NU ESTE PRIMA DATA CAND SE INTAMPLA ABUZURI DIN PARTEA UDMR!POATE SE VOR TREZI SI GUVERNANTII NOSTRI LA REALITATE!INTERESELE MESCHINE ALE POLITICIENILOR FAC JOCUL ACESTOR TRADATORI DE TARA!

Musafir

#54

2014-12-24 11:30

Trebuie aplicat si la noi cele spuse de Putin in Duma de Stat. Romania este locuita de cetateni romani indiferent de nationalitate. Cine nu se considera cetatean al acestei tari SA PLECE.
Daniel

#55

2014-12-24 11:37

Trebuie sustinut si la noi cele spuse de Putin in Duma de Stat. Romania este locuita in majoritate de cetateni romani indiferent de nationalitate. Cine nu se considera cetatean roman sa plece! UDMR ca un partid antinational sa fie scos in afara legii. Mai multa asprime in aplicarea legii pentru cei ce-i injosesc pe romani si sfideaza Constitutia Romaniel.


Musafir

#56

2014-12-24 21:05

Romanii sa-si vada interesul si sa militeze pentru realizarea lui. Sa iasa pentru totdeauna de sub ineptul principiu ca "merge si asa"...

Musafir

#57

2014-12-25 09:22

Cred ca UDMR ar trebui sa se stabileasca odata pentru totdeauna pe o linie politica.Trecand de la un guvern la altul numai pntru avantaje asta nu este prea serios.Eu cred ca ei nu mai au credibilitate nici printre maghiarii lor

Musafir

#58

2015-01-06 20:39


Domnule prim-ministru Victor Ponta!

Domnule ministru al Culturii - Ionuţ Vulpescu!



La 10 decembrie a.c., s-a petrecut ceva greu de înţeles într-un stat de drept, în acest secol 21 : printr-un act total abuziv, al fostei ministrese în funcţie doar câteva zile, Hegedüs Csilla, încă, în acea zi, la plecare, înainte de a zăvorî uşa şi a preda cheia, prin Ordinul nr. 282, din 10 decembrie 2014, transmis Direcţiei pentru Cultură Mureş, în data de 11 decembrie, prin fax, a dispus, fără niciun argument cât de cât plauzibil, detaşarea, pe şase luni, a directorului Direcţiei pentru Cultură Mureş, Nicolae Băciuţ, la Direcţia pentru Cultură Olt. Un act revoltător, sfidător, umilitor, de o obrăznicie udemeristă fără limite, un ordin aberant, sfidare a legii, ignorare a realităţii, măsură discriminatorie, greu de conceput într-un stat de drept, într-o ţară normală! Act abuziv, inadmisubil!

Musafir

#59

2015-01-09 21:41

Un abuz cras! Este ruşinos şi nu se justifică, domnule prim-ministru