RATC Linia 22

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția RATC Linia 22


Musafir

#26

2016-07-06 14:10

Aglomeratia din transporturile in comun (microbuze) la orele de varf este cosmarul oricarui om care nu detine masina personala si trebuie sa ajunga la servici sau in alte locuri la anumite ore. Doresc reintroducerea liniei 22, RATC, nu numai pt mine ci si pentru ceilalti.

Musafir

#27

2016-07-06 19:27

Oameni cu mulți banii si cu pile sus puse cam greu de schimbat , dar dacă primarii din aceste localității se implica poate se face ceva!!
BauBau

#28 la puscarie !

2016-07-07 04:52

pai ei stiu si cand au controale...sunt mana in mana....poze si inregistrari degeaba....nu ai un nr d tel afisat sa faci o reclamatie...si daca suni raspunde dispecerul care bineinteles e coleg cu soferul si nu le atrage macar atentia. In legatura cu ratc-ul ii va fi foarte greu sa intre pe str. Liliacului din Lumina:)

Sandu

#29 Lasa de dorit trasportu in comun

2016-07-07 10:43

As dori sa se bage autobuze cum erau inainte  nu microbuzele alea ca nu ai loc sa te intorci nici autocare nu vreau sa fie bagate sa se bage autobuze cum e  43, 42 alea sunt cele mai bune 


Musafir

#30

2016-07-07 12:41

Deoarece astept foarte mult un mijloc de transport călători. Nu ajung in timp util la serviciu!!
Sunt puține mijloace de transport, pe ruta Constanta- Lumina, nu este loc suficient......


Musafir

#31

2016-07-07 12:49

Transportul in comun, Constanta- Lumina, lasa de dorit. Aveam pretentii, dar ......acesta este nivelul la care putem ajunge!! Rușinos

Musafir

#32

2016-07-07 15:20

Actualmente transportul de persoane pe ruta Navodari-Constanta se desfasoara in conditii inumane - foarte aglomerat.

Musafir

#33

2016-07-07 15:22

M-am săturat de aglomerația din mijlocul de transport de pe ruta 22B , sub orice critică , este inacceptabilă situația .
alex

#34

2016-07-07 15:57

Cu toate ca-mi doresc, asa ceva este greu sa se intample, deoarece o parte din directorii care conduc RATC au actiuni si la Metropolitan pentru linia 22-22B, iar intereseul lor este acela de a obtine banii pe bilete si nu de a merge, uneori moca. In plus, tariful unei calatorii in prezent este de 3,5-4 lei, dublu fata de pretul unui bilet RATC, iar acestia din urma au un tarif standard in privinta biletului, indiferent de ruta si distanta parcursa. 

UN CALATOR

#35

2016-07-08 04:51

Pentru a se putea reveni la traseele vechi ale RATC, ATREBUIE SCHIMBATA LEGEA, RATC ESTE REGIE DE TRANSPORT LOCAL, NU JUDETEAN, SI AICI SE TERMINA TOTUL, PETITIA TREBUIE FACUTA PENTRU SCHIMBAREA LEGISLATIEI

Danut.

#36

2016-07-10 13:57

Desfiintati aceasta mafie din transortul de calatori. Sunt o rusine a sistemului atata timp cat nu respecta nici o lege in trafic si de siguranta. Toti tiganii sau facut soferi de microbuz si se comporta ca tiganii, exceptie cei ce au un comportament de bun simt. Politia se face ca nu ii vede , probabilca mananca si gura lor din aceasta afacere , altefel nu se explica aceasta nepasare totala, pana cand nu se intampla o tragedie. Autoritatile locale din toate localitatile,  dorm in nesimtirea caracteristica si noi tragem ponoasele. Daca vor sa mai functioneze sa le fie limitata viteza maxima la 50 KM/H fara exceptie, iar daca este prins cu mai multe persoane decat locuri pe scaune, anulat permisul de conducere definitiv. Cei ce folosesc aceste masini ar trebuii sa i-a primii atitudine si sa nu permita abateri de la nr de locuri si viteza, sa sune imediat la politie sau 112.


Musafir

#37

2016-07-11 16:37

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt satul de furturile din banul public. Bilete nu...transport calatori in conditii de marfa...precum cartofii...lipsa de bun simt si profesionalism din paetea cobducatorilor auto...timpii foarte mari de deplasare din Lumina in Constanta, cu o viteza ce nu depaseste 10km pe ora decat la cismea....curse sinucigase intre soferii firmelor pentru furtul de calatori, iar cei cu abonament lasati pe jos pentruca se prefera cash-ul. ca sa poata fura soferii. Vrem RATC urgent


Musafir

#38

2016-07-12 06:21

Astazi 12.07.2016 , la ora 9 fara 20 , in ultima statie din Ovidiu erau pe putin 25 de persoane , care asteptat . Norocul meu ca am fost liber . Dar daca eram acolo , la cat oare ajungeam la munca ???
Florin

#39

2017-02-01 10:03

Au trecut 3 microbuze semigoale si niciunul nu a oprit in fata spitalului OCH cu toate ca am facut semn cu mult timp inainte. "Multumesc frumos."