Referendum limitare privilegii parlamentari

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Referendum limitare privilegii parlamentari


Musafir

#2301

2016-08-04 19:36

Parlamentarii sunt alesi de popor si trebuie sa lucreze in slujba poporului.Poporul reprezinta patronatul pentru parlamentari si de aceea poporul este acela care este indreptatit sa stabilesca regulile tuturor jocurilor si nu invers,deoarece poporul plateste.A venit vremea ca poporul sa se mai destepte,iar domnul presedinte sa convoace de urgenta acest referendum.

Musafir

#2302 Re:

2016-08-04 19:37


Musafir

#2303

2016-08-04 22:40

nu sunt de acord ca,porci sa se ingrase din bani mei!!!!!!!!

Musafir

#2304

2016-08-05 06:04

CCR este singura institutie a statului care ar fi putut anula pensiile speciale nesimtite ale parlamentarilor dar nu a facut-o. Poate cu ajutorul lui Dumnezeu si DNA vom scapa de parlamentarii spagari care luau bani cu rucsacul iar viitorul parlament va fi unul de oameni corecti si cinstiti care prima lege votata v-a fi anularea pensilor speciale ale mafiotilor, speram...


Musafir

#2305

2016-08-05 06:14

Conducatorii acestei tari (politicieni, parlamentari, primari, guvern, presedintie,etc) sunt total indiferenti la prezentul si viitorul acestei tari. Mai mult de atat, marea lor majoritate au interese directe (materiale sau de alta natura) si fac tot ce le sta in putinta ca prin nepasare (intentionata sau nu) sa fim aserviti si la cheremul intereselor straine de tot felul, respectiv economice, politice, miliitare, etc. Cu ajutorul acestui tip de "conducatori romani" se distruge incet dar sigur aceasta tara. Si noi cei obisnuiti avem partea noastra de vina. Poate intr-o zi vor iesi in fata acei oameni carora Dumnezeu le va lumina mintea, sa poata salva macar ce a mai ramas de salvat. POATE NE VOM TREZI PANA NU ESTE PREA TARZIU !          


Musafir

#2306

2016-08-05 16:18

Mi-e scarba saa vad ca sunt 500 de parlamentari care nu fac nimic pentru tara...in schimb fac afaceri cu familiile si prieteniii lor....Sa se treaca la 300 de parlamentari...sau am facut referendumul degeaba...

Musafir

#2307

2016-08-05 18:28

Am semnat pentru ca este necesar.

Musafir

#2308

2016-08-06 05:00

Pentru toate motivele expuse în conținutul petiției. S-a ajuns la un nivel de nesimțire de netolerat. Ar trebui sa ieșim în stradă!

Musafir

#2309

2016-08-06 21:34

Musafir #2308, nu este nevoie sa iesim in strada pentru ca avem de partea noastra pe cei mai buni senatori si parlamentari care vegheaza la bunul mers al tari, ii avem pe cei condamnati cu suspendare, pe cei care acum sunt cercetati dar inca nu sunt condamnati si pe cei care au lins smantana din ulcica lui Vantu iar acum sunt manjiti in jurul guri. Acestia vor lupta pentru drepturile poporului :) asa ca ramaneti in fata televizoarelor si priviti la cine a mai plagiat, cine a mai carat bani cu rucsacul si cine a mai retrocedat paduri pe bani frumosi pentru cocosi. Vizionare placuta


Musafir

#2310

2016-08-07 09:58

Pt.că la ei nesimțirea a ajuns la cote foarte alarmante,si urmăresc doar propriul interes!

Musafir

#2311

2016-08-07 11:36

CE SA MAI CEREM DE LA NESATUII, NESIMTITII, NEHALITII, NEAVENITII CARE ANI DE ZILE AU FACUT AFACERI IN INTERES PERSONAL, UNDE SE DEFRISA O PADURE ERA SI UN PARLAMENTAR IMPLICAT, UNDE SE RETROCEDA UN TEREN ERA SI UN SENATOR IMPLICAT, UNDE SE FACEA TRAFIC DE INFLUENTA ERAU TOTI IMPLICATI. ASTIA SUNT SI NU VOR SA LASE CIOLANUL ...


Musafir

#2312

2016-08-07 14:22

Iisus Christos a spus: lasati pe fiecare in nebunia lui dar voi credinciosilor aveti grija ce fapte faceti pentru ca fiecare va fi judecat din faptele lui !


Musafir

#2313

2016-08-08 06:00

Consider ca suntem egali ca si cetateni si in nici un caz parlamentarii nu au de ce sa aiba alte drepturi .

Musafir

#2314

2016-08-08 19:03

La alegerile din toamna vor fi tot aceiasi parlamentari pe liste cum a fost si la alegerile locale unde primari cu bube pe cap au fost trecuti pe liste si chear alesi. Visati la o societate mai buna dar nu va asteapta decat un rau tot mai mare de la an la an. Va aduceti aminte cum traiam in comunism, fara curent si caldura dar eram fericiti de sarbatori, radeam la locul de munca spunand bancuri despre Ceausescu, Paunescu, Itic si Strul. Traiam cu bucuria in suflet chear daca dupamasa pana seara n-i se lua curentul. Dar acum, acum la ce ne foloseste ca avem curent la discretie dar e scump ca dracu, la ce ne foloseste ca magazinele sunt burdusite cu alimente dar pline de E-uri care ne provoaca cancere, ce folos ca avem televiziune zi si noapte unde ne inspaimantam ca vin islamistii peste noi si sigur vor veni, la ce ne foloseste ca avem tehnica militara de la NATO cand am ajuns o tinta pentru rachetele rusesti si nu numai, la ce ne foloseste ca eu pot sa va scriu aici iar tot ce scriu si ce vorbesc este inregistrat de securitatea din intreaga lume, nu va foloseste la nimic pentru ca traiti in frica si teroare, nu mai aveti bucurie in suflet decat amaraciune si va ganditi ca apocalipsa se apropie. Traiti precum hotii care au cosmaruri ca vor fi prinsi desi voi nu ati furat nimic dar va ganditi ca nu va mai puteti plati facturile sau imprumutul de la banca. Dar fiti veseli si va bucurati ca inca nu va pot influenta gandirea citindu-va gandurile si inlocuindule cu altele pe placul lor, dar v-a veni si ziua aceea cand omul va fi doar o unealta, un robot care sa roboteasca fara a avea dorinte sau simtiri, slujind zii lumina pentru imbogatitii lumi care acum isi tes panzele de paianjen in care va fi omenirea. Bucurativa ca azi nu este ziua aceea dar maine cine stie si de venit sigur v-a veni. Si acum sunteti tristi ca parlamentarii nostri ciugulesc ce nu li se cuvine, acest lucru e mizilic pe langa ce v-a fi !!!


Musafir

#2315

2016-08-10 20:14

Salut pinguinilor ! Cand spun pinguini ma refer la Pinguinul Sef si gasca lui de pinguini, auziti, daca auziti inseamna ca stati bine cu vederea, am si eu o intrebare, din auzite stiu ca musulmanii si cu jidanii isi ingroapa mortii in aceeasi zi in care au dat coltul, ortodocsii si catolicii ii ingroapa a treia zi dupa scripturi, dar cei care poarta mortul doua saptamani din oras in oras ca la expozitie aceeia ce credinta au ??? Oare nu le este rusine sa tina mortul neingropat atata timp ? Oare astia se mai pot numi oamenii lui Dumnezeu, sau ai altuia. Rusine sa va fie ca ca purtati mortul din oras in oras precum o firma care-si face reclama cu produse. RUSINE SA VA FIE CA NU LASATI MORTUL SA-SI GASEASCA LINISTEA IN PAMANT A TREIA ZI CUM ESTE SFANTA RANDUIALA, IAR BISERICA ORTODOXA NU VA OBLIGA ASTA, RUSINE !!!


Musafir

#2316

2016-08-11 16:51

Am semnat această petiție pentru că avem în aspirațiile poporului român un parlament constituit din cetățenii săi cei mai merituoși,bine școliți,cu un mare simț al onoarei și al cinstei,din oameni modești cu un trecut exemplar în viața publică.
Nu mai vrem în parlament: minciuna,hoția,prostia și ignoranța,nu mai suportăm aroganța „prostului care nu este destul,dacă nu este și fudul”

Musafir

#2317

2016-08-12 20:03

Zilele acestea n-i se baga fortat pe gat lozinca DACA IN 90 VENEA MONARHIA LA PUTERE, ROMANIA AR FI FOST ALTFEL, adica pe un drum si un trai mai bun ! Pe naiba, in perioada interbelica cand inca mai aveam monarhie, taranul si muncitorul roman erau vai de capul lor in timp ce boierii, mosierii, clasa politica, ofiterii din armata si politie o duceau bine traind pe spinarea poporului in timp ce omul obisnuit trebuia sa fie sluga la unul dintre cei enumerati pentru a primi un blid de mancare. Romania ar fi fost mult mai bine daca politia si securitatea si-ar fi facut datoria la locul de munca, mai exact daca erau lasati sa-si faca datoria la locul de munca de catre cei care au condus aceasta tara din 90' incoace. Dar niciodata nu este prea tarziu asa ca sunt bune si acum filajele facute in 2008-2015, cel putin de acum incolo institutiile statului sa-si faca datoria ca pentru aia iau salarii. Faceti curatenie in aceasta tara daca sunteti cu adevarat ROMANI iar cei cu "sange albastru" sunt si ei doar niste oameni iar fraza ca "e unsul lui Dumnezeu" sunt doar vorbe goale, nimeni nu e mai presus in ochii lui Dumnezeu caci tot omul este egal in fata lui si toti suntem creatia lui. Iubiti adevarul si dreptatea, incercati sa faceti bine in fiecare zi, nu mai umblati ca nebunii dupa averi nemeritate ca uite vine DNA si va confisca conacele. Puneti cinstea pe primul plan si toti vom fi regi in tara noastra ca toti avem acelasi sange, doi ochi, doua urechi, e.t.c. IUBITI ADEVARUL SI CAUTATI DREPTATEA iar Romania se v-a ridica din mocirla !


Musafir

#2318

2016-08-22 11:15

DE UNDE MAMA VOASTRA DE HOTI AVETI MOSTENIRI CAND VA IA DNA LA PURICAT ? UNUL A AVUT O MATUSA, ACUM ALTUL A AVUT O BUNICA TOATE VAI DE CAPUL LOR, MURITOARE DE FOAME DAR V-AU LASAT MILIOANE DE EURO DE V-ATI FACUT PALATE. JEGURI CE SUNTETI.


Musafir

#2319

2016-08-22 13:21

DACA POLITIA PRINDE IN TARG UN VANZATOR DE MONEDE VECHI PENTRU CARE NU ARE DOCUMENTE DE PROVENIENTA, MONEDELE SUNT CONFISCATE IAR VANZATOTUL ARE DOSAR PENAL. DACA UN MAFIOT ISI FACE O VILA SI SPUNE CA ARE BANII MOSTENITI DAR FARA ACTE LEGALE FACUTE, CE SE INTAMPLA.... AVOCATII CER CA DNA "SA DOVEDEASCA" CA BANII NU SUNT MOSTENITI... ATI AUZIT DE AL CAPONE ? UITE CA SA REANCARNAT IN ROMANIA IN MAI MULTE EXEMPLARE.... VAI DE MAMA VOASTRA LA JUDECATA DE APOI MAFIOTILOR !


Musafir

#2320

2016-08-22 14:49

1. Pentru a se respecta rezultatele referendumului
2. Marea majoritate a parlamentarilor pe langa ca nu participa la sesiuni nu au nici o inutiativa (v)

Musafir

#2321

2016-08-26 06:08

meritam o clasa politica decenta
ar trebui sa incepem sa o civilizam

Musafir

#2322

2016-08-26 07:30

Pentru ca imi doresc la conducerea tarii oameni cinstiti, educati si care sunt experti in domeniile in care activeaza.
Octavian Georgescu
Bucureşti

#2323

2016-08-26 16:00

Susţineţi contestarea pensiilor parlamentarilor "speciali"!
- vă invităm a (vă) informa, a veni şi a contribui la eveniment
https://www.facebook.com/cultivatiromania/videos/565439856967699/


Musafir

#2324

2016-08-27 09:13

Din convingerea ferma ca am gresit atunci cand nu am luat pozitie, sa apar o idee, o cauza, un OM,...sper acum, dupa ani de cautari, sa am puterea de discernamant, sa schimb ceva in bine si pentru "generatia de sacrificiu", iar urmasii loviturii de stat sa plateasca; depinde doar de noi, de fiecare din noi sa luam ATITUDINE, caci delasarea ne condamna definitiv :-)

Musafir

#2325

2016-08-27 10:01

Regretatul actor Marin Moraru spunea intr-un interviu: - de mers la vot, merg, dar nu am pe cine sa aleg !!!

Asa si este, pe cine sa alegem cand pe lista sunt aceiasi mitocani de la revolutie incoace si care mor isi lasa in loc, fiul, nepotul, finul, sau alte nemuri...