Solicităm Presedintelui sa ignore petitia pentru botez

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Solicităm Presedintelui sa ignore petitia pentru botez


Musafir

#1

2014-11-18 12:33

ce porcarie

Musafir

#2

2014-11-18 13:09

Consider ca religia este dreptul privat al fiecarei persoane si nu are de a face cu competentele acestuia intr-un anumit domeniu.

Daca mergem la spital intrebam care e cel mai bun medic si nu care e religia acestuia.

Ma intereseaza cate face pentru tara presedintele meu, ce valori are si nu ce religie are si in ce zi se inchina.

Musafir

#3

2014-11-18 13:21

Mi-e ruşine cu compatrioții care cer aşa ceva... O grămadă de ignoranți frustrați cu un IQ mai mic decât al muştelor storcite pe parbrizul meu.

Musafir

#4

2014-11-18 13:41

Botezul corect este cel scriptural.Botezul ortodox nu este scriptural/deci nu este corect/deci nu este valabil!Asa ca/domnul presedinte Iohannis/sa nu accepte acest botez!Il rog din suflet!M
ultumesc!

Musafir

#5

2014-11-18 13:57

Nu pot sa cred ca mai sunt oameni care se cred in evul mefiu

Musafir

#6

2014-11-18 14:18

ma, voi v-ati dilit?

anonim

#7

2014-11-18 14:27

ce prostie!! voi chiar nu ganditi


Musafir

#9

2014-11-18 14:45

Nu vad nici o regula biblica, este o simpla traditie. Nu cred ca in Biblie spune ca numai daca esti crest in ortodox (crestin bun), alt crestin ortodox se poate ruga pt el, stiti CE spune biblia? Sa va rugati pentru conducatorii vostrii, nu zice nimic de confesiune

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-11-18 15:09


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-11-18 15:11



Musafir

#12

2014-11-18 15:20

Noi, românii, suntem singurul popor latin de religie majoritar ortodoxă și vedem ce păcătoasă e religia asta în comparație cu alte religii! Mergi la așa zisul părinte și pentru o anumită sumă de bani el poate să se roage ca o anumită persoană sau chiar o anumită familie să fie blestemată chiar și pentru mai multe generații! Halal religie, halal popi! Slujitori veritabili ai Satanei! În plus când îi auzi cum cântă la slujbe, parcă totul pare o imitație de slujbă de la arabi, ăia cântă prelungind vocile lor sus și jos fără întrerupere! Mai pe scurt toată religia ortodoxă îmi aduce aminte de JIHAD! Mă bucur foarte mult că m-am convertit la religia catolică și am lăsat în urmă religia ortodoxă! Iar acum mi-e dat să citesc că unii vor ca domnul președinte Klaus Iohannis să se convertească la religia ortodoxă? Cât de proști pot fi acești oameni?


Musafir

#13

2014-11-18 15:26

cum sa ceri asa ceva? Eu imi aleg religia sau credinta, nu altcineva. Pacat ca bebelusii nu pot refuza botezul in apa. Botezul se face la maturitate, cand intelegi despre ce e vorba.

Musafir

#14

2014-11-18 15:36

Personal nu as vrea sa asociez biserica cu nimic, cu atat mai mult cu președintele țării

Musafir

#15

2014-11-18 15:40

Hai sa nu fim absurzi.

Musafir

#16

2014-11-18 15:40

De ce semnez petitia asta? Pentru ca ideea proprie sa impui unui om sa te alaturi unei religii doar de dragul masei este un concept retardat, stupid si fascist.
De ce dracului mai credeti ca cei din vest de considera un popor de barbar? Chiar ma intreb.

Nu exista nici un motiv pentru care Klaus ar trebui sa se alature unei religii asa de frustrate. Carol I a fost catolic si a trait toata domnia sa ca si catolic, nu ortodox. Oricine pretinde ca toti presedintii trebuie sa fiu ortodoxi sunt niste imbecili si mintea incuiata undeva pe la secolul 10.

Obama este musulman si nimeni nu arunca cu pietre in el. Nu sunt in orientul mijlociu, aceasta tara nu este o tara araba. Deal with it! Suntem in sec.-ul 21, fiecare are dreptul la propriile sale alegeri.

Anonymous

#17 Constitutia Romaniei

2014-11-18 15:41



Unitatea poporului şi egalitatea între cetăţeni ARTICOLUL 4
(1) Statul are ca fundament unitatea poporului român şi solidaritatea cetăţenilor săi.

(2) România este patria comună şi indivizibilă a tuturor cetăţenilor săi, fără deosebire de rasă, de naţionalitate, de origine etnică, de limbă, de religie, de sex, de opinie, de apartenenţă politică, de avere sau de origine socială.

 
Cetăţenia ARTICOLUL 5
(1) Cetăţenia română se dobândeşte, se păstrează sau se pierde în condiţiile prevăzute de legea organică.

(2) Cetăţenia română nu poate fi retrasă aceluia care a dobândit-o prin naştere.

 
Dreptul la identitate ARTICOLUL 6
(1) Statul recunoaşte şi garantează persoanelor aparţinând minorităţilor naţionale dreptul la păstrarea, la dezvoltarea şi la exprimarea identităţii lor etnice, culturale, lingvistice şi religioase.

(2) Măsurile de protecţie luate de stat pentru păstrarea, dezvoltarea şi exprimarea identităţii persoanelor aparţinând minorităţilor naţionale trebuie să fie conforme cu principiile de egalitate şi de nediscriminare în raport cu ceilalţi cetăţeni români.


Musafir

#18

2014-11-18 15:45

România este un stat secular, laic, care nu are o religie de stat. Conform art. 29.5 din Constituția României, cultele religioase sunt autonome față de stat.

Sunt revoltata ca exista o petitie care solicita botezul ortodox al presedintelui Klaus Johannis. Daca se afla in exterior, vor rade toti de obscurantismul romanesc.
unuoptsapte

#19

2014-11-18 15:45

Sunteti penibili! Tipic romanesc.. cica nu poate fi pomenit la "S"fanta "L"iturghie!

Si iata ca, continuati cu amestecul religiei cu politica. Aa, si stati voi linistiti, ca nu veti rezolva nimic, spalaturi pe creier ce sunteti!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-11-18 15:46


Terente

#21 Simţul Umorului

2014-11-18 15:47

 se pare că este o calitate care lipseşte cu desăvârşire atât celor care au semnat această miştocăreală (căci asta e) cât şi celor care au comentat până acum. E la mişto, "deştepţilor", e la mişto. Prevederea era înscrisă în Constituţia din interbelic, şi făcea referire la Regele României. Care nu era ales. Petiţia respectivă, cu numele "Solicităm Botezul Ortodox al Președintelui (potrivit Legii Pământului)" e la oha.


Musafir

#22

2014-11-18 15:50

cred ca moderatorul acestui site ar trebui sa fie anuntat ca se incalca dreptul omului si sa anuleze acea petitie in care se cere botezul

 


Musafir

#23 Re:

2014-11-18 15:51

#13: -  

 Corect ! In Biblie spune " Sa fiti puri ca un nou nascut (..)" si ei zic de pacatu stramosesc ,vai s-amar.


Musafir

#24

2014-11-18 15:54

Cretin a putut fi ala care a inceput prima petitie pentru convertire !!!

Musafir

#25

2014-11-18 15:58

asa de Mickey, pt ca urmatoarea tinta e BOR