Viața unui om nu ar trebui să coste permisul altuia. Modificați legea pentru șoferii de ambulanță care salvează vieți!
Comentarii
#52
Viata uneui om este prioritara!Ana Maria Popa (Sebes, 2025-06-09)
#57
Pentru ca nu trebuie sa așteptăm pana cineva mai este sancționat pentru ca încearcă sa salveze vieți.Gherman Ioan (Salistea, 2025-06-09)
#59
Sunt de acord cu petitia mentionata, si stiu cat timpse pierde la calea ferata, iar daca soferul se asigura cred ca se poate accepta ca in situatii de urgenta sa se treaca calea ferata!Anamaria Socaciu (alba, 2025-06-09)
#60
Pentru ca viața cetățenilor are prioritate..moral nu ai cum să stai să aștepți 10 minune până trece un tren în condițiile în care un om se zbate între viață și moarteMarius Gota (Alba iulia, 2025-06-09)
#65
Viata are prioritate !!Bogdan Roxana (Alba, 2025-06-09)
#73
Viața unui om nu ar trebui să coste permisul altuiaRobert Andrea (Aiud, 2025-06-09)
#84
Da semnezVintan Pavel ilie (Zlatna, 2025-06-09)
#85
Așa este corectUrban Vlad (Alba iulia, 2025-06-09)
#89
Schimbareeee!Grozav Marian (Ciuguzel, 2025-06-09)
#95
Viata este mai importanta decat unele legi aberanteEstera Luca (Alba Iulia, 2025-06-09)
#103
Vreau să îți transmit cele mai sincere aprecieri pentru acțiunea ta rapidă și decisivă în salvarea acelei vieți. Gestul tău nu doar că a făcut o diferență enormă pentru persoana aflată în nevoie, dar a și demonstrat angajamentul și profesionalismul de care dai dovadă zi de zi.Echipa este mândră să te aibă alături, iar eroismul tău nu trece neobservat. Continuă să inspiri și să oferi speranță, așa cum ai făcut acum.
Elena lungu (Sebeș, 2025-06-09)
#112
Așa este corect. Nu e normal că șoferul.ambulantei sa fie sancționat. In plus, la bariera respectiva se sta mult deoarece trenurile merg cu 20km la ora fiind lucrau în zona de că doi ani.Cristea Marius (Aiud, 2025-06-09)
#120
Viața este mai importantă.Nicolae Marian (Alba Iulia, 2025-06-09)
#135
Creierul nu poate funcționa mai mult de 3-4 minute fără oxigen, iar în lipsa acestuia pot apărea leziuni grave și ireversibile !!FIECARE SECUNDĂ CONTEAZĂ !
Alexandra Farago (Aiud, 2025-06-09)
#147
Viata are prioritateGiurgiu Diana (Alba-Iulia, 2025-06-09)
#149
Viața omului are prioritate!Nu trebuie sa din stupizi in aplicarea legilor.
Mitea Savu (Albești, 2025-06-09)
#152
OrleaRazvan Iosif Orlea (Aiud, 2025-06-09)
#157
Viața unui om nu ar trebui să coste permisul altuia.Consuela Sandu (Teius, 2025-06-09)
#158
Acest șofer de ambulanta a pus un preț extrem pe viata lui luând decizia de siguranță pt a salva viata celui care era în pericol și fiecare secunda era vitala. Știu ce scriu și îmi asum. Respect profund șoferului și tuturor celor care îl susțin ❤❤❤🙏🙏🙏🙏❤❤❤Bobe Ioana (Alba-Iulia, 2025-06-09)
#167
Organele rutiere in zona Aiud fac abuz in serviciu, doresc ca viata unui om sa fie prioritara si acel politist sa fie sanctionatAndrei Savu (Ciumbrud, 2025-06-09)
#170
TrebuieBogdan Dahalean (Alba Iulia, 2025-06-09)
#173
Acest înger salvator sa gândit că în mâinile sale e viata unui om. Merită să rămână permisul la el.Ionela Irimie (Alba Iulia, 2025-06-09)
#175
Pentru ca sunt și eu la rândul meu Ambulantier la SAJ Alba și am fost și eu pus în fata faptului împlinit prin care am vrut și eu sa încalc legea mai mult decât deja o facem toți cei care încercăm sa ajungem în timp cât mai rapid la intervenție dar din păcate nu suntem ajutați de lege ce sa mai spun și de unii șoferi din trafic.Claudiu Călin Pastiu (Alba Iulia, 2025-06-09)
#182
Omul a incercat sa salveze o viataClaudia Mihacea (Aiud, 2025-06-09)
#187
Semnez pentru ca nu mi se pare normal ca in acest caz sa i se ia permisul, deoarece el a mers sa salveze o viata, nu sa se plimbe!Lazar Anca (Aiud, 2025-06-09)
#188
AmaliaAmalia Bic (Stremț, 2025-06-09)
#192
Viața unui om este mai valoroasă decât oriceMadalina Muresan (Aiud, 2025-06-09)
#199
Mi se pare eroic ce a facut acest sofer de ambulanta!!Aurelian Grig Alexandrescu (Craiova, 2025-06-09)