Petitieonline.com

Scoaterea vitiligo din baremul medical pentru candidații la Ministerul Afacerilor Interne (MAI)

Comentarii

#4

.

Ovidiu Adrian Candoi (Bucuresti, 2025-06-24)

#11

Discriminare

Andreea Bianca Neagu (București, 2025-06-24)

#12

.

Nadia Ileana Dumitrascu (București, 2025-06-24)

#29

Pentru ca nu sunt de acord cu termenii din România.

Bogdan Raduc (București, 2025-06-24)

#33

Sunt de acord ca Adrian sa intre in MAI

Maria Enache (Bucuresti, 2025-06-24)

#43

Am un prieten și vreau să-l ajut

Ioana Chivereanu (București, 2025-06-24)

#56

Ioana carmen mirea

Ioana carmen Mirea (Bucuresti, 2025-06-24)

#65

Toți suntem egali!

Alin Stancu (Craiova, 2025-06-24)

#69

Și eu sunt purtătoare de vitiligo de la 11 ani , efectiv mi se pare discriminare

Florina Ferăstrăoaru (Slatina, 2025-06-24)

#93

Fiul meu are vitiligo

Dana Serban (Bucuresti, 2025-06-24)

#94

vitiligo nu Este o boala si n.ar trebui oameni sa fie judecati pentru asta !

Marian Mihalcea (Ploiesti, 2025-06-24)

#101

Nu este corecta aceasta discrikinare

Daniela Rosca (Bucuresti, 2025-06-24)

#102

Semnez această petiție pentru că la rândul meu sunt diagnosticată cu vitiligo și această afecțiune reprezintă un impediment în ceea ce privește încadrarea unei funcții în structurile MAI și MApN.

Denisa Maria Pintea (Turda, 2025-06-24)

#105

Discriminare,acum se permite cu tatuaje

Ileana Dumitrascu (Bucuresti, 2025-06-24)

#110

Pentru ca am un copil de 6 ani cu vitiligo si nu stiu ce ii ofera viitorul, incotro vrea sa avanseze in cariera. Sunt copii speciali, nu trebuie sa fie exclusi!!

Iuliana Dragan (Pitesti, 2025-06-24)

#116

Mi se pare firesc ca o persoană cu o astfel de afecțiune să nu fie împiedicat de un diagnostic pentru a urma o carieră de acest gen.

Ana Lung (Cluj-Napoca, 2025-06-24)

#118

Am un copil cu vitiligo și susțin dreptul acestor copii la o viață normală, la educație, la un loc de muncă, la integrare sociala!

Pirvan Valentina (Tulcea, 2025-06-24)

#122

Tatuajele sunt permise. La fel trebuie si aceste "tatuaje" depigmentare.

Catalin Fuiorea (Craiova, 2025-06-24)

#124

Semnez

Gabriel Alin Triculescu (Amarastii De Sus, 2025-06-24)

#126

Semnez pentru ca este o boala autoimuna care afecteaza doar viziual nu si medical. De asemenea se poate acoperi la nevoie.

Parvanescu Roxana (Bucuresti, 2025-06-24)

#132

Este pura discriminare sa nu accepti persoane cu vitiligo in M.A.I

Madalina Obogeanu (Exeter, 2025-06-24)

#154

Am vitiligo si consider ca nu este un impediment pentru niciun loc de munca.

Gianina Visanescu (Bucuresti, 2025-06-25)

#156

Am vitiligo,dobandit in sistem ca angajat.Nu afecteaza performanta peofesionala sub nici-o forma.

daniel razvan garda (Floresti, 2025-06-25)

#160

Baremul este discriminatoriu

Cristian Andrei Dumea (Timişoara, 2025-06-25)

#161

semnez pentru cǎ vitiligo nu este o cicatrice nu este un tatuaj este o boala autoimuna si dreptul la munca a bolnavilor cu vitiligo trebuie respectat conform legii

sebastian tatar (targu mures, 2025-06-25)

#164

Pascu

Veronica Pascu (Alba Iulia, 2025-06-25)

#182

Pentru ca și eu am persoane dragi cu vitiligo!

Iasmina Borcoi (Botosani, 2025-06-25)

#183

Sustin oamenii cu vitiligo pentru egalitate de sanse.

Adina Ioana Tomescu (Giurgiu, 2025-06-26)

#191

Am in familie pe cineva cu vitiligo

Fabian Mihaela (Bacau, 2025-06-26)

#200

Este discriminare ca cei cu vitiligo să nu poate candida la acest examen, dar cei cu tatuaje să o poată face

Rotaru Narcisa Cosmina (Drobeta Turnu Severin, 2025-06-26)