Scoaterea vitiligo din baremul medical pentru candidații la Ministerul Afacerilor Interne (MAI)
Comentarii
#4
.Ovidiu Adrian Candoi (Bucuresti, 2025-06-24)
#11
DiscriminareAndreea Bianca Neagu (București, 2025-06-24)
#12
.Nadia Ileana Dumitrascu (București, 2025-06-24)
#29
Pentru ca nu sunt de acord cu termenii din România.Bogdan Raduc (București, 2025-06-24)
#33
Sunt de acord ca Adrian sa intre in MAIMaria Enache (Bucuresti, 2025-06-24)
#43
Am un prieten și vreau să-l ajutIoana Chivereanu (București, 2025-06-24)
#56
Ioana carmen mireaIoana carmen Mirea (Bucuresti, 2025-06-24)
#65
Toți suntem egali!Alin Stancu (Craiova, 2025-06-24)
#69
Și eu sunt purtătoare de vitiligo de la 11 ani , efectiv mi se pare discriminareFlorina Ferăstrăoaru (Slatina, 2025-06-24)
#93
Fiul meu are vitiligoDana Serban (Bucuresti, 2025-06-24)
#94
vitiligo nu Este o boala si n.ar trebui oameni sa fie judecati pentru asta !Marian Mihalcea (Ploiesti, 2025-06-24)
#101
Nu este corecta aceasta discrikinareDaniela Rosca (Bucuresti, 2025-06-24)
#102
Semnez această petiție pentru că la rândul meu sunt diagnosticată cu vitiligo și această afecțiune reprezintă un impediment în ceea ce privește încadrarea unei funcții în structurile MAI și MApN.Denisa Maria Pintea (Turda, 2025-06-24)
#105
Discriminare,acum se permite cu tatuajeIleana Dumitrascu (Bucuresti, 2025-06-24)
#110
Pentru ca am un copil de 6 ani cu vitiligo si nu stiu ce ii ofera viitorul, incotro vrea sa avanseze in cariera. Sunt copii speciali, nu trebuie sa fie exclusi!!Iuliana Dragan (Pitesti, 2025-06-24)
#116
Mi se pare firesc ca o persoană cu o astfel de afecțiune să nu fie împiedicat de un diagnostic pentru a urma o carieră de acest gen.Ana Lung (Cluj-Napoca, 2025-06-24)
#118
Am un copil cu vitiligo și susțin dreptul acestor copii la o viață normală, la educație, la un loc de muncă, la integrare sociala!Pirvan Valentina (Tulcea, 2025-06-24)
#122
Tatuajele sunt permise. La fel trebuie si aceste "tatuaje" depigmentare.Catalin Fuiorea (Craiova, 2025-06-24)
#124
SemnezGabriel Alin Triculescu (Amarastii De Sus, 2025-06-24)
#126
Semnez pentru ca este o boala autoimuna care afecteaza doar viziual nu si medical. De asemenea se poate acoperi la nevoie.Parvanescu Roxana (Bucuresti, 2025-06-24)
#132
Este pura discriminare sa nu accepti persoane cu vitiligo in M.A.IMadalina Obogeanu (Exeter, 2025-06-24)
#154
Am vitiligo si consider ca nu este un impediment pentru niciun loc de munca.Gianina Visanescu (Bucuresti, 2025-06-25)
#156
Am vitiligo,dobandit in sistem ca angajat.Nu afecteaza performanta peofesionala sub nici-o forma.daniel razvan garda (Floresti, 2025-06-25)
#160
Baremul este discriminatoriuCristian Andrei Dumea (Timişoara, 2025-06-25)
#161
semnez pentru cǎ vitiligo nu este o cicatrice nu este un tatuaj este o boala autoimuna si dreptul la munca a bolnavilor cu vitiligo trebuie respectat conform legiisebastian tatar (targu mures, 2025-06-25)
#164
PascuVeronica Pascu (Alba Iulia, 2025-06-25)
#182
Pentru ca și eu am persoane dragi cu vitiligo!Iasmina Borcoi (Botosani, 2025-06-25)
#183
Sustin oamenii cu vitiligo pentru egalitate de sanse.Adina Ioana Tomescu (Giurgiu, 2025-06-26)
#191
Am in familie pe cineva cu vitiligoFabian Mihaela (Bacau, 2025-06-26)
#200
Este discriminare ca cei cu vitiligo să nu poate candida la acest examen, dar cei cu tatuaje să o poată faceRotaru Narcisa Cosmina (Drobeta Turnu Severin, 2025-06-26)