Petitieonline.com

Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10

Comentarii

#4804

Pace nu război.

Gabriel Stangaciu (Bacau, 2025-06-16)

#4810

ADEVĂR

Ioan Culcea (Căscioarele, 2025-06-16)

#4822

Pacea inseamna Viata.
Suntem datori sa cautam pacea, pentru copiii nostri, pt ca planeta Pamant care este minunata, pt ca Dumnezeu ne iubeste.
Doamne ajuta!!

Szekely Eugenia simona (Bistrita, 2025-06-16)

#4824

Semnez pentru ca ceea ce se întâmplă nu este corect față de familia persoanei decedate . Cu toți suntem părinți și ar trebui să gândim părintește înainte de orice meserie , nu contează cine a dat mai puțin sau mai mult , mâine poate fi oricare dintre noi dacă cei din jur vor vedea ca legile sunt făcute pentru a nu fi respectate .. de asta se întâmplă atâta omoruri pentru ca niciodată nu s-au luat decizii corecte .

Diana Iordache (Barlad, 2025-06-16)

#4828

Trebuie!

Maria-Sofica Tămași (București, 2025-06-16)

#4835

Vreau pace neutralitate vrem pace

Stoica Theodora (Pitești, 2025-06-16)

#4842

Nadia

Nadia Onaga (Arad, 2025-06-16)

#4844

Pace

Iorga Ana (Constanța nunta, 2025-06-16)

#4845

Noi vrem pace.

Hangan Vladimir (Tulcea, 2025-06-16)

#4847

Plavitu Robert

Robert Plavitu (Rm Valcea, 2025-06-16)

#4850

Semnez pentru pace

Viorel Lungu-Arhire (Tecuci, 2025-06-16)

#4851

Noi că Țară Nu Avem Conflicte cu Nimeni!!!
În Consecință Susțin Neutralitatea României!!!

Cornelia Bercea (Arad, 2025-06-16)

#4860

Doresc pace!

Daniela Dobroiu (Resita, 2025-06-16)

#4861

Mucușor Dan să demisioneze sa se duca la vaci

Borhan Ionuț (Iași, 2025-06-16)

#4866

Doresc neutralitate fata de orice țara si pace nu război !

Morogan Valentin (Ramnicu Sarat, 2025-06-16)

#4876

❤💛💙 PACE DRAGOSTE ȘI ARMONIE !

Roșu Titu (Colareț comuna Tâmna, 2025-06-16)

#4882

Să meargă bananele e frontul din Ucraina.

Cristian Dumitrescu (Timișoara, 2025-06-16)

#4890

Pentru PACE!!!

Vasile Iulius Craciun (Bucuresti, 2025-06-16)

#4891

Doresc neutralitatea Romaniei, nu doresc razboi, conflicte externe. Nu avem bani de spitale si educatie si pensii, elemente esentiale traiului de baza, si avem de dat pe armament??? Nu avem armata, nu avem avioane, nu avem barbati, tati si copii de trimis pe front! Avem tati, soti si copii care se straduie sa munceasca sa aduca un salariu in casa!!!

Cristina Nastase (Galati, 2025-06-16)

#4896

Romania are problemele ei deja.
Nici nu avem de ce sa aparam Ucraina,nici cu ce.
Trimisi sa murim ca asa vor niste bogatii.

Aurel-george Gruia (Harsova, 2025-06-16)

#4901

Îmi doresc pacea, pentru noi românii și pentru toată omenirea. În război nu există învinși și învingători, pierderi sunt pentru toată lumea.

Iulia Drăgan (Constanța, 2025-06-16)

#4904

Ptr-ca vrem pace nu razboi

Maria Oniga (Tg Mureș, 2025-06-16)

#4905

Vreau PACE

Cosmin Ungureanu (București, 2025-06-16)

#4914

Nu doresc ca poporul român impreuna cu familia mea sa mergem la un razboi care nu ne aparține. Statul român cu guvernul lui nu are nici un drept sa ne oblige sa mergem la moarte. Recomand ca in prima linie sa fie obligați totii politicieni corupți sa isi apere salariile pentru patrie daca vor sa dovedească patriotismul fata de tara si fata de poporul român. Mergeti voi primii!

Cezar Giuvelic (Stockholm, 2025-06-16)

#4915

Semnez pentru Pace,neutralitate și respect față de toate statele,conform constituției.

Sturzenegger Laura (Wettingen, 2025-06-16)

#4921

Doresc pace și relații de neutralitate și respect cu toate statele!

Ușurelu Ion Cătălin (București, 2025-06-16)

#4924

Am 22 de ani și adevărul e că m-am săturat să văd mincinoși și hoți distrugând România, așa că semnez pentru pace și pentru ca actualii politicieni să înceteze cu prostiile lor.

Natalia Berchesan (Zaragoza, 2025-06-16)

#4926

Nu imi dau consimtamantul la razboi, asa cum nu mi-am dat consimtamantul nici la vot.
Guvernele nu sunt altceva decat autoritate , iar autoritatea e sclavie.

Laura Marian (Baia Mare, 2025-06-16)

#4935

Îmi pasă și sunt de acord cu neutralitatea fata de tot ce nu are legătură cu interesele POPORULUI ROMÂN..

Maria Despoiu (Târgu Mures, 2025-06-17)

#4939

Sunt deacord cu cele 4 puncte.petitia nasu tv.Vrem pace.

Maria Ilie (Pitești, 2025-06-17)

#4949

....

Cătălin Ioan Doroftei (Buhuși, 2025-06-17)

#4969

Tănasă Floarea, libertate pentru România.

Floarea Tănasă (Năsăud, 2025-06-17)

#4973

Nu mergem la razboi pentru ca asa vrea Dna Ursula si Dl. Macron

Dulgheru andrei (Bucuresti, 2025-06-17)

#4974

Semnez, pt că nu doresc, ca o mana de mafioți, trădători, sorosiști, globaliști, LGBT-isti sa bage și să tare ROMANIA în războaiele altora.

Eu, ca si majoritatea romanilor sunt pt PACE.

FLORIN SANDRU (Bucuresti, 2025-06-17)

#4975

Semnez pentru ca ,,PACEA MEA, V-O DAU VOUA, A ZIS DOMNUL IISUS CHRISTOS, AMIN .PACEA MANTUIRII VESNICE DE ORICE DE RAU , AMIN

AUREL Iordache (Brasov, 2025-06-17)

#4977

Vreau pace.Imi doresc o Romanie libera si fara coruptie.Pace Pace Pace.

Razvan Toader (Briancon, 2025-06-17)

#4984

Pentru pace, pentru viață!

Daniela Perju (Ploiești, 2025-06-17)

#4993

Vreau o tara curata

Valerica Costea (Bras, 2025-06-17)

#4996

Maria Raț

Maria Raț (Orăștie, 2025-06-17)

#4997

Doresc pace și neutralitate

Ionela Ariciu (Chiajna, 2025-06-17)