Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Comentarii
#4804
Pace nu război.Gabriel Stangaciu (Bacau, 2025-06-16)
#4810
ADEVĂRIoan Culcea (Căscioarele, 2025-06-16)
#4822
Pacea inseamna Viata.Suntem datori sa cautam pacea, pentru copiii nostri, pt ca planeta Pamant care este minunata, pt ca Dumnezeu ne iubeste.
Doamne ajuta!!
Szekely Eugenia simona (Bistrita, 2025-06-16)
#4824
Semnez pentru ca ceea ce se întâmplă nu este corect față de familia persoanei decedate . Cu toți suntem părinți și ar trebui să gândim părintește înainte de orice meserie , nu contează cine a dat mai puțin sau mai mult , mâine poate fi oricare dintre noi dacă cei din jur vor vedea ca legile sunt făcute pentru a nu fi respectate .. de asta se întâmplă atâta omoruri pentru ca niciodată nu s-au luat decizii corecte .Diana Iordache (Barlad, 2025-06-16)
#4828
Trebuie!Maria-Sofica Tămași (București, 2025-06-16)
#4835
Vreau pace neutralitate vrem paceStoica Theodora (Pitești, 2025-06-16)
#4842
NadiaNadia Onaga (Arad, 2025-06-16)
#4844
PaceIorga Ana (Constanța nunta, 2025-06-16)
#4845
Noi vrem pace.Hangan Vladimir (Tulcea, 2025-06-16)
#4847
Plavitu RobertRobert Plavitu (Rm Valcea, 2025-06-16)
#4850
Semnez pentru paceViorel Lungu-Arhire (Tecuci, 2025-06-16)
#4851
Noi că Țară Nu Avem Conflicte cu Nimeni!!!În Consecință Susțin Neutralitatea României!!!
Cornelia Bercea (Arad, 2025-06-16)
#4860
Doresc pace!Daniela Dobroiu (Resita, 2025-06-16)
#4861
Mucușor Dan să demisioneze sa se duca la vaciBorhan Ionuț (Iași, 2025-06-16)
#4866
Doresc neutralitate fata de orice țara si pace nu război !Morogan Valentin (Ramnicu Sarat, 2025-06-16)
#4876
❤💛💙 PACE DRAGOSTE ȘI ARMONIE !Roșu Titu (Colareț comuna Tâmna, 2025-06-16)
#4882
Să meargă bananele e frontul din Ucraina.Cristian Dumitrescu (Timișoara, 2025-06-16)
#4890
Pentru PACE!!!Vasile Iulius Craciun (Bucuresti, 2025-06-16)
#4891
Doresc neutralitatea Romaniei, nu doresc razboi, conflicte externe. Nu avem bani de spitale si educatie si pensii, elemente esentiale traiului de baza, si avem de dat pe armament??? Nu avem armata, nu avem avioane, nu avem barbati, tati si copii de trimis pe front! Avem tati, soti si copii care se straduie sa munceasca sa aduca un salariu in casa!!!Cristina Nastase (Galati, 2025-06-16)
#4896
Romania are problemele ei deja.Nici nu avem de ce sa aparam Ucraina,nici cu ce.
Trimisi sa murim ca asa vor niste bogatii.
Aurel-george Gruia (Harsova, 2025-06-16)
#4901
Îmi doresc pacea, pentru noi românii și pentru toată omenirea. În război nu există învinși și învingători, pierderi sunt pentru toată lumea.Iulia Drăgan (Constanța, 2025-06-16)
#4904
Ptr-ca vrem pace nu razboiMaria Oniga (Tg Mureș, 2025-06-16)
#4905
Vreau PACECosmin Ungureanu (București, 2025-06-16)
#4914
Nu doresc ca poporul român impreuna cu familia mea sa mergem la un razboi care nu ne aparține. Statul român cu guvernul lui nu are nici un drept sa ne oblige sa mergem la moarte. Recomand ca in prima linie sa fie obligați totii politicieni corupți sa isi apere salariile pentru patrie daca vor sa dovedească patriotismul fata de tara si fata de poporul român. Mergeti voi primii!Cezar Giuvelic (Stockholm, 2025-06-16)
#4915
Semnez pentru Pace,neutralitate și respect față de toate statele,conform constituției.Sturzenegger Laura (Wettingen, 2025-06-16)
#4921
Doresc pace și relații de neutralitate și respect cu toate statele!Ușurelu Ion Cătălin (București, 2025-06-16)
#4924
Am 22 de ani și adevărul e că m-am săturat să văd mincinoși și hoți distrugând România, așa că semnez pentru pace și pentru ca actualii politicieni să înceteze cu prostiile lor.Natalia Berchesan (Zaragoza, 2025-06-16)
#4926
Nu imi dau consimtamantul la razboi, asa cum nu mi-am dat consimtamantul nici la vot.Guvernele nu sunt altceva decat autoritate , iar autoritatea e sclavie.
Laura Marian (Baia Mare, 2025-06-16)
#4935
Îmi pasă și sunt de acord cu neutralitatea fata de tot ce nu are legătură cu interesele POPORULUI ROMÂN..Maria Despoiu (Târgu Mures, 2025-06-17)
#4939
Sunt deacord cu cele 4 puncte.petitia nasu tv.Vrem pace.Maria Ilie (Pitești, 2025-06-17)
#4949
....Cătălin Ioan Doroftei (Buhuși, 2025-06-17)
#4969
Tănasă Floarea, libertate pentru România.Floarea Tănasă (Năsăud, 2025-06-17)
#4973
Nu mergem la razboi pentru ca asa vrea Dna Ursula si Dl. MacronDulgheru andrei (Bucuresti, 2025-06-17)
#4974
Semnez, pt că nu doresc, ca o mana de mafioți, trădători, sorosiști, globaliști, LGBT-isti sa bage și să tare ROMANIA în războaiele altora.Eu, ca si majoritatea romanilor sunt pt PACE.
FLORIN SANDRU (Bucuresti, 2025-06-17)
#4975
Semnez pentru ca ,,PACEA MEA, V-O DAU VOUA, A ZIS DOMNUL IISUS CHRISTOS, AMIN .PACEA MANTUIRII VESNICE DE ORICE DE RAU , AMINAUREL Iordache (Brasov, 2025-06-17)
#4977
Vreau pace.Imi doresc o Romanie libera si fara coruptie.Pace Pace Pace.Razvan Toader (Briancon, 2025-06-17)
#4984
Pentru pace, pentru viață!Daniela Perju (Ploiești, 2025-06-17)
#4993
Vreau o tara curataValerica Costea (Bras, 2025-06-17)
#4996
Maria RațMaria Raț (Orăștie, 2025-06-17)
#4997
Doresc pace și neutralitateIonela Ariciu (Chiajna, 2025-06-17)