Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Comentarii
#4601
România trebuie să rămână o țară a păcii, a echilibrului și a respectului reciproc.George Mocanu (Constanța, 2025-06-12)
#4602
Vreau pace pentru noi și copii noștrii!!Luminita Harapu (Suceava, 2025-06-12)
#4604
Pentru Pace.Andreicutț Claudia-Nicoleta (Vălișoara, 2025-06-12)
#4616
Doresc Pace!Octavian Ciupitu (Roșiori de Vede, 2025-06-12)
#4624
Subscriu la solicitările expuseIosif Lucian (Lehliu Garâ, 2025-06-12)
#4633
Vreau paceNu război.
Doamne ajută-ne.
Dumitru Florea (Bragadiru, 2025-06-12)
#4635
Nu vreau sa moara oameni pe acest Pamant din alte cauze. Doar moartea naturala!Stefan Tamasi (Bistrita, 2025-06-12)
#4649
Pace!!!Ionut Boghian (Iasi, 2025-06-13)
#4651
PaceOstaciuc Maria (Botoșani, 2025-06-13)
#4665
Trebuie să avem grijă mai întîi de necazurile noastre și nu problemele altora.Alexandru Colțatu (Craiova, 2025-06-13)
#4672
Semnez pt o țară liberă și pt paceDaniela Stefania Tudosa (București, 2025-06-13)
#4673
Războiul aduce moarte oamenilor de rând, noi poporul român vrem pace, nu vrem să fim implicați în războiul altora. România este a poporului român, nu a instituțiilor financiare externe.Lungu Vasile (Taastrup, 2025-06-13)
#4675
România, noi romanii vrem pace! Neutralitate și respect față de toate statele, conform ConstituțieiAndrei Cosmin Guritoiu (Focșani, 2025-06-13)
#4677
Pace, nu război!Augustin Iulian Morar (Iclod, 2025-06-13)
#4680
AlAlin Aron (Oradea, 2025-06-13)
#4694
Aceasta semnatura este declaratia mea de dragoste fata de Dumnezeu, tara, popor, familie.CONSTANTINA MOISESCU (CALARASI, 2025-06-13)
#4697
România vrea PACE!Andreea R (București, 2025-06-13)
#4703
PACE an RomâniaGeorgeta Danila (Saint-Brieuc, 2025-06-13)
#4727
Sunt deacordAlin Marius Pavel (Bucuresti, 2025-06-14)
#4728
Așa ar trebuii să fieFlavius Tuturas (Oradea, 2025-06-14)
#4732
Doresc PACE.Moldovan Monica (Pitesti, 2025-06-14)
#4733
CIND TARA ESTE CONDUSA DE .. OAMENI DE NIMIC ,, IN TARA MISUNA DE NELEGIUITII . TREZESTETE ... POPOULE ROMAN , ALTFEL,,,,,,,,,,,,GAVRILA CRACIUN (BRAILA, 2025-06-14)
#4734
sunt românIoan Cornel PĂUNESCU (Slatina, 2025-06-14)
#4735
Eu vreau paceNu e treabă noastră să ne implicăm în războiul dintre Ucraina și Rusia
E de râsul plânsul noi langa Ruși ne aliem cu America care nu da doi bani pe nou
Elisabeta Popescu (Brănești, 2025-06-14)
#4736
Nu vreau războiNicolae Popescu (Branesti, 2025-06-14)
#4740
Iubesc pacea!!Ștefănescu Mihaela (București, 2025-06-14)
#4742
Orice pentru libertateMadalina Bobe (Madrid, 2025-06-14)
#4743
Nu dorim razboi sincer.Madalina Rada (Oradea, 2025-06-14)
#4747
Semnez pentru ca vreau pace in lume si mai ales in Romania și totodată pentru a ma bucura de familie si de copilași in continuare!Alin Muntean (Sat Tarnava, 2025-06-14)
#4749
pentru un vitor linistitignea nicolae (valcani, 2025-06-14)
#4758
DORESC PACE PT. COPIÎI SI NEPOTII MEI.Adina-Elvira Radu (Bucuresti, 2025-06-15)
#4786
Doresc pace respectOros Marian (Satu Mare, 2025-06-16)
#4789
Noi, oamenii normali la cap din Romania, ne dorim pace si nu avem de ce sa intram intr-in conflict, care nu are de-a face cu Romania, chiar daca se desfasoara la granita tarii noastre. In plus, e f. important sa avem relatii bune cu tarile vecine.In plus, nu ne permitem nici din punct de
vedere economic sa participam sub nici o
forma la vreun conflict intre alte state. Ar trebui sa incetam sa mai fim executantii umili a comenzilor aberante date de conducerea UE.
Olga Constantin (Cluj-Napoca, 2025-06-16)
#4795
NU SINT. DE. ACORD. CU RAZBOIUL. CARE. DUCE. LA. PIERDEREA. DE. VIETI. OMENESTI. SI. CARE. NU. ADUCE. NIMIC. BUNIOAN BANCIU (BLAJ, 2025-06-16)
#4796
Nu vrem razboi.Neutralitatea e cea mai buna din moment ce nimic nu e in interesul Romaniei.
Campea Loredana (Dej, 2025-06-16)