Petitieonline.com

Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10

Comentarii

#4601

România trebuie să rămână o țară a păcii, a echilibrului și a respectului reciproc.

George Mocanu (Constanța, 2025-06-12)

#4602

Vreau pace pentru noi și copii noștrii!!

Luminita Harapu (Suceava, 2025-06-12)

#4604

Pentru Pace.

Andreicutț Claudia-Nicoleta (Vălișoara, 2025-06-12)

#4616

Doresc Pace!

Octavian Ciupitu (Roșiori de Vede, 2025-06-12)

#4624

Subscriu la solicitările expuse

Iosif Lucian (Lehliu Garâ, 2025-06-12)

#4633

Vreau pace
Nu război.
Doamne ajută-ne.

Dumitru Florea (Bragadiru, 2025-06-12)

#4635

Nu vreau sa moara oameni pe acest Pamant din alte cauze. Doar moartea naturala!

Stefan Tamasi (Bistrita, 2025-06-12)

#4649

Pace!!!

Ionut Boghian (Iasi, 2025-06-13)

#4651

Pace

Ostaciuc Maria (Botoșani, 2025-06-13)

#4665

Trebuie să avem grijă mai întîi de necazurile noastre și nu problemele altora.

Alexandru Colțatu (Craiova, 2025-06-13)

#4672

Semnez pt o țară liberă și pt pace

Daniela Stefania Tudosa (București, 2025-06-13)

#4673

Războiul aduce moarte oamenilor de rând, noi poporul român vrem pace, nu vrem să fim implicați în războiul altora. România este a poporului român, nu a instituțiilor financiare externe.

Lungu Vasile (Taastrup, 2025-06-13)

#4675

România, noi romanii vrem pace! Neutralitate și respect față de toate statele, conform Constituției

Andrei Cosmin Guritoiu (Focșani, 2025-06-13)

#4677

Pace, nu război!

Augustin Iulian Morar (Iclod, 2025-06-13)

#4680

Al

Alin Aron (Oradea, 2025-06-13)

#4694

Aceasta semnatura este declaratia mea de dragoste fata de Dumnezeu, tara, popor, familie.

CONSTANTINA MOISESCU (CALARASI, 2025-06-13)

#4697

România vrea PACE!

Andreea R (București, 2025-06-13)

#4703

PACE an România

Georgeta Danila (Saint-Brieuc, 2025-06-13)

#4727

Sunt deacord

Alin Marius Pavel (Bucuresti, 2025-06-14)

#4728

Așa ar trebuii să fie

Flavius Tuturas (Oradea, 2025-06-14)

#4732

Doresc PACE.

Moldovan Monica (Pitesti, 2025-06-14)

#4733

CIND TARA ESTE CONDUSA DE .. OAMENI DE NIMIC ,, IN TARA MISUNA DE NELEGIUITII . TREZESTETE ... POPOULE ROMAN , ALTFEL,,,,,,,,,,,,

GAVRILA CRACIUN (BRAILA, 2025-06-14)

#4734

sunt român

Ioan Cornel PĂUNESCU (Slatina, 2025-06-14)

#4735

Eu vreau pace
Nu e treabă noastră să ne implicăm în războiul dintre Ucraina și Rusia
E de râsul plânsul noi langa Ruși ne aliem cu America care nu da doi bani pe nou

Elisabeta Popescu (Brănești, 2025-06-14)

#4736

Nu vreau război

Nicolae Popescu (Branesti, 2025-06-14)

#4740

Iubesc pacea!!

Ștefănescu Mihaela (București, 2025-06-14)

#4742

Orice pentru libertate

Madalina Bobe (Madrid, 2025-06-14)

#4743

Nu dorim razboi sincer.

Madalina Rada (Oradea, 2025-06-14)

#4747

Semnez pentru ca vreau pace in lume si mai ales in Romania și totodată pentru a ma bucura de familie si de copilași in continuare!

Alin Muntean (Sat Tarnava, 2025-06-14)

#4749

pentru un vitor linistit

ignea nicolae (valcani, 2025-06-14)

#4758

DORESC PACE PT. COPIÎI SI NEPOTII MEI.

Adina-Elvira Radu (Bucuresti, 2025-06-15)

#4786

Doresc pace respect

Oros Marian (Satu Mare, 2025-06-16)

#4789

Noi, oamenii normali la cap din Romania, ne dorim pace si nu avem de ce sa intram intr-in conflict, care nu are de-a face cu Romania, chiar daca se desfasoara la granita tarii noastre. In plus, e f. important sa avem relatii bune cu tarile vecine.
In plus, nu ne permitem nici din punct de
vedere economic sa participam sub nici o
forma la vreun conflict intre alte state. Ar trebui sa incetam sa mai fim executantii umili a comenzilor aberante date de conducerea UE.

Olga Constantin (Cluj-Napoca, 2025-06-16)

#4795

NU SINT. DE. ACORD. CU RAZBOIUL. CARE. DUCE. LA. PIERDEREA. DE. VIETI. OMENESTI. SI. CARE. NU. ADUCE. NIMIC. BUN

IOAN BANCIU (BLAJ, 2025-06-16)

#4796

Nu vrem razboi.
Neutralitatea e cea mai buna din moment ce nimic nu e in interesul Romaniei.

Campea Loredana (Dej, 2025-06-16)