Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Comentarii
#4212
Doresc o Romanie pasnica,demna si suverana!!!!Remus Turdeanu (Baia Mare, 2025-06-11)
#4216
Imi doresc o Romanie libera si prospera.PETRONEL COSTEL BAGHIUT (Belfast, 2025-06-11)
#4217
Romania trebuie sa ramina neutra. Nu este razboiul nostrru, cel din Ucraina.ALEXANDRU SICLERU (GALATI, 2025-06-11)
#4220
Vreau sa fie PACE !Veronica Saraolu (Sacele, 2025-06-11)
#4223
Pentru vreau o tara normala ,libertate de exprimare libera , dreptate si adevar.Dumitru Riscanu (Iasi, 2025-06-11)
#4224
JOS CU MANCATORUL DE MUCI CARE PRETINDE CA ESTE PRESEDINTELE ROMANIEI !!!!Timpa Dorel (Târgu Mureș, 2025-06-11)
#4225
Romania trebuie sa ramaina neutra.Nu vreau sa-mi trimit baietii pe front, pentru razboiul altora.ILDIKO-IREN SICLERU (GALATI, 2025-06-11)
#4226
Fara razboi. Eu vreau pace si neutralitate a Romaniei in conflicte care nu ne apartin.GABRIEL LEMNARU
GABRIEL LEMNARU (BRAILA, 2025-06-11)
#4227
Vrem pace,neutralitate față de toate statele!Ioana Mândruțiu (Sat Floresti Cluj, 2025-06-11)
#4235
Doresc pace,nu doresc implicarea într- un război care nu este al nostru.Doresc ca România să nu susțină nici militar nici financiar Ucraina,să se ocupe de bunăstarea românilorAvadanii Emilia (Pardubice, 2025-06-11)
#4236
Doresc pace și armonie în țara!Ioana Tirica (Oradeq, 2025-06-11)
#4238
Suntem pe marginea prăpastiei!Vreau sa trăiesc în PACE intr-o țară suverană!
Monica Radu (Brașov, 2025-06-11)
#4249
Sunt conștientă ca exista mari conflicte pe plan internațional și nu doresc sub nicio forma ca poporul nostru sa fie o victima a neînțelegerii marilor puteri ale lumii.Vrem sa trăim în pace și armonie.Nu vrem sa ne moara soții și copiii.Poporul nostru niciodată în istorie nu a purtat războaie de cucerire.Presedintele tarii ar trebui sa fie conștient de pericolul care trenează asupra tarii noastre și sa nu se lase păcălit de satana.Parerea mea e ca trebuie sa fim tara neutra,în cazul unui nou război mondial.Viorica Breza (Bucuresti, 2025-06-11)
#4261
Imi doresc paceSilviu Diaconu (Whitby, 2025-06-11)
#4262
Doresc sa fie PACE asa cum ne-a invatat domnul IIsus Hristos care intodeauna cand incepea o discutie spunea Pace vou!marian marian (bucuresti, 2025-06-11)
#4270
Nu doresc ca România să între în război.Emilia Costea (Neamt, 2025-06-11)
#4277
VREAU PACE NU VREAU RĂZBOIFănel Balica (Drobeta-Turnu Severin, 2025-06-11)
#4280
Vrem PACE ,Suveranitate ,Respect pentru Constituția tarii si a drepturilor cetatenilor Romani !!Daniela G. (Friuli, 2025-06-11)
#4281
Vreau pace în numele meu,al țării mele,al copiilor nostri,al strămoșilor noștri care au luptat pentru ca noi să existăm...Elena Craciun (Brașov, 2025-06-11)
#4283
SemnezCupar Sorin (Palma de Mallorca, 2025-06-11)
#4288
Vreau paceMihaela Potroaca (Iasi, 2025-06-11)
#4293
Vreau pace!Ion Marius DINU (Slanic, 2025-06-11)
#4294
Vrem pace nu razboi. Copiii românilor trebuie să își apere țara lor nu a altora.Livia Rus (Pribilesti, 2025-06-11)
#4300
Nu vrem război!Anișoara Lupu (București, 2025-06-11)
#4301
SemnezAdrian Doboș (Luduș, 2025-06-11)
#4303
Semnez pentru că îmi doresc pace nu război.Ionel Cioacă (București, 2025-06-11)
#4309
Vrem pace!Ion Cristian (Botoșani, 2025-06-11)
#4313
Nu mai doresc să ascultăm orbește ordinele globaliste.Radu Robert Mateescu (București, 2025-06-11)
#4314
Nu vreau să fie război! Vreau o țară prosperă și independentă! Doamne ajută!Amin!
Anca Bucuță (Brașov, 2025-06-11)
#4323
Este pace și trebuie să fie pace.Cristian Chiriac (București, 2025-06-11)
#4325
Sunt mama și vreau paceCarmen Niță (Brănești, 2025-06-11)
#4330
E foarte important ca hotărârile sa se decidă în mod corect în favoarea populatieiBeniamin Moga (Simeria, 2025-06-11)
#4335
Vreau sa trăiesc în pace și armonie în tara mea.Mihaela Costianu (Focșani, 2025-06-11)
#4336
Susțin această inițiativă deoarece sunt conștientă de pericolul în care se află România, avânt un conflict militar la graniță. Nu doresc implicarea României într-un conflict care nu ne aparține. Consider că securitatea cetățenilor români trebuie să fie o prioritate pentru autoritățile române. #vrempace#nurazboiOtilia Chiricuta (București, 2025-06-11)
#4337
Vreau pace si neutralitàte pentru RomaniaNicolae Ciprian Puscasu (Medgidia, 2025-06-11)
#4343
Vreau o țară pașnică unde copilul meu sa fie in siguranță iar soțul meu să rămână langa familia lui, nu pe front!Maria Antonia Busuioc (Făgăraș, 2025-06-11)
#4347
Dorim PACE si NEUTRALITATE si neimplicarea României in niciun razboi !Alina Petcu (Campina, 2025-06-11)
#4357
Nu e războiul nostru.Punct.Ghita Anton (Chesa, 2025-06-11)
#4361
Nu vrem război, suntem și am fost un popor pașnic.Gabriel Cristian (Galați, 2025-06-11)
#4362
VREAU PACE!Maria Cristian (Galați, 2025-06-11)
#4364
Pentru ca imi doresc sa traiesc intr-o Romanie pasnica, demna si suverana.Iulian Zeicescu (Bucuresti, 2025-06-11)
#4367
Nu este războiul românilor. Sunt alte interese ascunse la mijloc. Nu trebuie să curgă sânge de român pentru interesele altora.Constantin Degeratu (Laval, 2025-06-12)
#4371
PaceFlorin Mosneag (Iernut, 2025-06-12)
#4375
BokorBokor Enikő (Sf.Gheorghe, 2025-06-12)
#4378
DORESC PACE!!!Annamaria Pașcu (Tg.-Mureș, 2025-06-12)
#4379
Îmi doresc să mă bucur in pace și armonie de nepoții, ginerele și copiii mei, nu să le fac pomeni că au fost sacrificați în război de cei care ordonă războaiele, ne mint și conduc lumea din umbră!Paula Florea (București, 2025-06-12)
#4395
Doresc PACE .Antonio Boris Mumjiu (Bucuresti, 2025-06-12)