Petitieonline.com

Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10

Comentarii

#4212

Doresc o Romanie pasnica,demna si suverana!!!!

Remus Turdeanu (Baia Mare, 2025-06-11)

#4216

Imi doresc o Romanie libera si prospera.

PETRONEL COSTEL BAGHIUT (Belfast, 2025-06-11)

#4217

Romania trebuie sa ramina neutra. Nu este razboiul nostrru, cel din Ucraina.

ALEXANDRU SICLERU (GALATI, 2025-06-11)

#4220

Vreau sa fie PACE !

Veronica Saraolu (Sacele, 2025-06-11)

#4223

Pentru vreau o tara normala ,libertate de exprimare libera , dreptate si adevar.

Dumitru Riscanu (Iasi, 2025-06-11)

#4224

JOS CU MANCATORUL DE MUCI CARE PRETINDE CA ESTE PRESEDINTELE ROMANIEI !!!!

Timpa Dorel (Târgu Mureș, 2025-06-11)

#4225

Romania trebuie sa ramaina neutra.Nu vreau sa-mi trimit baietii pe front, pentru razboiul altora.

ILDIKO-IREN SICLERU (GALATI, 2025-06-11)

#4226

Fara razboi. Eu vreau pace si neutralitate a Romaniei in conflicte care nu ne apartin.
GABRIEL LEMNARU

GABRIEL LEMNARU (BRAILA, 2025-06-11)

#4227

Vrem pace,neutralitate față de toate statele!

Ioana Mândruțiu (Sat Floresti Cluj, 2025-06-11)

#4235

Doresc pace,nu doresc implicarea într- un război care nu este al nostru.Doresc ca România să nu susțină nici militar nici financiar Ucraina,să se ocupe de bunăstarea românilor

Avadanii Emilia (Pardubice, 2025-06-11)

#4236

Doresc pace și armonie în țara!

Ioana Tirica (Oradeq, 2025-06-11)

#4238

Suntem pe marginea prăpastiei!
Vreau sa trăiesc în PACE intr-o țară suverană!

Monica Radu (Brașov, 2025-06-11)

#4249

Sunt conștientă ca exista mari conflicte pe plan internațional și nu doresc sub nicio forma ca poporul nostru sa fie o victima a neînțelegerii marilor puteri ale lumii.Vrem sa trăim în pace și armonie.Nu vrem sa ne moara soții și copiii.Poporul nostru niciodată în istorie nu a purtat războaie de cucerire.Presedintele tarii ar trebui sa fie conștient de pericolul care trenează asupra tarii noastre și sa nu se lase păcălit de satana.Parerea mea e ca trebuie sa fim tara neutra,în cazul unui nou război mondial.

Viorica Breza (Bucuresti, 2025-06-11)

#4261

Imi doresc pace

Silviu Diaconu (Whitby, 2025-06-11)

#4262

Doresc sa fie PACE asa cum ne-a invatat domnul IIsus Hristos care intodeauna cand incepea o discutie spunea Pace vou!

marian marian (bucuresti, 2025-06-11)

#4270

Nu doresc ca România să între în război.

Emilia Costea (Neamt, 2025-06-11)

#4277

VREAU PACE NU VREAU RĂZBOI

Fănel Balica (Drobeta-Turnu Severin, 2025-06-11)

#4280

Vrem PACE ,Suveranitate ,Respect pentru Constituția tarii si a drepturilor cetatenilor Romani !!

Daniela G. (Friuli, 2025-06-11)

#4281

Vreau pace în numele meu,al țării mele,al copiilor nostri,al strămoșilor noștri care au luptat pentru ca noi să existăm...

Elena Craciun (Brașov, 2025-06-11)

#4283

Semnez

Cupar Sorin (Palma de Mallorca, 2025-06-11)

#4288

Vreau pace

Mihaela Potroaca (Iasi, 2025-06-11)

#4293

Vreau pace!

Ion Marius DINU (Slanic, 2025-06-11)

#4294

Vrem pace nu razboi. Copiii românilor trebuie să își apere țara lor nu a altora.

Livia Rus (Pribilesti, 2025-06-11)

#4300

Nu vrem război!

Anișoara Lupu (București, 2025-06-11)

#4301

Semnez

Adrian Doboș (Luduș, 2025-06-11)

#4303

Semnez pentru că îmi doresc pace nu război.

Ionel Cioacă (București, 2025-06-11)

#4309

Vrem pace!

Ion Cristian (Botoșani, 2025-06-11)

#4313

Nu mai doresc să ascultăm orbește ordinele globaliste.

Radu Robert Mateescu (București, 2025-06-11)

#4314

Nu vreau să fie război! Vreau o țară prosperă și independentă! Doamne ajută!
Amin!

Anca Bucuță (Brașov, 2025-06-11)

#4323

Este pace și trebuie să fie pace.

Cristian Chiriac (București, 2025-06-11)

#4325

Sunt mama și vreau pace

Carmen Niță (Brănești, 2025-06-11)

#4330

E foarte important ca hotărârile sa se decidă în mod corect în favoarea populatiei

Beniamin Moga (Simeria, 2025-06-11)

#4335

Vreau sa trăiesc în pace și armonie în tara mea.

Mihaela Costianu (Focșani, 2025-06-11)

#4336

Susțin această inițiativă deoarece sunt conștientă de pericolul în care se află România, avânt un conflict militar la graniță. Nu doresc implicarea României într-un conflict care nu ne aparține. Consider că securitatea cetățenilor români trebuie să fie o prioritate pentru autoritățile române. #vrempace#nurazboi

Otilia Chiricuta (București, 2025-06-11)

#4337

Vreau pace si neutralitàte pentru Romania

Nicolae Ciprian Puscasu (Medgidia, 2025-06-11)

#4343

Vreau o țară pașnică unde copilul meu sa fie in siguranță iar soțul meu să rămână langa familia lui, nu pe front!

Maria Antonia Busuioc (Făgăraș, 2025-06-11)

#4347

Dorim PACE si NEUTRALITATE si neimplicarea României in niciun razboi !

Alina Petcu (Campina, 2025-06-11)

#4357

Nu e războiul nostru.Punct.

Ghita Anton (Chesa, 2025-06-11)

#4361

Nu vrem război, suntem și am fost un popor pașnic.

Gabriel Cristian (Galați, 2025-06-11)

#4362

VREAU PACE!

Maria Cristian (Galați, 2025-06-11)

#4364

Pentru ca imi doresc sa traiesc intr-o Romanie pasnica, demna si suverana.

Iulian Zeicescu (Bucuresti, 2025-06-11)

#4367

Nu este războiul românilor. Sunt alte interese ascunse la mijloc. Nu trebuie să curgă sânge de român pentru interesele altora.

Constantin Degeratu (Laval, 2025-06-12)

#4371

Pace

Florin Mosneag (Iernut, 2025-06-12)

#4375

Bokor

Bokor Enikő (Sf.Gheorghe, 2025-06-12)

#4378

DORESC PACE!!!

Annamaria Pașcu (Tg.-Mureș, 2025-06-12)

#4379

Îmi doresc să mă bucur in pace și armonie de nepoții, ginerele și copiii mei, nu să le fac pomeni că au fost sacrificați în război de cei care ordonă războaiele, ne mint și conduc lumea din umbră!

Paula Florea (București, 2025-06-12)

#4395

Doresc PACE .

Antonio Boris Mumjiu (Bucuresti, 2025-06-12)