Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Comentarii
#4001
Pace pt poporul romanCernat Daniela (Braila, 2025-06-08)
#4003
Vreau pace.Elena Dragonu (Slatina, 2025-06-09)
#4004
Sa stam in viataArminda Lucian Voinea (Târgu Jiu, 2025-06-09)
#4008
Nu vreau că președintele neales al României să bage țara într-un război care nu este al nostruRomeo Adrian Caruntu (Targoviste, 2025-06-09)
#4015
Semnez pentru că România , noi românii vrem pace !. Neutralitate şi respect faţă de toate statele , conform Constituţiei .Modorcea Maria (Făgăraş, 2025-06-09)
#4016
Vreau PACE!Ileana A (Cluj N, 2025-06-09)
#4019
Îmi doresc pace!!! Nu doresc întrarea României in nici un conflict indiferent de situație. Romania nu a fost atacata de nimeni iar dacă va fi ,nimeni nu va fi aproape de noi. Deci : PACE!!!Georgiana Iordache (București, 2025-06-09)
#4023
Semnez pentru ca doresc ca România să fie neutra din punct de vedere militar și economic vis a vis de războiul din UcrainaMarian Ene (Gaesti, 2025-06-09)
#4027
Pacea este esențială pentru omenire, mai presus de grupuri de nterese.Mihaela Holobiuc (Bucuresti, 2025-06-09)
#4029
Doresc sz nu dispară lacul dd la HoriaPaula Fauro (Horia,Tulcea, 2025-06-09)
#4030
Doresc pace și neutralitate !!Parvu Janina (Tg- jiu, 2025-06-09)
#4032
Pace !!!Laura Grecu (Bucuresti, 2025-06-09)
#4037
DaIrina Savastre (Bruxelles, 2025-06-09)
#4039
Semnez și susțin! Mulțumesc!Cristina Nicoleta Nita (Giurgiu, 2025-06-09)
#4047
Nu este capabil sa conducă o țarăTițu Elena (Sibiu, 2025-06-09)
#4052
Vrem pace si neutralitate pentru RomâniaIonel Trăilescu (Motru Sec, 2025-06-09)
#4073
Vrem pace nu război !!Dumitru Mihai (Cambridge, 2025-06-09)
#4076
Pace NU razboiCiobanu Maria-Cristina (47226,Duisburg, 2025-06-09)
#4082
Semnez pentru pace și neutralitate. Vrem pace nu război.Daniela Muller (TIMIȘOARA, 2025-06-09)
#4084
NICULAI GabrielGabriel Niculai (Bucuresti, 2025-06-10)
#4089
Presedintele nelegitim,ales de puterile straine,nu are nici-un drept, nici legimitate sa bage poporul roman in razboi! Copiii Romaniei, barbatii Romaniei, nu trebuie sa moara pentru Ursula, Macron, Zelenskji, Sörös si toti imbuibatii lumii ! Nici pentru alogenii si tradatorii nostri, care ne conduc spre prapastie! Avem dreptul la aparare, pentru ca vom suferi toti, inclusiv civilii ! Pace si neutralitate pentru Romania! Luati exemplul generalului Radu Theodoru! Romani, treziti-va! Acesta este indemnul unui mare patriot si iubitor de neam si tara!Mariana Ahlert (Wetztlar, 2025-06-10)
#4090
DA , ALATURI DE NASU TV , SI PTR DREPTATEA POPORULUI ROMANCALIN IOAN BULZAN (CLUJ-NAPOCA, 2025-06-10)
#4091
TAdrianPetru Adrian Tinca (Piatra Neamț, 2025-06-10)
#4104
Semnez fiindca doresc sa avem pace, sa nu fim implicati in conflicte care nu ne privesc si sa incetam odata cu acest sprijin neconditionat pentru Ucraina.STANEL GABRIEL ILIESCU (BUCURESTI, 2025-06-10)
#4107
Vrem pace,neutralitate,respect fata de toate stateleLenuta Craiu (Alba Iuliq, 2025-06-10)
#4111
Nu dorim sa distrugem irevocabil viitorul copiilor și Neamului românesc.Iulian Rotaru (Rm sarat, 2025-06-10)
#4114
Doresc pace, nu vreau ca oamenii sa moara din cauza războiului.Cristinel Mirita (Dobresti, 2025-06-10)
#4115
România este țara în care m-am născut, m-am format ca om și am muncit. Războiul, indiferent de zona în care se desfășoară, nu este a poporului român.Pe parcursul istoriei noastre zbuciumate, au luptat moșii și strămoșii noștri și fiecare petic de pământ este îmbibat cu sângele celor care au căzut la datorie și lacrimile urmașilor lor. Nu ne dorim să intrăm în jocurile și diversele interese ale altor țări. Ne dorim o Românie prosperă, liberă, independentă, neimplicată in nici un fel de conflict.Alexandrina Urcan (Turda, 2025-06-10)
#4117
Nu sant de acord ca România sa fie implicata în războiul de interese al altora iar noi sa fim fraierii lor de sacrificiu!Marius Dincă (Craiova, 2025-06-10)
#4130
Asa simt!Onaca Crina Luciana (Cluj N, 2025-06-10)
#4132
Vrem pace!Corina Nica (Arad, 2025-06-10)
#4134
Doresc o țară pașnică suverană și demnă.Daniel Ionuț Cîrlan (Brăila, 2025-06-10)
#4141
Noi romanii vrem pace! Neutralitate și respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei.Cristian Tepes (Bocsa, 2025-06-11)
#4144
Dumbrava EDumbrava Emanuela (Jesolo, 2025-06-11)
#4149
Nu doresc, cu nici un chip, că România să fie implicată în războiul ruso-ucrainean.Gabriela Georgescu (Reghin, 2025-06-11)
#4153
Doresc menținerea păcii interne.Contribui la veniturile statului și solicit respectarea dreptului meu ca și cetățean roman de a avea un cuvânt de spus în acest sens.
Sunt de acord cu sprijinirea umanitara a victimelor de război, însă nu cu contribuirea la/ susținerea războiului.
Simona Tigirlas (Sf gheorghe, 2025-06-11)
#4156
Semnez pentru că VREM PACE NU RAZBOI.Elena Simion (Piatra Neamț, 2025-06-11)
#4166
Vrem pace nu razboiToma Doinita (Botosani, 2025-06-11)
#4169
Vrem pace nu razboiPlacinta Alina Gabriela (Botosani, 2025-06-11)
#4171
Vreau pace nu razboiToma Ovidiu Petronel (Botosani, 2025-06-11)
#4174
Cioară IonIon Cioară (Brasov, 2025-06-11)
#4175
Iubesc poporul românrodi marcu (Brașov, 2025-06-11)
#4177
Semnez pentru ca imi iubesc tara si neamul meu romanesc. Vreau ca urmasii mei sa traiasca liberi, demni si mandri in tara in care s-au nascut.ELENA ZAHARI (Oradea, 2025-06-11)
#4186
PaceElena Negru (Brasov, 2025-06-11)
#4190
Vreau o schimbareT Apostu (Brașov, 2025-06-11)
#4191
Pentru că gândescCioara Constantin (Gura Roşiei, 2025-06-11)
#4199
SemnezCupar Livia (Palma de Mallorca, 2025-06-11)
#4200
Cu totii dorim Pace sí Neutralitate.Maria Filep (Baia Mare, 2025-06-11)