Petitie pentru Nou-Născuții Vulnerabili: Prelungirea Indemnizației până la 3 Ani
Comentarii
#611
Am un copil născut prematurCampian Ileana (Baia Mare, 2024-11-19)
#622
Copii merita tot ce e mai bun!Simona Toma (Bucuresti, 2024-11-20)
#625
Trebuie făcută schimbarea. Pentru că îmi pasă.Ana Fedor (Timișoara, 2024-11-22)
#630
Am 3 fetițe din care 2 gemene de aproape 2 aniSimona Georgiana Tacu (Galati, 2024-11-23)
#635
acceptFlorina Bianca Cornea (Vâlcea, 2024-11-26)
#637
Am născut pe 16.03.2024 2 fetițe gemene prematur doresc prelungirea indemnizației!ParaschivAnamaria!
Paraschiv Anamaria (Petrila, 2024-11-27)
#639
Un copil născut prematur nu este la fel ca un copil născut la termen.Au nevoie de mai mult timp de recuperare precum și de mai multă atenție din partea mamei/parintilor. Copiii noștri români au nevoie de legi pentru a fi mai mult susținuți. Și fiecare părinte, mai ales mama își dorește un copil sănătos. Haideți să nu mai rămânem în urmă din cauza unor legi date prost sau legi bune care stau în stadiul de proiect ani buni … copiii României au nevoie de voi, parlamentarii… conducerea țării… vrem copii sănătoși !!!
Alexandra Oprea (București, 2024-11-27)
#646
Copilul meuPopa Andreea (Năvodari, 2024-11-30)
#651
Am doi gemeni născuții prematur.Claudia Teut (Monariu, 2024-12-03)
#652
Salariul in romania comparativ cu taxele pe care le plătim nu corespunde cu sumele de la insemnizatie/stimulent/alocatie.Daniela Bratu (Anghelesti, 2024-12-03)
#664
Pentru ca și fiul meu s-a născut acum 1 an cu 900grame și până se ajunge mai avem ce evolua,deci ne-ar fi bine,foarte bine și de ajutor acesta prelungire!!Tamas Marton (Satu Mare, 2024-12-14)
#666
Semnez pentru petițieRacolta
Sonia Racolța (Satu Mare, 2024-12-14)
#671
Semnez pentru ca am doi copilași născuți prematur, care au necesitat 2 luni de spitalizareRALUCA FILIMON (Constanța, 2024-12-15)
#674
Nepoată născută la 27 săptămâniFlorin Pop (Suplacu de Barcău, 2024-12-15)
#684
Semnez pentru ca prima dată am beneficiat de 1 an și 10 luni de concediu alături de fetiță, din care am stat o perioadă lungă în spital, iar acum am băiețelul prematur care a stat și el 35 zile doar pe terapie intensivă, am avut o spitalizare de 2 luni continuu, plus controale tot mereu. Deci merităm și noi să petrecem de la 2-3 ani alături de copiiGabriela Roxana Papara (Tarnava, 2024-12-17)
#688
Pt ca copilul meu s-a născut la 35 de săptămâni pentru ca avut restricție severă de crestereMarian Cosmin Costache (Branesti Ilfov, 2024-12-21)
#691
Am copil născut prematurAdriana Dobritoiu (Rm Valcea, 2024-12-26)
#692
semnez deoarece am un bebelus nascut prematur care va avea nevoie de cat mai multa atentie, si care nu va putea sta in colectivitate incepand cu varsta de 2 anicristina radu mot (Brasov, 2024-12-29)
#697
Am copil nascut prematur la 30 de săptămâniDespa Andrei (Constanța, 2025-01-09)
#698
Mamele care au copii cu probleme au nevoie de ajutor atât moral cât și practic și financiar,de aceea aș aduce un amendament și aș propune și dublarea alocației pentru cpopii cu problemeSebastian Rusan (Alba iulia, 2025-01-10)
#699
Sunt mamă de copil prematur născut la 6 luni(26 săptămâni)Maria Patrascu (Bucuresti, 2025-01-14)
#701
Am un copil nascut la 35s, cu diferite afectiune. Alergii, dermatita , hidronefroza etc…necesita o ingrijire atenta si minutioasa. Nu poate merge la cresa la 1,8 ani…..Claudia Ispas (Timisoara, 2025-01-20)
#702
Este perfect normal pentru copii nascuti prematur sa beneficieze de atentia parintilor pana la 3 ani deoarece nu este pregatit pentru colectivitate pana nu poate vorbi bine si transmite corect informatiile catre persoanele care ingrijesc micutii, multumesc!ANDREI POPEIU (CLUJ NAPOCA, 2025-01-21)
#704
Semnez petiția fiindcă și eu am două gemene născute prematur și au nevoie de mine mai mult ca oricând să stau cu ele acasă!!!!În perioada aceasta când sunt atât de mici și doar o MAMĂ știe câtă nevoie au de iubire și afecțiune!
Lorena Trut (Arad ,Sanmartin, 2025-01-26)
#706
Am un copil nascut prematurBeatrix Akkerman (Cluj, 2025-01-27)
#710
Semnez petitia, pentru ca sunt mama de prematur iar faptul ca ei sunt nascuti prematur necesita multa spitalizare, iar timpul petrecut cu ei acasa este infim , au nevoie de atentie, de multe controale .Anamaria Negrescu (Bucuresti, 2025-02-07)
#711
Am un copil prematur, născut la 33 de saptamaniIzabella Gergely (Sântimbru, 2025-02-11)
#712
Am nascut prematurGavrila diana (București, 2025-02-13)
#714
Am copil născut prematur și știu câtă nevoie are de mama lui .Adriana Gheorghe (Pitești, 2025-02-14)
#717
Lucian VoinescuLucian Voinescu (Timisoara, 2025-02-25)
#718
Am născut prematur o fetiță la 28 săptămâni iar prelungirea CCC ar fi de mare ajutor pentru a se dezvolta și de a recupera tot achizițiile.motorii pe care le mai are de recuperat .Elena Hermina Dina (Sibiu, 2025-03-02)
#730
Avem un băiețel nascut prematur.Ioana Toma (Bucuresti, 2025-03-29)
#731
Avem un băiețel nascut prematur.George Catalin Toma (Bucuresti, 2025-03-29)
#741
Semnez pentru ca am un copil nascut la 34 de săptămâni și îmi doresc enorm să stau cu el până la vârsta de 3 ani deoarece are mare nevoie de prezența mea .Gianina Balhui (Focșani, 2025-05-27)
#745
Semnez pentru ca este nevoie de această decizie!Cosuleanu Bianca (Constanța, 2025-05-27)
#751
Am avut gemeni prematuri, ne a mai ramas doar unul.Bene Andrei (Arad, 2025-05-27)
#752
Am un bebe nascut prematur anul acesta.Madalina Nanciu (Santuhalm, 2025-05-27)
#755
Pentru ca și eu am născut prematur și cred ca este necesar un an în plus pentru mamele cu prematuriChis Roxana (Marghita, 2025-05-27)
#758
Sunt mămică de tripleți născuți prematur la 30 de săptămâni și ar fi un mare ajutor pentru toți părinții de copii prematuri.Ana Gliga (Județ Mureș sat Blidireasa, 2025-05-27)
#761
Semnez pentru ca și eu am născut prematur !Danciu Anda Anda (Oradea, 2025-05-27)
#766
Semnez pentru că am 4 copii născuți prematur . 🥰Larisa Deju (Sibiu, 2025-05-27)
#771
Am copil nascut prematur.Cristina Simedrea (Brad, 2025-05-27)
#773
Am gemeni nascuti la 35 de saptamaniElena Lamotesti (Bucuresti, 2025-05-27)
#775
Sunt mama de prematur si stiu cata nevoie are cel mic de mine.Georgiana Lascar (Bucuresti, 2025-05-28)
#779
Semnez pentru ca am si eu baietel nascut prematurBalhui Bogdan (Focsani, 2025-05-28)
#786
Bebeluşii prematuri cresc mai încet 💗Gyöngyi Szabo (Satu Mare, 2025-05-28)
#787
Am un copil prematur care are nevoie de ajutor, nascut la 27 saptamani.Edina Szabo (Satu Mare, 2025-05-28)
#796
Sunt mama de prematur născut la 25 de săptămâni. În prezent are 4 ani și nu am beneficiat de nici o susținere din partea statului ptr recuperarea luiVlad Daniela (Mogoșoaia, 2025-05-28)