Petitieonline.com

Petitie pentru Nou-Născuții Vulnerabili: Prelungirea Indemnizației până la 3 Ani

Comentarii

#611

Am un copil născut prematur

Campian Ileana (Baia Mare, 2024-11-19)

#622

Copii merita tot ce e mai bun!

Simona Toma (Bucuresti, 2024-11-20)

#625

Trebuie făcută schimbarea. Pentru că îmi pasă.

Ana Fedor (Timișoara, 2024-11-22)

#630

Am 3 fetițe din care 2 gemene de aproape 2 ani

Simona Georgiana Tacu (Galati, 2024-11-23)

#635

accept

Florina Bianca Cornea (Vâlcea, 2024-11-26)

#637

Am născut pe 16.03.2024 2 fetițe gemene prematur doresc prelungirea indemnizației!
ParaschivAnamaria!

Paraschiv Anamaria (Petrila, 2024-11-27)

#639

Un copil născut prematur nu este la fel ca un copil născut la termen.
Au nevoie de mai mult timp de recuperare precum și de mai multă atenție din partea mamei/parintilor. Copiii noștri români au nevoie de legi pentru a fi mai mult susținuți. Și fiecare părinte, mai ales mama își dorește un copil sănătos. Haideți să nu mai rămânem în urmă din cauza unor legi date prost sau legi bune care stau în stadiul de proiect ani buni … copiii României au nevoie de voi, parlamentarii… conducerea țării… vrem copii sănătoși !!!

Alexandra Oprea (București, 2024-11-27)

#646

Copilul meu

Popa Andreea (Năvodari, 2024-11-30)

#651

Am doi gemeni născuții prematur.

Claudia Teut (Monariu, 2024-12-03)

#652

Salariul in romania comparativ cu taxele pe care le plătim nu corespunde cu sumele de la insemnizatie/stimulent/alocatie.

Daniela Bratu (Anghelesti, 2024-12-03)

#664

Pentru ca și fiul meu s-a născut acum 1 an cu 900grame și până se ajunge mai avem ce evolua,deci ne-ar fi bine,foarte bine și de ajutor acesta prelungire!!

Tamas Marton (Satu Mare, 2024-12-14)

#666

Semnez pentru petiție
Racolta

Sonia Racolța (Satu Mare, 2024-12-14)

#671

Semnez pentru ca am doi copilași născuți prematur, care au necesitat 2 luni de spitalizare

RALUCA FILIMON (Constanța, 2024-12-15)

#674

Nepoată născută la 27 săptămâni

Florin Pop (Suplacu de Barcău, 2024-12-15)

#684

Semnez pentru ca prima dată am beneficiat de 1 an și 10 luni de concediu alături de fetiță, din care am stat o perioadă lungă în spital, iar acum am băiețelul prematur care a stat și el 35 zile doar pe terapie intensivă, am avut o spitalizare de 2 luni continuu, plus controale tot mereu. Deci merităm și noi să petrecem de la 2-3 ani alături de copii

Gabriela Roxana Papara (Tarnava, 2024-12-17)

#688

Pt ca copilul meu s-a născut la 35 de săptămâni pentru ca avut restricție severă de crestere

Marian Cosmin Costache (Branesti Ilfov, 2024-12-21)

#691

Am copil născut prematur

Adriana Dobritoiu (Rm Valcea, 2024-12-26)

#692

semnez deoarece am un bebelus nascut prematur care va avea nevoie de cat mai multa atentie, si care nu va putea sta in colectivitate incepand cu varsta de 2 ani

cristina radu mot (Brasov, 2024-12-29)

#697

Am copil nascut prematur la 30 de săptămâni

Despa Andrei (Constanța, 2025-01-09)

#698

Mamele care au copii cu probleme au nevoie de ajutor atât moral cât și practic și financiar,de aceea aș aduce un amendament și aș propune și dublarea alocației pentru cpopii cu probleme

Sebastian Rusan (Alba iulia, 2025-01-10)

#699

Sunt mamă de copil prematur născut la 6 luni(26 săptămâni)

Maria Patrascu (Bucuresti, 2025-01-14)

#701

Am un copil nascut la 35s, cu diferite afectiune. Alergii, dermatita , hidronefroza etc…necesita o ingrijire atenta si minutioasa. Nu poate merge la cresa la 1,8 ani…..

Claudia Ispas (Timisoara, 2025-01-20)

#702

Este perfect normal pentru copii nascuti prematur sa beneficieze de atentia parintilor pana la 3 ani deoarece nu este pregatit pentru colectivitate pana nu poate vorbi bine si transmite corect informatiile catre persoanele care ingrijesc micutii, multumesc!

ANDREI POPEIU (CLUJ NAPOCA, 2025-01-21)

#704

Semnez petiția fiindcă și eu am două gemene născute prematur și au nevoie de mine mai mult ca oricând să stau cu ele acasă!!!!
În perioada aceasta când sunt atât de mici și doar o MAMĂ știe câtă nevoie au de iubire și afecțiune!

Lorena Trut (Arad ,Sanmartin, 2025-01-26)

#706

Am un copil nascut prematur

Beatrix Akkerman (Cluj, 2025-01-27)

#710

Semnez petitia, pentru ca sunt mama de prematur iar faptul ca ei sunt nascuti prematur necesita multa spitalizare, iar timpul petrecut cu ei acasa este infim , au nevoie de atentie, de multe controale .

Anamaria Negrescu (Bucuresti, 2025-02-07)

#711

Am un copil prematur, născut la 33 de saptamani

Izabella Gergely (Sântimbru, 2025-02-11)

#712

Am nascut prematur

Gavrila diana (București, 2025-02-13)

#714

Am copil născut prematur și știu câtă nevoie are de mama lui .

Adriana Gheorghe (Pitești, 2025-02-14)

#717

Lucian Voinescu

Lucian Voinescu (Timisoara, 2025-02-25)

#718

Am născut prematur o fetiță la 28 săptămâni iar prelungirea CCC ar fi de mare ajutor pentru a se dezvolta și de a recupera tot achizițiile.motorii pe care le mai are de recuperat .

Elena Hermina Dina (Sibiu, 2025-03-02)

#730

Avem un băiețel nascut prematur.

Ioana Toma (Bucuresti, 2025-03-29)

#731

Avem un băiețel nascut prematur.

George Catalin Toma (Bucuresti, 2025-03-29)

#741

Semnez pentru ca am un copil nascut la 34 de săptămâni și îmi doresc enorm să stau cu el până la vârsta de 3 ani deoarece are mare nevoie de prezența mea .

Gianina Balhui (Focșani, 2025-05-27)

#745

Semnez pentru ca este nevoie de această decizie!

Cosuleanu Bianca (Constanța, 2025-05-27)

#751

Am avut gemeni prematuri, ne a mai ramas doar unul.

Bene Andrei (Arad, 2025-05-27)

#752

Am un bebe nascut prematur anul acesta.

Madalina Nanciu (Santuhalm, 2025-05-27)

#755

Pentru ca și eu am născut prematur și cred ca este necesar un an în plus pentru mamele cu prematuri

Chis Roxana (Marghita, 2025-05-27)

#758

Sunt mămică de tripleți născuți prematur la 30 de săptămâni și ar fi un mare ajutor pentru toți părinții de copii prematuri.

Ana Gliga (Județ Mureș sat Blidireasa, 2025-05-27)

#761

Semnez pentru ca și eu am născut prematur !

Danciu Anda Anda (Oradea, 2025-05-27)

#766

Semnez pentru că am 4 copii născuți prematur . 🥰

Larisa Deju (Sibiu, 2025-05-27)

#771

Am copil nascut prematur.

Cristina Simedrea (Brad, 2025-05-27)

#773

Am gemeni nascuti la 35 de saptamani

Elena Lamotesti (Bucuresti, 2025-05-27)

#775

Sunt mama de prematur si stiu cata nevoie are cel mic de mine.

Georgiana Lascar (Bucuresti, 2025-05-28)

#779

Semnez pentru ca am si eu baietel nascut prematur

Balhui Bogdan (Focsani, 2025-05-28)

#786

Bebeluşii prematuri cresc mai încet 💗

Gyöngyi Szabo (Satu Mare, 2025-05-28)

#787

Am un copil prematur care are nevoie de ajutor, nascut la 27 saptamani.

Edina Szabo (Satu Mare, 2025-05-28)

#796

Sunt mama de prematur născut la 25 de săptămâni. În prezent are 4 ani și nu am beneficiat de nici o susținere din partea statului ptr recuperarea lui

Vlad Daniela (Mogoșoaia, 2025-05-28)