Petitieonline.com

PETIȚIE PENTRU ABROGAREA ORDINULUI ANAF NR. 128/2025 📢 NU MAI ACCEPTĂM SĂ FIM TRATAȚI CA INFRACTORI ÎN PROPRIA ȚARĂ!

Comentarii

#44

Avem nevoie de termene de raportare realiste!
Simpla intarziere in transmiterea unor rapoarte nu te face infractor.
Ne-am saturat de abuzuri!

Felicia Duta (BUCUREŞTI SECTORUL 3, 2025-02-19)

#55

Este o măsură prea drastica pentru noi contabili în condițiile în care suntem oameni și putem intarzia la declarare din varii motive de sănătate și sociale.

Daniela Iani (Tulcea, 2025-02-19)

#70

Semnez pentru că trebuie să fie normali

adrian sarban (timisoara, 2025-02-19)

#86

M-am saturat!

Simona Ionescu (Bucuresti, 2025-02-19)

#103

INFORMARE, PREVENȚIE ȘI PREZUMȚIE DE BUNĂ CREDINȚĂ ÎNAINTE DE A SANCȚIONA ABUZIV!!!

Catalin Ovidiu Signeanu (Iasi, 2025-02-19)

#115

Este o nouă sugrumare a antreprenorilor , domnule nou ministru de finanțe !

Diana Buhaș (Oradea, 2025-02-19)

#116

Semnez pentru ca m-am saturat de masurile abuzive si de termenele halucinante de raportari , de responsabilitatile puse in carca profesionistililor contabili , punct !!!!

Marcus Adelina Natalia (Oradea, 2025-02-20)

#144

De la data de 22.12 2024 consider guvernul si celelalte intitutii ilegate.

Elena-Florentina Burada (Hamburg, 2025-02-20)

#149

M-am săturat să aud de abuzurile Autorităților Stalului.

Florea Catană (Lunca Corbului, 2025-02-20)

#151

Nu vreau sa fiu tratat de ANAF că u evazionist și un infractor, în condițiile în care eu îmi plătesc taxele și impozitele, conform legii și nu am restante!

Daniel Pascanu (Bucuresti, 2025-02-20)

#152

Este un abuz

Ioana Teodorescu (București, 2025-02-20)

#154

Semnez pentru ca doresc sa trăiesc intr-o tara care își respecta cetățenii.

Valeria Minca (BUCURESTI, 2025-02-20)

#156

ANAF este o institutie abuziva

Catalin Bulancea (Iasi, 2025-02-20)

#165

Semnez

Daniel Flore (Beius, 2025-02-21)

#168

Intimitatea este un drept personal!!!

Rodica Duma (Oradea, 2025-02-21)

#178

ANAF_ ul sa fie desființat! Ne am saturat de abuzurile lui la adresa noastră! La Iohanis nu au îndrăznit să îl execute pt că Nu a dat banii către Stat cfm Instanței vis a vis procesul caselor ilegale

Vlad Florentina (București, 2025-02-22)

#180

Antreprenorii nu sunt infractori din principiu. Statul român să respecte mediul de afaceri din principiu.

Cristina Vasile (București, 2025-02-22)

#182

Pt ca-mi pasă!

Rodica Ion (Mihalceni, 2025-02-22)

#188

Pentru că îmi pasă!!!

Sorin Stefan Dumitrache (Slobozia, 2025-02-24)

#194

Costache ionut

Ionut Costache (Com salcioara, 2025-02-25)