PETIȚIE PENTRU ABROGAREA ORDINULUI ANAF NR. 128/2025 📢 NU MAI ACCEPTĂM SĂ FIM TRATAȚI CA INFRACTORI ÎN PROPRIA ȚARĂ!
Comentarii
#44
Avem nevoie de termene de raportare realiste!Simpla intarziere in transmiterea unor rapoarte nu te face infractor.
Ne-am saturat de abuzuri!
Felicia Duta (BUCUREŞTI SECTORUL 3, 2025-02-19)
#55
Este o măsură prea drastica pentru noi contabili în condițiile în care suntem oameni și putem intarzia la declarare din varii motive de sănătate și sociale.Daniela Iani (Tulcea, 2025-02-19)
#70
Semnez pentru că trebuie să fie normaliadrian sarban (timisoara, 2025-02-19)
#86
M-am saturat!Simona Ionescu (Bucuresti, 2025-02-19)
#103
INFORMARE, PREVENȚIE ȘI PREZUMȚIE DE BUNĂ CREDINȚĂ ÎNAINTE DE A SANCȚIONA ABUZIV!!!Catalin Ovidiu Signeanu (Iasi, 2025-02-19)
#115
Este o nouă sugrumare a antreprenorilor , domnule nou ministru de finanțe !Diana Buhaș (Oradea, 2025-02-19)
#116
Semnez pentru ca m-am saturat de masurile abuzive si de termenele halucinante de raportari , de responsabilitatile puse in carca profesionistililor contabili , punct !!!!Marcus Adelina Natalia (Oradea, 2025-02-20)
#144
De la data de 22.12 2024 consider guvernul si celelalte intitutii ilegate.Elena-Florentina Burada (Hamburg, 2025-02-20)
#149
M-am săturat să aud de abuzurile Autorităților Stalului.Florea Catană (Lunca Corbului, 2025-02-20)
#151
Nu vreau sa fiu tratat de ANAF că u evazionist și un infractor, în condițiile în care eu îmi plătesc taxele și impozitele, conform legii și nu am restante!Daniel Pascanu (Bucuresti, 2025-02-20)
#152
Este un abuzIoana Teodorescu (București, 2025-02-20)
#154
Semnez pentru ca doresc sa trăiesc intr-o tara care își respecta cetățenii.Valeria Minca (BUCURESTI, 2025-02-20)
#156
ANAF este o institutie abuzivaCatalin Bulancea (Iasi, 2025-02-20)
#165
SemnezDaniel Flore (Beius, 2025-02-21)
#168
Intimitatea este un drept personal!!!Rodica Duma (Oradea, 2025-02-21)
#178
ANAF_ ul sa fie desființat! Ne am saturat de abuzurile lui la adresa noastră! La Iohanis nu au îndrăznit să îl execute pt că Nu a dat banii către Stat cfm Instanței vis a vis procesul caselor ilegaleVlad Florentina (București, 2025-02-22)
#180
Antreprenorii nu sunt infractori din principiu. Statul român să respecte mediul de afaceri din principiu.Cristina Vasile (București, 2025-02-22)
#182
Pt ca-mi pasă!Rodica Ion (Mihalceni, 2025-02-22)
#188
Pentru că îmi pasă!!!Sorin Stefan Dumitrache (Slobozia, 2025-02-24)
#194
Costache ionutIonut Costache (Com salcioara, 2025-02-25)