NICUSOR DAN, DEMISIA din functia de presedinte, URGENT!
Comentarii
#604
E un criminal!!!Valentina Pascaru (Bucuresti, 2025-06-14)
#605
Este cel mai.... inutil presedinte de la Ceausescu incoace!!!Irina Dragnea (Calarasi, 2025-06-14)
#606
CER URGENT DEMISIA ACESTUI IMPOSTOR, A ACESTUI SATANIST NEO-MARXIST GLOBALIST !!!Liviu Savu (Bucuresti, 2025-06-15)
#607
A mințit legat de faptul că nu va vorbi cu parlamentul să nu se mărească TVA-ul, impozitele. Nu numai că nu s-a ținut de cuvânt în legătură cu asta, dar a mai şi cerut reducerea/eliminarea burselor pentru elevi şi studenți, eliminarea ajutoarelor pentru înmormântarea cetățenilor români decedați şi oprirea fondurilor pentru proiecte finanțate şi în curs de desfăşurare. În plus, a contribuit la legea propusă de domnul deputat Vexler, care constrânge dreptul la exprimare publică şi liberă, drept esențial şi fundamental al unei democrații reale. Pe lângă asta, doreşte ca toți banii pe care statul român ar reuşi să îi colecteze prin taxe şi reduceri de cheltuieli care sunt ilogice şi inumane pentru o țară democratică, despre care ar fi trebuit să fim informați înainte să votăm, să fie trimişi preşedintelui Zelensky şi administrației lui, despre care se ştie că fac spălare de bani europeni şi folosesc în scopuri personale banii donați de către ONG-uri, alte state, persoane fizice şi mari investitori, astfel dânşilor convenindu-le ca războiul cu Rusia să nu înceteze. Nicuşor Dan ştie aceste lucruri şi cu toate astea, contribuie, deşi țara noastră se află într-o instabilitate mai mare decât cea din 2020, când a apărut COVID-ul. Încă un argument ar fi lipsa lui de abilități de comunicare, exprimare, autocontrol, lipsa cunoaşterii protocoalelor naționale şi de politică externă. Un argument ar fi faptul că preşedintele Dan a făcut gafa de a dezvălui data întâlnirii cu administrația Zelensky la Odesa, 11 Iunie, care trebuia să fie secret de stat. Pe lângă asta, şi-a recunoscut contribuția la cenzurarea deciziei de anulare a alegerilor din 4 decembrie 2024, pentru a îşi pregăti funcția cel mai probabil demult plănuită. Și-a mascat averile prin declarații false de avere, acesta având semnat un contract de chirie pentru a îşi face imaginea de om cinstit, când de fapt el şi proprietarul erau prieteni şi preşedintele Dan de fapt nu plătea chirie şi era o metodă de dezinformare şi spălare de bani. În plus, declarațiile de avere ale politicienilor nu mai sunt publice datorită noului preşedinte Nicuşor Dan, asta însemnând că nu vom avea de unde să ştim câți bani produc dânsul şi oamenii aduşi de el în sistem prin evaziuni, spălare de bani şi combinații cu statul. Toate acestea fiind enumerate, solicit şi semnez petiția pentru demisia domnului preşedinte Nicuşor Dan. De preferat ar fi să se organizeze turul 2 anulat în 2024, dintre Călin Georgescu şi Elena LasconiCătălin Miholca (Baia Mare, 2025-06-15)
#611
Semnez pentru că nu îl vrem că președintele RomânieiIonut Valentin Boronica (Karlsruhe, 2025-06-16)
#612
Acest prescedinte nu raprezinta democrația.Huian Nela (Torino, 2025-06-16)
#613
Semnez pentru ca Nicusor este o gluma proasta.Daniela Cordos (Glasgow, 2025-06-16)
#615
Neam saturat cu atatea scumpiri numai putem face fataGeorgel florin Tintea (Braila, 2025-06-17)
#616
Ne taie bursele borfașul astaMuie Mucușor (No, 2025-06-17)
#618
Nu este președintele nostru! Nu este competent pentru funcția de președinte al Romaniei! Nu îl vrem! Nu își iubește țara….😕😕😕😕Madalina Tanase (Alexandria, 2025-06-18)
#621
Nicula Sebastian IoanSebastian Nicula (Brad, 2025-06-18)
#624
Nu este ceea ce trebuie sa reprezinte RomaniaNistor Marius Petrut (Trento, 2025-06-19)
#631
Nu îl recunosc ca președinte pe Nicușor Dan Președintele ales de popor este Călin Georgescu.Cristina Tolea (Crailsheim, 2025-06-19)
#637
Demisia din președenție a lui Nicușor DanAndronic Daniela (Deva, 2025-06-19)
#643
Domnul Nicușor Dan președintele României este un om bolnav incapabil să fie președinteCristiana Gagiu (Suceava, 2025-06-19)
#646
ND E UN "PREȘEDINTE" ILEGITIM ȘI NECONSTITUȚIONAL CARE APĂRĂ INTERESELE STRĂINILOR, A EVREILOR DAR NU A ROMÂNIEIAdrian Lomnasan (Sibiu, 2025-06-20)
#655
Nicusor, nu ai tu nici o vina, dar da-ti demisia si du-te acasa! Noi poporul, daca vom fi lasati, vom alege un reprezentant care sa ne reprezinte si care sa nu ne bage in razboi si/sau faliment!Lucica Ene (Bucuresti, 2025-06-25)
#661
Cirlan DanielDaniel Cirlan (Bacau, 2025-06-25)
#663
Semnez această petiție pentru ca acest președinte incapabil să plece din funcție, Călin Georgescu președinte!!Marius Daniel Nedea (Giurgiu, 2025-06-25)
#667
Semnez pentru demisia lui Nicușor danIon Vilceanu (Târgu jiu, 2025-06-25)
#671
Nu il recunosc ca si presedinte al RomanieiStirbu Carmen (Verona, 2025-06-25)
#672
DemisiaRamona Pop (Baia mare, 2025-06-25)
#674
Acesta nu este un președinte ales de popor !!!Ilisei Elena (Wetzlar, 2025-06-26)
#684
Semnez pentru Demisia lui Nicușor Dan din fuctia de președinte, de urgență!Mihai Marian (București, 2025-06-26)
#688
Semnez pentru demisia lui Nicușor DanGabriel Nastac (Amsterdam, 2025-06-27)
#689
Nu este președintele meuJean Bucur (Măcin, 2025-06-27)
#692
Afara păpușarul ! SCLAVUL SOROȘIST! VREM O ROMANIE DREAPTA SI SUVERANA CA STAT DE DREPT!Petronela Carîmb (Iasi, 2025-06-27)
#706
Nu este președintele acestei tariGeorgiana Lutcanu (Iasi, 2025-06-28)
#710
DaaaALEXANDRU-GABRIEL IONESCU (Buzău, 2025-06-29)
#712
Semnez pentru hoțul ăsta să îl dăm josGeica Cristi (1 decembrie, 2025-06-29)
#715
SemnatConstantin Aurel (Ploiești, 2025-06-30)
#719
Această marionetă nu a fost votată de către mine!.Călin Laurențiu Panduru (Craiova, 2025-06-30)
#723
Semnez pentru ca nu poate sa reprezinte RomâniaMihai Remus Baciu (Timişoara, 2025-06-30)
#724
Semnez pentru ca nu este alesul poporului..Gheorghe Valentin Nicola (Cavallermagiore, 2025-06-30)
#733
Doresc pe Calin Georgescu ca preşedinte deoarece e pregătit şi poate reface țara şi poporul unit şi prosper.E omul pregātit de Dumnezeu şi născut cu darul iubiri.Daniel Vladimir Farcas Farcas (Ancora, 2025-06-30)
#737
Președinte nelegitim,pus politicRodica Ioana Balica (Buzău, 2025-06-30)
#738
Semnez petiția pentru demisia președinteluiMarin Alexandru (Urziceni, 2025-06-30)
#741
Demisia Nicușor danDavid Ovidiu (Bacău, 2025-06-30)
#744
Nu este un președinte demn pentru poporul românSilică-Stelian Sălvan (Glina, 2025-06-30)
#745
Au fost fraudate alegerile prezidențiale, Nicușor Dan nu a avut atâtea voturi! Vreau dreptate în România și vreau ca legile și democrația să fie respectateFlorea Mirela (Novara, 2025-06-30)
#747
Domnule nicusor dan va vreau demisia urgent in 48 de ore daca nu va dati demisia vin baieti dupa tine si dupa bololojan si va duce la racoare sa lucrati dati demisia mai repede daca nu vrei sa ai problemelung ruben iosif (huedin, 2025-06-30)
#749
Nu este posibil ca un președinte sa se afișeze cu mișcări de om anormal și sa nu știe sa lege 2 cuvinteMereniuc Alexandru (Focsani, 2025-06-30)
#751
Nu este potrivit pentru funcția de președinte!Marian Cristea (Dej, 2025-06-30)
#756
Nu vreau să ajung să muncesc ca si un sclav pe taxele statului acesta, mai mult de 50% din ce muncesc este impozitat si nu numai, este strigător la cer!Casian Andronache (Resita, 2025-06-30)
#757
Demisia lui mucușorAndrei Grigoras (Dorohoi, 2025-06-30)
#759
Nicușor Dan NU este ales de poporLiviu Ioniță (Tulcea, 2025-06-30)
#762
A fost numit prin ingerintele lu Macron & Maia Sandu si fraudă masiva! Nu este competent,apt pentru a detine functii de conducere!Marian-Valeriu Sopterean (Utvin, 2025-07-02)
#764
Nu este capabil pentru funcția de președinte ,sistemul corupt l-au impus ca presedinteSebastian Marian Grigoriu (Iasi, 2025-07-04)
#765
Semnez pentru demisia Președintelui Nicușor Dan.Mihai Roventa (Târgu-Jiu, 2025-07-05)
#766
Imi doresc din tot sufletul Romaniei si al meuCa acest presedinte…Nu este președintele României.
Un infractor și un nimeni.
Semnez Delia Horvath
Horvath Delia (Turnhout, 2025-07-05)
#768
Un bolnav mintal ca MUCUSOR nu are ce cauta sa fie presedinte ! Papusa asta Cu sindromul down !! care sustine haosul European si LGBT ! NU VREM ASA CEVA LA CONDUCERE! Il Vrem pe Simion SI Georgescu inapoi ! NU VREM RAZBOI ! NU VREM MAI MARI TAXE ! NU VREM PARTIDELE DIN ULTIMII 30 DE ANI !!! LA PUSCARIE PE VIATA CU TOTI !!!!Iulian Buftea (Arad, 2025-07-05)
#770
Avem nevoie de un presedinte ce iubeste tara si poporulSimona Ailiesii (IASI, 2025-07-05)
#772
Agneta SilaghiAgneta Silaghi (Cluj Napoca, 2025-07-05)
#773
Este incompetent pentru aceasta funcție.Constantin Monac (Bucuresti, 2025-07-06)
#780
Nu ne reprezinta,a fost ales prin fraudă electoralăFlorentina Manofu (Ploiesti, 2025-07-06)
#782
Briulung IonuțIonut Briulung (Focșani, 2025-07-06)
#783
Nicușor Dan nu mă reprezintă.Adevăratul președinte este Georgescu,care a câștigat alegerile.
Daniel Ion Simion (Ploiești, 2025-07-07)
#788
Ne am saturat de hoți și de oamenii sistemului! România este a noastră! Vrem pace,liniște și siguranță! Vrem sa fim pe mana unui om care pune România și problemele țării noastre pe primul loc!!Andreea Andreea (Horezu, 2025-07-08)
#791
Demisia președinteluiDaniela Teodorescu (Iasi, 2025-07-08)
#793
Eu consider ca nu reprezintă statul și poporul ROMÂN ci reprezintă ucraina si rep moldova.Pariseu Constantin-Radu (Slatina, 2025-07-08)
#796
MarcMarc Loredana (Baia Mare, 2025-07-08)
#797
...o să ni ducim în cap...popular vorbindGeorge Vieru (Iasi, 2025-07-08)
#798
Minea MirelaMinea Mirela (Ploiești, 2025-07-08)