Cancer Voice - „Drepturi reale și nediscriminatorii pentru persoanele oncologice – aplicare imediată a Legii 293/2022”
Comentarii
#602
Doresc eliminarea nedreptăților și situațiilor ambigue din actuala lege privind statutul pacientului oncologicLaura Zbarciog (Sibiu, 2025-07-18)
#604
Sunt pacient oncologic patrateanu mariaMaria Patrateanu (Bacău, 2025-07-18)
#622
Sunt pacient oncologicLiliana Barbu (Bucuresti, 2025-07-19)
#631
Sunt persoana oncologica,mastectomieAngelica Teodorescu (Iasi, 2025-07-21)
#636
Sunt pacient oncologicAna Maria Radu (Brasov, 2025-07-21)
#641
Dumnezeu cu toți! Sănătate tuturora!George Daniel Aldea (BREBU MANASTIREI, 2025-07-21)
#645
Mă intereseazăMarius Oprisiu (Sibiu, 2025-07-22)
#646
Sunt pacient oncologic,cancer de sanSimona Faur (Arad, 2025-07-22)
#648
Pacient pncologic.Colcer Marinela (Hunedoara, 2025-07-22)
#649
sunt pacient oncologicCarmen Furdui Furdui (Alba Iulia, 2025-07-22)
#677
Mama mea a decedat acuma 1 luna , bolnava de cancer , iar acum vreau sa susțin bolnavii oncologici !Denisa Berar (Cluj, 2025-08-02)
#682
Sunt operata de cancer la san, am diabet, hipertiroidie, artrita și alte boli asociate si stiu ce inseamna di chiar este necesar ce se solicita prin aceasta petiție!Nina Nina Calota (București, 2025-08-02)
#685
Sunt atat de bolnavi si au nevoi,suferinta lor este de neimaginat!Cornelia Spiridon (Timisoara, 2025-08-02)
#686
ColacClaudia Colac (Cisnădie, 2025-08-03)
#688
Solicit modificarea și completarea Legii nr. 293/2022, astfel încât drepturile prevăzute pentru persoanele oncologice să fie clare, aplicabile imediat și accesibile tuturor, fără interpretări sau blocaje birocratice.Ioana Pintea (Arad, 2025-08-03)
#693
TuțăNarcisa Tuță (Constanța, 2025-08-03)
#694
Sunt de acord cu cele solicitate, în prezent, fiind și eu pacient oncologic.Emanuela Baidoc (Zalău, 2025-08-03)
#717
Suntem pe ultima 100 de metrii, și nu am fost informați despre toate beneficiile și drepturile!Andreea Kovacs (Arad, 2025-08-05)
#725
Este necesarLenuta Maftei (Tecuci, 2025-08-08)
#727
Semnez pentru normalitateMiriana Mantegazza (Timisoara, 2025-08-09)
#734
Pentru fiecare dintre noi este important.Iulia Chis (Cluj-Napoca, 2025-08-20)
#736
Îmi doresc ca cei care se luptă cu această boală să aibă o șansă la viață și să fie băgați în seamă la timp...nu când este deja prea târziu...Alexandra Vlad (Sibiu, 2025-08-22)
#738
TicaDaniel Tica (Ineu, 2025-09-08)
#741
Avem dreptul la viață!!Plătim taxe pentru avea servicii medicale decente.
Carmen Goia (Petroșani, 2025-10-20)