Petitieonline.com

Cancer Voice - „Drepturi reale și nediscriminatorii pentru persoanele oncologice – aplicare imediată a Legii 293/2022”

Comentarii

#602

Doresc eliminarea nedreptăților și situațiilor ambigue din actuala lege privind statutul pacientului oncologic

Laura Zbarciog (Sibiu, 2025-07-18)

#604

Sunt pacient oncologic patrateanu maria

Maria Patrateanu (Bacău, 2025-07-18)

#622

Sunt pacient oncologic

Liliana Barbu (Bucuresti, 2025-07-19)

#631

Sunt persoana oncologica,mastectomie

Angelica Teodorescu (Iasi, 2025-07-21)

#636

Sunt pacient oncologic

Ana Maria Radu (Brasov, 2025-07-21)

#641

Dumnezeu cu toți! Sănătate tuturora!

George Daniel Aldea (BREBU MANASTIREI, 2025-07-21)

#645

Mă interesează

Marius Oprisiu (Sibiu, 2025-07-22)

#646

Sunt pacient oncologic,cancer de san

Simona Faur (Arad, 2025-07-22)

#648

Pacient pncologic.

Colcer Marinela (Hunedoara, 2025-07-22)

#649

sunt pacient oncologic

Carmen Furdui Furdui (Alba Iulia, 2025-07-22)

#677

Mama mea a decedat acuma 1 luna , bolnava de cancer , iar acum vreau sa susțin bolnavii oncologici !

Denisa Berar (Cluj, 2025-08-02)

#682

Sunt operata de cancer la san, am diabet, hipertiroidie, artrita și alte boli asociate si stiu ce inseamna di chiar este necesar ce se solicita prin aceasta petiție!

Nina Nina Calota (București, 2025-08-02)

#685

Sunt atat de bolnavi si au nevoi,suferinta lor este de neimaginat!

Cornelia Spiridon (Timisoara, 2025-08-02)

#686

Colac

Claudia Colac (Cisnădie, 2025-08-03)

#688

Solicit modificarea și completarea Legii nr. 293/2022, astfel încât drepturile prevăzute pentru persoanele oncologice să fie clare, aplicabile imediat și accesibile tuturor, fără interpretări sau blocaje birocratice.

Ioana Pintea (Arad, 2025-08-03)

#693

Tuță

Narcisa Tuță (Constanța, 2025-08-03)

#694

Sunt de acord cu cele solicitate, în prezent, fiind și eu pacient oncologic.

Emanuela Baidoc (Zalău, 2025-08-03)

#717

Suntem pe ultima 100 de metrii, și nu am fost informați despre toate beneficiile și drepturile!

Andreea Kovacs (Arad, 2025-08-05)

#725

Este necesar

Lenuta Maftei (Tecuci, 2025-08-08)

#727

Semnez pentru normalitate

Miriana Mantegazza (Timisoara, 2025-08-09)

#734

Pentru fiecare dintre noi este important.

Iulia Chis (Cluj-Napoca, 2025-08-20)

#736

Îmi doresc ca cei care se luptă cu această boală să aibă o șansă la viață și să fie băgați în seamă la timp...nu când este deja prea târziu...

Alexandra Vlad (Sibiu, 2025-08-22)

#738

Tica

Daniel Tica (Ineu, 2025-09-08)

#741

Avem dreptul la viață!!
Plătim taxe pentru avea servicii medicale decente.

Carmen Goia (Petroșani, 2025-10-20)