Petitieonline.com

Cancer Voice - „Drepturi reale și nediscriminatorii pentru persoanele oncologice – aplicare imediată a Legii 293/2022”

Comentarii

#402

Semnez pentru ca încă ne luptam cu sistemul medical și pentru drepturile noastre pe care de multe ori nu le cunoaștem integral, iar persoanele abilitate nici măcar nu catadicsesc sa ne lămurească. Dacă mi-am cerut un drept mi s-a răspuns ceva de genul: acum, dacă știți despre asta, va dau trimitere sau reteta. Eu personal am fost nevoită sa ma operez in spital privat deoarece la spital de stat nu se face intervenția respectiva.(HIPEC)

Cornelia Rusu (Deva, 2025-07-14)

#404

Semnez pt ca sunt pacient oncologic , și vreau sa îmbunătățesc calitatea tuturor pacienților. Sistemul are multe lipsuri, acestea fiind cauza semnării acestei petiții. În plus plătesc integral un medicament foarte scump ( tratament oncologic acest tratament ) este vorba de Afinitor 10 mg ! Nedecontat CAS

Cerasela Giget (Drobeta Turnul Severin, 2025-07-14)

#407

Sint pacient oncologic

Ilași Valentina (Salcea, 2025-07-14)

#426

Cristina Maxim

Cristina Maxim (Sibiu, 2025-07-14)

#442

Sunt bolnavă oncologică si știu ce înseamnă tratamentele și efectele lor , chiar dacă am terminat chimio, radio încă am efecte secundare f nasoale și hormonoterapia te face să ai dureri și analize f nasoale . Oamenii care fac legile astea ar trebui să treacă prin asta ca să vadă ce simt

Mihaela Iliuta (Lugoj, 2025-07-15)

#444

Popa Elena

Elena Popa (Sibiu, 2025-07-15)

#449

Sunt pacient oncologic!

Marilena Viorica Rizea Tudorache (București, 2025-07-15)

#461

Susțin cu tărie cauza bolnavilor oncologici. E prea multa suferință atât pt ei cât și pt cei dragi lor. Și, din păcate, sunt prea puțin susținuți în lupta cu boala

Gabriela Nedelcu (București, 2025-07-15)

#467

MonicaG

Ghenu Monica (București, 2025-07-15)

#474

Sunt pacient oncologic

Diana Ștefanian (Constanța, 2025-07-15)

#477

Ok

Nicusor Tileaga (Sibiu, 2025-07-15)

#478

Sunt si eu pacient oncologic

Laura Stefan (Sibiu, 2025-07-15)

#484

Avem drepturi !

Ana-Valeria Popescu (Giurgiu, 2025-07-15)

#485

pentru dreptul pacientilor oncologici

Bianca AnaMaria (Sibiu, 2025-07-15)

#493

Sunt pacientă onco triplu agresiv săn

VASILICA CLAUDIA LULEA (Drobeta Turnu Severin, 2025-07-15)

#494

Rezonez în totalitate cu cele prezente mai sus.

Doina Matei (Botoșani, 2025-07-15)

#501

Asa e normal!!

Nina Moise (Bucuresti, 2025-07-16)

#508

Toată lumea are dreptul la viață!

Georgeta Dinicioiu (Bucuresti, 2025-07-16)

#527

Pacient oncolgic

Manita Ana (Buzau, 2025-07-16)

#529

Da

Alis Tache (Sibiu, 2025-07-16)

#534

Sunt pacient oncologic

Crina Rus (Lăpușel, 2025-07-16)

#543

Sunt pacient oncologic și doresc mai mult înspre ajutorarea noastră.

Cristina Tănase (Sibiu, 2025-07-16)

#555

Pentru ca e ok pentru mine

Ana Minai (Șelimbăr Sibiu, 2025-07-17)

#557

Bolnavi de cancer să poată beneficia de medicamente și tratamente.

Cristina Nicut (Sibiu, 2025-07-17)

#561

Am membrii in familie cu afecțiuni oncologice și mi se par a fi niste lucruri esențiale pentru ei.

Susana-Camelia Buzila (Sibiu, 2025-07-18)

#562

Este absolut urgent și necesar!

Daniela Zamfir (Turnu Măgurele, 2025-07-18)

#568

Ok

Simion Bulumac (Alexandria, 2025-07-18)

#571

Semnez pentru ca si tatal meu sufera de acesta boala si mi-as dori ca viitori pacienti sa aiba acces la toate beneficile medicinei din ziua de azi !

Ana Maria Petrescu (Sibiu, 2025-07-18)

#573

Imi pasa de acesti oameni

Narcis Dan (Mizil, 2025-07-18)

#589

1. RECUNOAȘTEREA AUTOMATĂ A STATUTULUI DE PACIENT ONCOLOGIC PRIN CARDUL DE SĂNĂTATE
2. DEFINIREA CLARĂ A “TRATAMENTULUI ONCOLOGIC ACTIV
3. ACCES GRATUIT LA ANALIZE, SUPLIMENTE ȘI TRATAMENTE DE BAZĂ
4. DREPTUL LA CONCEDII MEDICALE DE ONCOLOGIE ELIBERATE DE ORICE MEDIC
5. SCUTIREA DE CONTRIBUȚIA CASS – CLARIFICARE ȘI APLICARE RETROACTIVĂ
6. PROTECȚIA LOCULUI DE MUNCĂ ȘI BONIFICAREA ANGAJATORILOR
7. Dreptul pacienților oncologici la acces nerestricționat și prioritar la investigații medicale, în aceeași zi, prin cardul de sănătate

Adnana Ioana Ursache (Iasi, 2025-07-18)

#595

Asa e corect !!!!!

Cristina Zota (Sibiu, 2025-07-18)