Cancer Voice - „Drepturi reale și nediscriminatorii pentru persoanele oncologice – aplicare imediată a Legii 293/2022”
Comentarii
#402
Semnez pentru ca încă ne luptam cu sistemul medical și pentru drepturile noastre pe care de multe ori nu le cunoaștem integral, iar persoanele abilitate nici măcar nu catadicsesc sa ne lămurească. Dacă mi-am cerut un drept mi s-a răspuns ceva de genul: acum, dacă știți despre asta, va dau trimitere sau reteta. Eu personal am fost nevoită sa ma operez in spital privat deoarece la spital de stat nu se face intervenția respectiva.(HIPEC)Cornelia Rusu (Deva, 2025-07-14)
#404
Semnez pt ca sunt pacient oncologic , și vreau sa îmbunătățesc calitatea tuturor pacienților. Sistemul are multe lipsuri, acestea fiind cauza semnării acestei petiții. În plus plătesc integral un medicament foarte scump ( tratament oncologic acest tratament ) este vorba de Afinitor 10 mg ! Nedecontat CASCerasela Giget (Drobeta Turnul Severin, 2025-07-14)
#407
Sint pacient oncologicIlași Valentina (Salcea, 2025-07-14)
#426
Cristina MaximCristina Maxim (Sibiu, 2025-07-14)
#442
Sunt bolnavă oncologică si știu ce înseamnă tratamentele și efectele lor , chiar dacă am terminat chimio, radio încă am efecte secundare f nasoale și hormonoterapia te face să ai dureri și analize f nasoale . Oamenii care fac legile astea ar trebui să treacă prin asta ca să vadă ce simtMihaela Iliuta (Lugoj, 2025-07-15)
#444
Popa ElenaElena Popa (Sibiu, 2025-07-15)
#449
Sunt pacient oncologic!Marilena Viorica Rizea Tudorache (București, 2025-07-15)
#461
Susțin cu tărie cauza bolnavilor oncologici. E prea multa suferință atât pt ei cât și pt cei dragi lor. Și, din păcate, sunt prea puțin susținuți în lupta cu boalaGabriela Nedelcu (București, 2025-07-15)
#467
MonicaGGhenu Monica (București, 2025-07-15)
#474
Sunt pacient oncologicDiana Ștefanian (Constanța, 2025-07-15)
#477
OkNicusor Tileaga (Sibiu, 2025-07-15)
#478
Sunt si eu pacient oncologicLaura Stefan (Sibiu, 2025-07-15)
#484
Avem drepturi !Ana-Valeria Popescu (Giurgiu, 2025-07-15)
#485
pentru dreptul pacientilor oncologiciBianca AnaMaria (Sibiu, 2025-07-15)
#493
Sunt pacientă onco triplu agresiv sănVASILICA CLAUDIA LULEA (Drobeta Turnu Severin, 2025-07-15)
#494
Rezonez în totalitate cu cele prezente mai sus.Doina Matei (Botoșani, 2025-07-15)
#501
Asa e normal!!Nina Moise (Bucuresti, 2025-07-16)
#508
Toată lumea are dreptul la viață!Georgeta Dinicioiu (Bucuresti, 2025-07-16)
#527
Pacient oncolgicManita Ana (Buzau, 2025-07-16)
#529
DaAlis Tache (Sibiu, 2025-07-16)
#534
Sunt pacient oncologicCrina Rus (Lăpușel, 2025-07-16)
#543
Sunt pacient oncologic și doresc mai mult înspre ajutorarea noastră.Cristina Tănase (Sibiu, 2025-07-16)
#555
Pentru ca e ok pentru mineAna Minai (Șelimbăr Sibiu, 2025-07-17)
#557
Bolnavi de cancer să poată beneficia de medicamente și tratamente.Cristina Nicut (Sibiu, 2025-07-17)
#561
Am membrii in familie cu afecțiuni oncologice și mi se par a fi niste lucruri esențiale pentru ei.Susana-Camelia Buzila (Sibiu, 2025-07-18)
#562
Este absolut urgent și necesar!Daniela Zamfir (Turnu Măgurele, 2025-07-18)
#568
OkSimion Bulumac (Alexandria, 2025-07-18)
#571
Semnez pentru ca si tatal meu sufera de acesta boala si mi-as dori ca viitori pacienti sa aiba acces la toate beneficile medicinei din ziua de azi !Ana Maria Petrescu (Sibiu, 2025-07-18)
#573
Imi pasa de acesti oameniNarcis Dan (Mizil, 2025-07-18)
#589
1. RECUNOAȘTEREA AUTOMATĂ A STATUTULUI DE PACIENT ONCOLOGIC PRIN CARDUL DE SĂNĂTATE2. DEFINIREA CLARĂ A “TRATAMENTULUI ONCOLOGIC ACTIV
3. ACCES GRATUIT LA ANALIZE, SUPLIMENTE ȘI TRATAMENTE DE BAZĂ
4. DREPTUL LA CONCEDII MEDICALE DE ONCOLOGIE ELIBERATE DE ORICE MEDIC
5. SCUTIREA DE CONTRIBUȚIA CASS – CLARIFICARE ȘI APLICARE RETROACTIVĂ
6. PROTECȚIA LOCULUI DE MUNCĂ ȘI BONIFICAREA ANGAJATORILOR
7. Dreptul pacienților oncologici la acces nerestricționat și prioritar la investigații medicale, în aceeași zi, prin cardul de sănătate
Adnana Ioana Ursache (Iasi, 2025-07-18)
#595
Asa e corect !!!!!Cristina Zota (Sibiu, 2025-07-18)